• Krátkometrážní
  • Fantasy

Return of Lifeboat (1897)

To zaujímavé na tomto filme je, že už nevidíme, len jednu krátku statickú scénu, ale autor sa snaží o viacero záberov aj s iných uhlov. A to je, podľa mňa, prokrok.

Sutro Baths, No. 2 (1897)

Po zhliadnutí tohto https://www.youtube.com/watch?v=2jCtJWGcLfs dokumentu naberá video oveľa väčšiu hodnotu. Sutro Bath boli najväčším krytým kúpaliskom na svete a je veľká škoda, že dnes už neexistuje. Okrem obrovského miesta na plávanie obsahovala budova aj múzeum a bolo skvelou dominantou San Francisca.

Arrivée d'un bateau à vapeur (1896)

Vyslovene ma tento snímok pobavil. :D Dúfala som, že sa aspoň na konci niečo udeje.. oveľa lepší by bol tento "film", keby postavili kameru tam, kde vystupujú ľudia alebo ukotvujú loď. Takto sa nič nedeje, no napriek tomu som sa po tom, ako mi pred nosom v tom hrobovom tichu prešla loď rozosmiala. :D

Komische Begegnung im Tiergarten zu Stockholm (1896)

Je príjemné vidieť snahu niečo počas toho filmovania robiť, vytvoriť nejaký dej, tuto to však trochu prepískli a dej moc "přeplácali". Snha sa ale i tak (hlavne pri prvotinách) cení.

Edison Drawn by 'World' Artist (1896)

Zaujímavý námet na filmovanie! Škoda len toho zlého osvetlenia, z toho, čo vidieť bolo si myslím, že to nebola len taká čmáranica.

Interrupted Lover (1896)

To potiahnutie si z cigarety pred tou pusou si ten fešák teda mohol odpustiť..

Rip Passing Over the Mountain (1896)

Ako už bolo spomenuté, táto séria je aj na svoj rok vzniko slabá - či už ide o príbeh (ktorý je celý ako jedna scéna), o zbytočne rozkúskovanie na pár sekundové záležitosti, tak aj o samotného Jeffersona, ktorý toho moc neuhral. Za celkovú snahu 2*.

Awakening of Rip (1896)

Čím ďalej ide tento "seriál", tým je ťahavejší a horší na herecký výkon...