Star Trek: Lower Decks - Žádné malé kousky (2020) (epizoda)

Úžasné finále, které naprosto krásně zakončilo tenhle bezva seriál. Ať si o mě říká kdo chce co chce, ale mě se Lower Decks prostě líbí mnohem více než Picard. Discovery ať jde k čertu. Tolik referencí v tomto díle. A když přiletěla TA loď, tak kápla i slza. Žral jsem to to poslední sekundy. Doufám v druhou sérii. Strašně moc.

Galactic Battles (2018)

Po grafické stránce celkem pompézní kraťas, který pozvedl Star Wreck ještě o další level. Herci strašní, ale jsou to přeci jenom fanoušci, kteří si to užili. Paráda.

The Orville - Identita, část druhá (2019) (epizoda)

Velkolepá epizoda, pokračování skvělého dílu. Během scén, jako například vyhození z přechodové komory, mě zamrazilo. Ty se v tolik srovnávaném Star Treku často nekonali. A to se mi právě líbí. Orville je schopný a ochotný zajít dál. Kayloni, Krillové, fantastická vesmírná bitva... Mám sice pár výtek k logice Kaylonů, ale vem to čert. Tento dvojdíl je podle mě patrně jedním z nejlepších příběhů tohoto seriálu.

Dark Matter (2015) (seriál)

Space opera je můj nejoblíbenější sub-žánr. Ale hned na první pohled je jasné, jak moc se tvůrcům stýská po Stargate Universe. Zatím pro mě podprůměr. Uvidíme, jak se to rozjede dále. Pokud se budou motat jenom okolo té jedné planety z pilotního dílu, tak mě to asi moc nezaujme :/ EDIT: Pilotní dvojdíl nic moc, ale potom se to pěkně rozjelo a začalo mě to zajímat. I ta celá mytologie je zajímavá. To universum má obrovský potenciál pro nespočet různých příběhů. Zakončení série velice zajímavé. Těším se na případnou druhou sezónu. 70%

Sopka (2013)

Dobrák a potvora a jejich roadtrip po evropské půdě. I když možná má film pár slabších momentů, nemohu dát méně než 4 hvězdičky. Několikrát jsem se během těch 90 minut smál jako tele, čímž film splnil moje očekávání; zábavu. A mimochodem, Valérie Bonneton byla ve své roli úplně perfektní.

Skvělý plán (2012)

Un Plan Parfait. Très amusant, Bon Dieu :) Pohodová zábava. Kéž by bylo víc filmů, které tak nějak pohladí duši. Ale to Boon zjevně umí, je prostě maître cinéaste. Mám ho rád jako herce i režiséra, protože už od Bienvenue chez les Ch'tis, vlastně už od Mon meilleur ami mi připadá, že vidí lidem do duše. A zjevně to nejsem jen já. Co ve Francii dokázali Ch'tisové bylo nevídané. Bonne chance, Danny. A plus de films comme celui-ci.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

I've Had A Time Of My Life... :D - Není to lepší, než předchozí dva filmy. Ale najde se tady docela dost zajímavých momentů, jako například souboj v obraze. Ale jak se říká, třikrát a dost.

Dárce (2014)

Trochu jsem v tom viděl starší filmy jako Equilibrium a možná i Aeon Flux. Na druhou stranu, tak velký problém, jako někteří jiný zde, jsem s tímto filmem neměl. Jeffa Bridgese jde v podobných nenáročných rolích v klidu přežít, Katie Holmes se svým štěkem zde nezaujala, stejně jako Meryl Streep. Mladé tváře až na Camerona Monaghana z amerického Shameless neznám, ale neměl jsem během filmu chuť jim zakroutit krkem, takže dávám cca 60%. Ale jako vždy si musím postesknout nad koncem, protože se objevili otázky, které nebyly zodpovězeny.

Přežít Vánoce (2004)

Film u kterého se Vám nechce na ovladači drtit tlačítko stop nebo pause není z mého pohledu blbost. Možná to byl kasovní propadák, ale těm dnešním lidem se stejně nikdo nezavděčí. Já jsem se příjemně bavil. Ben Affleck není můj oblíbený herec, ale docela to s ním šlo v tomto případě vydržet. Jsem rád, že jsem nedal na hloupé komentáře (například Lima) a podíval se na tuto příjemnou komedii. Vlastní názor by si měl každý udělat sám, ne se nechat strhnout davem.

Karel Gott 2014 (2014) (koncert)

Ať si říká kdo chce co chce, Karel Gott je ten nejlepší. Alespoň pro mě. A nikdy jsem se nestyděl to přiznat, i když je mi třicet a údajně není pro mojí generaci moc "in". Koncert národního umělce, jemuž je letos sedmdesát pět let mě opět potěšil. Kája má stále páru i svoje kouzlo. Lidi, co hodnotí odpadem, moc nechápu. Když je to koncert Karla Gotta, proč na něj koukají, když tohoto zpěváka rádi nemají? :/ Ale to je úplně jedno. Zaplněná aréna mluvila za vše.