• Krátkometrážní

Štyri (2007)

Hezky propletené, téměř i vtipné, ale vůbec se mi to nelíbilo. Navíc jsem to vidět ani nechtěla :-) Když oni nám to v tom kině pustili.

Tvář (1958)

Čekala něco hlubšího, něco záhadnějšího, nedalo se tomu ubránit, nějakého Bergmana už přece viděla. A zatím - jen takové představení, taková "ne-hloubka", laciné triky. Chtěla více "myšlenek", ach ta naivka. Pak jí to možná došlo, kdo ví. Já bych řekla: brilantní film. Kdybych ho viděla ještě aspoň pětkrát. ;)

Dvanáct (2007)

Kreativně zpracovaný remake, několik hezkých záběrů, jedna hodně silná scéna (jako blesk ze zaprášené tělocvičny). Snad ještě chlapec mrkající v našich představách. Další spíše „působivé“, (copak to ten pejsek asi nese v tlamě?), či úsměvné (kung-fu zvířátko na provázku v pátém poschodí). Herecké výkony nebyly zas až tak úchvatné ;p, když se konečně přestalo ozývat 12 rozhněvaných mužů ze svých (jistě suchých) hrobů a já byla vysvobozena z trýznivého srovnávání, začal kouzelný dědeček vyprávět pohádku… Těžko uchopit film jako celek. Pár detailů na závěr - „pohár vítězů“, ptáčkovi jasná volba - Dvanácti tři a půl. Pozn.: Pokud by chtěl Michalkov brát zasazení příběhu do současného Ruska vážně, svolal by řádně podplacenou porotu… ;o)

Million Dollar Hotel (2000)

"Let's vote! There is two letters on each ballot, a Y and a N. A Y means why and a N means why not."