• Fantasy

Medvědí bratři (2003)

Pamatuji si, jak mi před mnoha lety k Vánocům táta daroval originální DVD s názvem Medvědí bratři. Tehdy jsem byla ještě docela špunt. Po prvním puštění následovalo druhé zhlédnutí, pak třetí, desáté, třicáté.. a tak se to nějak kupí už mnoho let a mým oblíbeným filmem je tento snímek doposud. Měla bych možná říct, že jdou Bratři ve stopách Lvího krále, ale kdybych neznala čas zfilmování, tak bych byla schopná říci, že jde Lví král ve stopách Medvědů. Totální bomba, od začátku do konce. Dnes, když už jsem dospělá, tak vidím, že hlavní myšlenka/myšlenky jsou vyjádřeny tak, aby je pobraly i děti a dospělí aby si je zcela zamilovali pro svou jednoduchost. Netřeba snad říkat, že Collins je můj oblíbený zpěvák, Mancina borec a Tina Turner legenda. Jeremy Suarez je dokonalý talent, pro svou roli se hodí až geniálně. Je to jako sen se na to po těch letech dívat. 10 hvězd z pěti. Tak!

Oliver & Přátelé (1988)

Why should I worry, why should I care?! 5 hvězd bez řečí, Klasika s velkým K!! Jediný, co mě mrzí je fakt, že jsem film neviděla jako menší.

Mimzy (2007)

Film s úžasnými myšlenkami pro dospělé, které jsou dost nešikovně zabalené a zaházené, smíchané v míse s čímsi, co je pro malé děti. Možná proto se mi to tak líbilo... :) Snímek inspirovaný jednou z 10 nejlepších sci-fi povídek do r. 1965 - Chrudošiví jsou borolové (v originále Mimsy were the borogoves).

Králova řeč (2010)

Naprostá bomba. Vždycky, když si na tento film vzpomenu, objeví se mi na tváři takový rozjasněný blažený výraz. Dechberoucí výkon ze strany herců (Colin Firth a Helena B. Carter jsou navždy mými favority), Hoopera, ale i skvělého Desplata. Bravo!!

Galactik Football (2006) (seriál) odpad!

Můj první, a doufám, že i na dlouho poslední 'odpad'. Tohle jsem byla nucena zhlédnout proti své vůli. Napřed jsem se trochu proklínala, že mám předsudky, ale o to víc hořké zklamání nastalo, když to mé předsudky naplnilo - a bylo hůř. Animace příšerná, bylo by pro všechny lepší, kdyby nekombinovali 2D a 3D. Pokud si nemohou dovolit náklady na celé díly ve 3D provedení, ať s tím ani nezačínají. Nejsem fanoušek fotbalu, ale snažila jsem se vžít do role desetiletého kluka, který se na tohle s chutí dívá. Ale po některých dialozích jsem málem šla hodit šavli do kouta. Matka: "Naše dcera se při zápase ošklivě zranila a ty si tu jen tak sedíš!" Otec: "No, co na to říct.. sedni si a zavři klapačku." Tímto se tedy krmí dnešní děti? Tak to teda spaste duši. Před tohle bych svoje dítě neposadila ani za nic na světě.

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Naprostá pecka. Záběry epické, příběh geniálně zachycený bez jakéhokoliv přímého lidského zasahování. A tak to má být!

Pohádky pro štěňátka (2010) (seriál)

Ty starší večerníčky jsou přece jen stále v čele, ale tohle mě příjemně překvapilo :)

Vydrýsek (2002) (seriál)

Koukám, že tento večerníček je na čsfd dost nedoceněný. Všichni okolo mě totiž začnou ihned básnit, jakmile zazní slovo "Vydrýsek". Možná, že jsem stále dítětem, ale tohle je pro mě jedna z nejkrásnějších sérií od Chaloupka.

Kluci ze zámku (2000) (seriál)

Myslím, že z těch starších sérii nejslabší Chaloupkův večerníček. Ale jako malá jsem to milovala :) A stále je to nadprůměr. Za mě 4 hvězdy.