Vikingové - Válka bratrů (2014) (epizoda)

Klasické rozvrátenie rodiny, ako v 8. storočí, tak aj dnes. Nevera, nemanželské dieťa, rozvod... Na záver treba dodať, že mladý Bjorn by sa nestratil ani v svetovej atletike - za matkiným kočom po vlastných dobehol len niekoľko sekúnd po otcovi, ktorý prifičal na koňovi.

1899 - Pyramida (2022) (epizoda)

Nemôžem si pomôcť, ale Maria Erwolter vyzerá ako Mads Mikkelsen a Tino Mewes vyzerá ako Conor McGregor.

1899 (2022) (seriál)

Najlepšie sú tie nástupy piesní na konci častí. Skvelý ťah.

Živí mrtví - Ticho (2019) (epizoda)

Tentokrát klobúk dolu pred tvorcami. Takto ani ertévéeska nezarezala Merčiaka. Zopár hlavných postáv prudko končí, možno až priveľa naraz. Mrzí ma najmä Enid, a šokovaný som aj z Tary.

Dunaj, k vašim službám - Episode 10 (2023) (epizoda)

Absencia Herr Klausa v seriáli mi vôbec neprekáža, skôr naopak. A Kristína Svarinská aj pán režisér by sa tiež mohli naučiť, že genitív množného čísla od slova zážitok je "zážitkov", a nie "zážitkoch".

Živí mrtví - Kdo jste teď? (2018) (epizoda)

Spomalenie a degradácia deja, dúfam, že len dočasná. Ten záver ale úplne pochovali, keď zrazu mŕtvolky vedia rozprávať a komunikovať medzi sebou. Neviem, na čom scenárista fičal, keď toto ukončoval.

Živí mrtví - Co přijde pak (2018) (epizoda)

Príbehovo skvelá časť. Len škoda, že Rick Grimes je človek, ktorý žije, aj keď by iný už 50x vykrvácal, on kvapká a kvapká a kvapká, a ide a ide a ide... početné bezvedomia, z ktorých keď sa preberie, tak "stádo" kráčajúcich mŕtvych je od neho ešte o kúsok ďalej, než v momente, keď do bezvedomia upadol. Tvorcovia si v tejto časti vybrali a obsah v obrovskej miere prevládol nad formou. A ten záver...