Andělé a démoni (2009)

4*...Ten McGregor bol vážne skvelý....a Hans Zimmer-tak ten by snáď aj z podradnej B-čkovej sračky spravil blockbuster :D Určite som sa nenudil, a v celku sa teším na pokračovanie. Stupňuje sa to, jednotka bola biedna...uvidíme, čo číslo 3 :)

Vítejte v KLDR! (2008)

Tak, neviem čo dodať, pretože "pshimi" vo svojom komente povedal snáď všetko potrebné. Komunizmus/nacismus patria do odpadkového koša dejín!!! A to, že sa v nejakej krajine ešte nejaký takýto odporný diktátorský režim drži, je facka demokracii !!! Preč s neslobodou, diktatúra do plynu!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Pre mňa film na úrovni "Wanted" (2008), dobrá nadpriemerná "nadprirodzená" akčná zábava, pre fanúšikov X men ságy "naprostá povinnosť", pre ostatných-akčná zábava. No tiež mám pocit, že keby sa ku kormidlu tejto ságy dostal lepší režisér (Finger, Singer, Aronofsky ....a podobne), dalo by sa z tejto myšlienky vytĺcť viac...oveľa viac./////////////////////"Are you drinking to forget? No. I'm drinking to remember"..........a ten kráľovský diálog, ktorý znel skvelo aj v češtine :)...."Nejde tu o Tebe, potřebuje Te vlast" Jsem Kanaďan" :D vodpal jak sviňa!

Baader Meinhof Komplex (2008)

Drsný politicko-ideologický film, niečo približujúce sa Spielbergovmu Mníchovu (2005). Uli mi ukázal, že ľavicový terorizmus môže byť sexi :)

Valkýra (2008)

Filmový "Texas hold 'em " roku dve 0 osem. Cruise túto skvelú variáciu kartovej (či skôr filmovej) hry poker nie len rozdáva, ale aj hrá a (vy)PREhráva štýlom aka "ruská ruleta".(Asi) každý, kto si Valkýru pustí, vie, že....."Royal flush" (čili Adolfova smrť) nepadne, aj tak až do poslednej sekundy mu zrejme (tak ako ja!) drží päste. Sranda, začať hrať poker (pustiť si film, a vžiť sa do role Clause von Stauffenberga/Toma Cruisa) s vedomím, že nevyhráte...a predsa zvolať "All in"-to si žiada buď veľké (ale obetavé) EGO, alebo?...pretože!..aj keď "Mnoho lidí poker považuje za sport. Je to hra, ve které lze poměřit síly s ostatními a na vrcholové úrovni nabízí odměny"(vraví teta Wiki-Pédiová)....ALE, odmenou CvStauffenberga bola-snaha, čili cesta. A niekedy (aj keď nie vždy a ani všade), je cesta cieľ. Ja som CvStauffenbergovi/T.Cruisovi (obom, eventuelne) vďačný, že si vôbec prisadli k hráčskemu stolu s názvom "Nikdy nevyhráš". Spravili by sme to aj MY? Ak mi však niečo vadilo, tak angličtina. Tento film potreboval nemčinu, a bol by nedokonalo dokonalý.

Rocker (2001)

Film nič moc, i keď mal potenciál, ALE...ten soundtrack!!!////////////////////////"Risk my soul, test my life for my bread. Spend my time lost in space. Am I dead? Let the river flow through my callused hands. And take me from my own. The eyes of the damned... It makes my stomach turn. And it tears my flesh from the bone. How we turn a dream to stone? And we all die young. Yeah we all die young. Tell me I know, I lived so afraid And still we cry alone, with words left unsaid Yeh it makes my stomach turn, and it tears my flesh from bone to bone How we turn a dream to stone??? AND WE ALL DIE YOUNG"///////////////////////////////Viac niet čo dodať, ani fuck.

Wrestler (2008)

Rourkeov výkon bol možno strhujúci, hudba bola skvelá, ale film ma ako celok neoslovil.

Duel Frost/Nixon (2008)

Najlepší duel, aký som kedy videl :) odohral sa bez zbraní, a predsa sa naň ani tie skvelé westernové nechytajú. Argumentom pre našich hrdinov tu nie je "nabitý šestiranní kvér", ale slová a idei. Rozhodne duel, neúčasť na ktorom, môžeme všetci ľutovať. I keď, aj táto filmová sonda naň, nám čo to dala...no v ten inkriminovaný čas tam, to by bol oný životný zážitok (aspoň pre mňa teda). Prvá filmová rola, v ktorej som si uvedomil, že M.Sheen je skvelý..., a že Nixona okrem Nixona himself, nezahrá už asi nikto lepšie, ako práve F.Langella. Inak, kto vie, ako by to vypálilo, keby to bolo natočené iba čierno-bielo....

Far Cry (2008) odpad!

Uwe, please, go to hell !!! Finally !!!

Zack a Miri točí porno (2008)

Občas smiešne, ale ...iba občas. Naj časti filmu pre mňa boli tie s Justinom Longom....prispel 2*.....inak by to bolo len za jednu :)