Wynonna Earp (2016) (seriál)

:D a ona si tahle hovadina míří už na 4. sérii, já nemám slov.

Van Helsing (2016) (seriál)

Tohle je něco otřesnýho... to se Syfy zase něco "povedlo". Ačkoliv vytvoření postapokalyptického světa se zdá jako zajímavý, opak je pravdou. Je to jen nastražená habaďura, která měla nejspíš přilákat pár diváků navíc (a asi se tak i stalo). Scénář má tolik nedostatků, tolik mezer a chyb, že se mi jen oči kroutili. Scénáristé by se měli prvně shodnout na pár pravidel světa, který vytvořili a pak teprve můžou začít něco psát (a ještě by to chtělo trochu okořenit). Herecké výkony a celkově vytořené postavy, to je další tragédie, na které seriál ztrácí. Mám za sebou už celé 2 série a zatím jsem si neoblíbil žádnou z postav až na sestru Vanessy. Ale těch otravných postav s přihlouplým chováním pořád převládá. Je mi až trapně jak se rozhodli zabít několik postav, ale potom je tam zpětně pořád cpali, oživovali a využívali (hodně, HODNĚ špatným stylem). Docela zajímavý bylo alespoň to komando vražedných upířích jeptišek.

Lehké jako pírko (2018) (seriál)

Mně se tento krátky seriál líbil. Díky 20-ti minutovým epizodám, seriál nechodí kolem horké kaše a nesnáší se veřit žádnou bludnou omáčku kolem, ale jde přímo k věci. Ve spoustu směrech připomíná PLL, ale tady je trochu více mysteriózna a nadpřirozena. Hodně se mi líbí, jakým stylem je zde vytvořená záporná postava, protože vlastně nakonci je vše rozuzlené tak, že s ní i místy sympatizujete. Nejoblíbenější postavy: McKenna, Alex, Violet; Hodnocení: 65%

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Tohle je strašně těžce popsatelný zážitek, protože na jednu stranu se v tom seriálu tolik moc nedělo, ale tu atmosféru, kterou dokázali vytvořit.. ta mě naprosto pohltila. Jonathan Groff a Anna Torv jsou naprosto úžasní. Strašně se mi líbí to ponuré barevné spektrum, které vybrali, aby to lépe ladilo do roku 1979. Krása!

Westworld (2016) (seriál)

Začátek je poměrně utahaný, ale chápu, že nám autoři chtějí představit nejen hlavní charaktery, ale i svět, ve kterém se pohybujeme. Každým dílem se tempo trochu zrychlilo a nebylo zapotřebí jen krvavé akce. Seriál si dokázal vybudovat atmosféru. Bohužel po 1. sérii, která dávala jakštak smysl, přišla 2. a to je tragédie. Jatka tam jsou jediným pohyblivým klíčem a dějové linky jsou tak promíchané, nezajímavé nebo úplně od věci, že člověk ztrácí chuť se dál dívat. Ano, určitě se pár zajímavých momentů našlo. Ale na tom nejde udržet celou sérii.

Dobré místo (2016) (seriál)

What the fork is that? Člověk se na začátku chytá za hlavu a diví se, na co že se to vlastně dívá. Může něco být opravdu perfektní? Utopie? Haha. Ne. A Eleanor jen dokazuje, že každé nebe má své mouchy a je jedno, jestli jednu, dvě a nebo čtyři. Nádherné městečko s tisícem druhů jogurtů postupně odkrývá všechny své tajemství. Nicméně ne všichni hlavní hrdinové mi naprosto sedli. Ale Eleanor, Jason a Janet nemají chybu. Jsem rád, že tvůrci seriál nijak nenatahovali, protože 20-minutové epizody dokáží pokrýt vše potřebné. Tempo je dobré a po 2 sériích jsem natěšený na další pasti pekla.

Americký vandal (2017) (seriál)

Nemám ponětí, proč je tento seriál pod štítkem komedie, když vtipný není ani náhodou (teda pokud se nelámete smíchy pokaždé, když řeknou slovo "dick". Ale je parádní, jak vlastně celý příběh, zločin a důkazy postupně odkrývají a vytváří různé teorie, kdo, proč a jak to udělal. Strašně mě zklamal 4. díl, který celému seriálu ubral přesně ty 2 hvězdičky. Absolutně zbytečná vsuvka, která možná měla dát seriálu ten nádech komedie, ale pravdou je, že to celý jen podkopla. Rozuzlení celého příběhu mě opravdu baví. Nevím, co říct ke 2. sérii, protože tvůrci si vybírají opravdu pikantní případy, které sice vypadají jako vtípek, ale je za tím vždycky něco víc.

Atypický (2017) (seriál)

Je to příjemná podívaná, která pobaví tím, jak Sam řeší své každodenní problémy, které pro nás jsou naprosto triviální. Na druhou stranu nad tím ale musí (nebo alespoň může) zapřemýšlet, že ačkoliv seriál to vykresluje z 90% vtipně, realita tak růžová není. A děti s autismem potřebují pomoc, pozornost a vnímavost okolí. Rodiče mi celou druhou sérii lezli strašně na nervy, ale Sam a Casey jsou naprosto úžasní. Drží celý seriál!

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Vyhaslá a zahořklá filmová hvězda, která ojede vše, co se hýbe a vypije vše, co teče - takový je BoJack Horseman. Ale postupně se člověk dozví, že je tam něco víc. Pomalý začátek se přehoupl v šílenou jízdu, při které se do postav zamilováváte stále a stále více. Není to vlastně jen výstřik nesmyslů, které by měli pobavit diváka. Seriál je inteligentní, má důvtip, skvělý humor. A když se přehoupne k vážnějšímu tématu, tak mám z toho až husinu. Todd je nejvtipnější postava z celýho seriálu a Sarah Lynn byla hned za ním (její smrt ve 3. sérii mě nehorázně mrzela, protože jsem se těšill na každý díl, ve kterém se objevila). Líbí se mi, že seriál pracuje s reálnou časovou linkou, tudíž vzpomínky, které nás vrátí do 1. série mě vždycky potěší a dětství Bojacka je vlastně úplně jiná nová kapitola. BoJack Horseman a jeho přátelé jsou všechno jen ne normální. Ale kolikrát mluví ze života nás všech. Jak sám říká: Usually when people ask how I'm doing, the real answer is I'm doing shitty, but I can't say I'm doing shitty because I don't have a good reason to be doing shitty. So if I say, "I' doing shitty," then they say, "Why? What's wrong?" And I hve to be like, "I don't know, all of it?" So instead, when people ask how I'm doing, I usually say, "I am doing so great!"

Nesvá (2016) (seriál)

Celý příběh se točí kolem dvou kamarádek Issa a Molly a ve výsledku jsem vlastně jen přemýšlel nad tím, která z nich je více uřvaná. Issa! A ta si pro jistotu tenhle seriál i vytvořila a podílela se na psaní (protože jestli je to z její hlavy, tak by jí to asi ani neprošlo, kdyby se nepodílela na tvorbě tohoto exkreperimentu. Jako divák tohle nemůže brát vůbec vážně, jinak se bude chytat za hlavu, chodit po pokoji a šplhat po lustru, aby tomu unikl. Po pravdě Molly mi je mnohem příjemnější. Jinak k ději - 1. série docela ujde. Sice se nejedná o duchaplný a originální příběh, na který byste zůstali koukat s otevřenou pusou, ale sem tam se z něho dá pochytit. Bohužel 2. a 3 sérii postavili chytráci na vyplňování mrtvých míst sexem a TO BYLA OTRAVA. Nevěděl jsem kdo, kde, s kým, proč a prostě chlapi se tam v posteli střídali častěji než kalhotky a já už jsem byl fakt zmatený, jaká s kterým právě randí. Musím uznat, že občas mě klub ukecaných "nigga" kvočen i pobavil (jo, Coachella třeba neměla chybu), ale ze židle mě to nezvedlo.