Sympathy for the Devil (2023)

"I wanted to be 100% sex tonight, and you cut that in half. I'm now 50% sex." ... jakože uhádla jsem plot twist v prvních pěti minutách (mám už praxi v poznávání psychopatů), ale byla jsem strašně napjatá. film ubíhal rychle a bavil mě. nic cage byl skvělej. jo a co ten davidův kámoš myslel tím "well i hope the baby looks more like her"?! david byl sexy jak sviň 🔥!!!

Kauza Kramný (2024) (seriál)

tuhle kauzu sleduju od roku 2013. přesně si vzpomínám na ten moment, kdy jsem se zastavila u televize jako jedenáctiletá holčička a upřeně čuměla na obrazovku, kde bulel petr kramný v jeho infamous žlutým tričku. dozvěděla jsem se, že jeho manželka a dcera byly otráveny. teď je rok 2024 a já se nečumím na televizi, ale na dokumentární seriál od voyo. každý pátek jsem se strašně těšila na další díl a upřímně mě to nezklamalo. týpci v recenzích se chtěli dozvědět nový info, ale tam žádný není. to je ta pointa. tenhle případ nemá žádný nový info, jenom teorie. soud upřímně neměl moc dobrý důkazy, nicméně nic se neřeší. kdyby se tenhle případ stal v americe, tak kramný skončí na svobodě jako o.j. simpson nebo casey anthony - všichni ví, že svojí oběť zabili, ale kvůli nedostatkům důkazů (nebo soudu, který odvedl špatnou práci) unikli svým trestům. neříkám, že je petr kramný nevinný, ale ten soud to prostě posral. důkazy jsou špatný a on se k tomu nepřizná. tak čemu máme věřit? v dokumentu jsme slyšeli od blízkých kamarádů moniky, který jsem neznala, a ještě mě zajímala psychologie, která se shoduje s každým "family annihilation" případem. rozhovor s petrem kramným ve vězení nic nepřinesl, jen jeho strašidelný evil pohled a update toho, jak teď vypadá. celkově se mi to moc líbilo. byl to asi můj první český true crime dokument, takže nemůžu s ničím srovnávat. ale moc se jim povedl. tak se uvidíme za 18 let, pane kramný.

Past (2024)

rozhoduju se mezi čtyřma nebo pěti hvězdičkama. potřebuju to vidět znova ASAP. josh hartnett byl neskutečně sexy. jakože... všechno, co dělal bylo strašně hot. connore, potřebuji zachránit, hoří mi mé srdce! (to je moje pick-up line, kdybych ho náhodou potkala. slyšela jsem, že je butcher zas na svobodě.. a je bez manželky. I CAN FIX YOU!!!!!!) EDIT: po měsíci jsem se mohla znovu podívat na sexy joshe hartnetta v HD kvalitce a celou dobu jsem čuměla s otevřenou pusou.. ne, nefascinoval mě dokonale napsaný scénář, ale čuměla jsem na to, jak moc byl connor sexy. už mám v hlavě několik thirst TRAP (haha) editů. někdy jsem se nudila (hlavně teď při rewatchu) a rozhodně tohle není pětihvězdičkový film, ale, ale! já musím dát pět hvězdiček, kdyby náhodou chtěl pan režisér natočit sequel. strašně by mě bavilo dívat se celý film na connora (nejlépe bez trička), jak utíká policii. prostě z toho udělat campy komedii. podle mě kdybych to viděla v kině, tak je můj zážitek lepší, nicméně naše úžasné kino hraje jenom český sračky a nějaký animáky. takže jsem nemohla. možná je i lepší, že jsem to zhlídla doma, protože aspoň jsem mohla nahlas křičet vždycky když connor udělal něco unhinged. aaaaaaaa!!!!! "It's strange when I get the urge. I think it's when I see someone who thinks they're whole. That could never be true. Everyone's in pieces."

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

"We want to be able to say we can identify these dangerous people. And the really scary thing is you can't identify them. People don't realize that there are potential killers among them. How could anyone live in a society where people they liked, loved, lived with, worked with, and admired could the next day turn out to be the most demonic people imaginable?"

Elita - Nepatřím nikomu (2024) (epizoda)

tak tohle byla asi ta nejlepší epizoda, kterou jsem za poslední léta viděla. naprostá dokonalost.

Deadpool & Wolverine (2024)

oof, ten fight v tom autě... nechápu mojí mysl, ale připadalo mi to sexy. "You put a Deadpool and a Wolverine together, make them hold hands while listening to Madonna?" ✨CINEMA

Americké vraždy (1981)

distributory popsán jako „the most shocking film ever made“, the killing of america nabízí necenzurovaný pohled na ameriku. zemi plnou násilí, zbraní, sériových vrahů a šílených lidí. šokovalo mě to? rozhodně ano. taky mě to udělalo sakra smutnou. s tímhle amerika bojuje ještě teď. násilí se nezastavilo, pořád se střílí na školách (nejen kvůli pondělkům) a pořád se objevují sérioví vrazi. protesty proti válce ve vietnamu mi připomněly dnešní protesty proti válce na palestině. zdá se mi, že se nic nezměnilo. amerika je země debilů. a tak to asi bohužel už zůstane. 〰 nejvíc se mi líbil segment s edem kemperem. nedivím se, že se mu john douglas tak dlouho věnoval. já bych ho mohla poslouchat hodiny a hodiny. týpek umí mluvit a rozhodně nevypadá jako někdo, kdo zabil 10 lidí. „Now, would you get in the car with this man, huh? Hm? State has made me much more credible. As a human being.“ 〰 rozhodovala jsem se mezi čtyřma nebo pěti hvězdičkama, ale když na konci (jakýhokoliv) dokumentu zahrajou imagine, a já se u toho rozbrečím jak kdyby mi umřel křeček, tak tomu dám nejvyšší hodnocení. smrt johna lennona mě vždycky dostane.

My Friend Dahmer (2017)

(first watch: 2018) i po několikátém zhlédnutí cítím strašně skličující pocit. je mi smutno. nevím, proč mě to tak sebralo. jeff to měl těžké. rodiče se hádali každý den, neměl kamarády, měl nezdravé koníčky a závislost na alkoholu. neustálým stavem opilosti se snažil utéct od reálného světa. chtěl utéct od všech jeho problémů. vytvořil si abandonment issues a ty ho provázely po celý jeho život. chtěl, aby ho někdo měl rád. chtěl, aby ho někdo miloval. šikanovaný člověk necítí, že zapadá do kamarádské skupiny. i když by chtěl zapadnout. jeff dělal vše proto, aby zapadl. dělal ze sebe klauna a ostatním to připadalo vtipný. tohle není kamarádství. každý v nás máme potřebu mít silný kamarádský vztah plný podpory a lásky. chceme se v tom vztahu cítit dobře. on se tak ale cítit nemohl, cítil v sobě nejistotu. nebylo to opravdové přátelství. opravdoví přátelé se o tebe zajímají. nemají tě jen pro svojí vlastní potřebu. nemají tě jen jako náhražku. jako klauna. v přátelství se má člověk cítit dobře. jeff se necítil dobře. čekal jen na příležitost, kdy ze sebe bude moct udělat blázna. satisfakce přišla rychle a taky tak rychle odešla. a on byl zase sám. "I wish I had a best friend." — "We were just having fun, you know?" ... pro šikanovaného to nikdy není zábava. my si pamatujeme každý malý detail, který šikanátor zapomněl. pro něho to je bezvýznamný moment, který si nebude pamatovat. ale nás ten moment neopouští. stále na něj myslíme. myslíme na to, jak špatně jsme se cítili. ten pocit prázdnoty, pocit zrady. nikdo nám nepomohl. jenom ty ses smál. protože pro tebe to byla zábava. — šikanátor je závislý na moci. dominanci. jeffrey chtěl dominovat, ale na střední škole nemohl. tam byl ten šikanovaný. když poté ochutnal jaké to je, nemohl se zastavit. byl závislý na vraždách. své oběti chtěl dominovat, ovládat. chtěl je celé pohltit. — je mi ho líto, protože zažil podobný věci, jako já. to se nedá srovnat s vraždou, ale i tak se dokážu do jeho teenagerských let vžít. tenhle film je fakt skvělej. ross lynch exceloval. do té doby byl jen herec z disney channelu, který hrál v komediích pro malé holky! dahmera ztvárnil dokonale. to, jak chodil skrčený, mluvil. dahmerův reálný spolužák (který se zúčastnil natáčení) v rossovi úplně viděl jeffreyho. promiň evane petersi, ale dahmer byl líp ztvárněn rossem. aspoň teda v jeho "nevraždících" letech. this film is an underrated jam. je to ale tak smutný. dlouho si to nerewatchnu. po zhlédnutí se cítím psychicky vyždímaná. ale film je to vážně úžasný. ... "I'm just like anybody else."

Nedostatek důkazů (2024) (seriál)

jsem ráda, že na konci změnili vraha, ale nevím no. nebylo to moc napínavý. strašně mě štvala postava rustyho manželky, její scény jsem přeskakovala, ale zas mě na konci rozesmálo jak brečela. rodinka psychopatů musí držet při sobě! herecký výkony byly skvělý, hlavně peter sarsgaard a jake gyllenhaal. asi rewatchnu nightcrawler. po tomhle seriálu si potřebuju nějak oddechnout :)