Okamžik zlomu (2007)

Pro mě lehce nadprůměrný thriler. Bohužel chvílemi nuda, hlavně mě teda nebavila ta romantická vedlejší linka. Závěr celkem překvapující, ale neni tak promyšlenej na můj vkus. Škoda, že Hopkins nevyhrál, to bych možná hodnocení zvýšil:) 60%

Neviditelné zlo (2006)

Na úplném začátku (asi 2 minuty) mi přišlo, že by z toho mohl být krimithriler. O jeden střih a čtyři roky později se z filmu, přes všechna očekávání, stane vyvražďovačka. Naštěstí to neni vůbec zlý. Hotel je úkázkově hnusnej, ten barevnej filtr na kameře (jak už někoho může štvát) se mi stále líbí a celkově mi přišlo, že kamera byla hodně dobrá.

Loď duchů (2002)

Pro mě, průměrnej horor. Párkrát jsem se lekl, chvíli mě mrazilo, sem tam nějaka debilita a klišé. Nejvíc na mě působily prostory lodi, ty mi přišly jako strašidelný nó... 49%:)

Resident Evil (2002)

Mám rád zombíky, mám rád Millu, taky mám rád Resident Evil jako hru. Teď mám rád i film Resident Evil. Sice nic novýho pod sluncem (pod zemí), ale je to pořádně našláplý. Hodně tomu pomohl i soundtrack. 73%

Maska (1985)

Výbornej doják a ještě k tomu podle skutečné události. A Cher hrála tak přesvědčivě, jak jsem dlouho neviděl. ****1/2

Zombies (2006)

Podivil jsem se, když jsem si zjistil, že v tomhle filmu budou zombies děti. Něco takovýho tu snad ještě nebylo (kromě Braindead). Bohužel jejich namaskování ve mě hrůzu nevzbouzelo. Vypadaly roztomile, po lesíku si běhaly, skákaly akorát na místo hraček měly v rukách krumpáč, lopaty nebo jiné náčiní dělnické třídy. O něco více straší samotný podzimní, mlhavý les. Přběh plný klišé je stupidní. Zvuky jsem snad ani nepostřehl. 30%

Salton Sea (2002)

Ze začátku jsem myslel, že to bude film o feťácích o jejich problémech s obstaráváním dávek a naháněných bengama. Je to, ale skvěle natočený film o chytrým, pomsty chtivým chlápkovi. Parádní scénář, vizuálně krásné, chytré dialogy i monology, velmi dobrý Val Kilmer,sem tam nějaká vtipná hláška. Trochu mě zklamal konec a nic by se nestalo kdyby film byl více sirovější. 80%

Katakomby (2007)

Za nepříliš nápaditým názvem se skrývá celkem atmosférický horor(?), připomínající mi zpočátku jeskynní Pád do tmy (2005). Film čerpá hlavně ze stísněného prostoru katakomb Paříže a z hereckého výkonu Shannyn Sossamon, nechtěl bych být na jejím místě. Zápletka je jednoduchá jako v mnoha jiných hororech s nečekaným závěrem. Líbila se mi kamera i zvuky a hudba. Ale moc okamžiků ke strachu ve filmu nebylo, chvílemi nuda... 69%