Hrobník (2009) (TV film)

Ale jo, na českou novodobější detektivku to mělo trochu napětí a když se nad tím člověk příliš nezamýšlel, bylo to i dost překvapující.

Příběh kmotra (2013)

Natočeno to bylo velice dobře a zahráno ještě lépe, ale výpovědní hodnota je pro mě v tomhle případě téměř nulová, o nějaké pořádnější "katarzi" ani nemluvím. Téměř každý si umí představit, že za oponou to chodí přesně takto, málokoho cokoliv v tomto filmu řečeného nebo zobrazeného překvapí. Ale dívá se na to pěkně.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

"Já jsem Mařenka a tohle je můj bratr Jeníček." Tahle jména u drsných zabijáků prostě tak úplně nevyzní ... Bohužel jsou ale v tomhle filmu tím nejméně debilním prvkem.

Divadlo Komedie 2002-2012 (2013) (pořad)

Autoři dokumentu bohužel občas až příliš počítají s tím, že je divák obeznámen s repertoárem Divadla Komedie, neboť mluví-li se o konkrétních inscenacích, nezazní jejich název a neznalý divák nemá tucha, o čem je řeč. Jinak ale nenudně podaný obrázek o končící divadelní dalobyseřict legendě z pohledů lidí nejvíce zaangažovaných. Trochu sentimentální, jde však ale o věrný odraz skutečnosti.

Meet Factory (2009)

Dokument informačního charakteru o vzniku a průběhu projektu. Zajimavým doplněním jsou názory oslovených kolemjdoucích poukazující jednak na (ne)známost Meet Factory, jednak na ponětí o jeho fungování. Pro hudební složku byly použity záznamy z koncertů v Meet Factory pořádaných, což podtrhovalo jistou alternativnost a experimentálnost s tímto projektem spjatými.

Bezruči (2006) (TV film)

Historická sonda plná zajímavých informací, která o Divadle Petra Bezruče podává ucelený obrázek. Dokument se snaží představit divadlo v jeho historickém vývoji, promluvy o něm nechává na zainteresovaných osobách, které - spolu s ukázkami z inscenací - dodávají dokumentu punc subjektivnosti, tyto deklarují atmosféru v tomto divadle panující, ta je divákovi předávána nenásilně. Dokument navíc postihuje a dotýká se mnoha problémů, které existenci divadla provázely a dodnes provázejí. I po téměř 8 letech má důležitou výpovědní hodnotu.

(Ne)snesitelná lehkost Stodolní (2005) (TV film)

Příběhy jednotlivých hrdinů nejsou nezajímavé a mají jistou výpovědní hodnotu, ovšem pouze co se týče hrdinů osobně, nikoliv celkového tématu, tedy fenoménu Stodolní ulice. Vybraný vzorek lidí je poměrně úzky a ukazuje Stodolní jako odpornou a zavšivenou bažinu, kde si mladí lidé užívají převážně drog a nezávazného sexu. Režisér jakoby měl předem na věc svůj jasný názor a materiál vybíral nikoliv k objektivnímu zobrazení dané problematiky, ale k podpoření svého úhlu pohledu. Dokument navíc pouze klouže po povrchu a vše v něm řečené jsou prázdná a všeobecně známá klišé. Několik světlejších momentů (objektivnějších, ukazujících Stodolní v širším záběru) se zde sice objevilo, bohužel jich byl silný nedostatek.

Rent: Filmed Live on Broadway (2008) (divadelní záznam)

Muzikály jsou často patetické a přehnané, obsahují silné citově vypjaté scény, hrají na divákovy emoce, snaží se ho zasáhnout a kolikrát je tomu podřízena i logičnost a smysluplnost příběhu. Rent se docela dlouhou dobu držel v rozumných mezích, z počátku bylo sice trochu těžší vyznat se v té haldě postav, ale když už jste věděli, kdo je kdo, začalo to být vážně primitivně přehnané. A nemůžu být jediná, komu závěrečná scéna s Mimi v dnešní době připomene scénu s umírajícím žabím králem z třetího dílu Shreka. Zrovna u Mimi a Rogera se vršení zápletek jen proto, abychom mohli zpívat citově silné písně, vymklo z rukou - a již zmíněná závěrečná scéna tomu všemu dala korunu. Tenhle muzikál si vzal na paškál příliš mnoho témat a příliš mnoho lidských osudů, jež se některé nakonec odbily jen jednou písní, některé ani to ne a celkově je to takové "nedomrlé" ... Ale co se hudby týče, písně jsou správně muzikálové, jsou šik, zpěvné i taneční, texty někdy trochu pokulhávají (opět něco na úkor něčeho, tentokrát veršovanost na úkor -opět- logičnosti), ale i tak je tahle stránka muzikálu Rent na výbornou. Výkony, pěvecké i herecké, samozřejmě vynikající.

The Flying Man (2013)

Výraznější pointou by se možná ztratil autorův záměr o "objektivitu", takhle nechal na divákovi nejen rozhodnutí, jak moc je takováto "spravedlnost" korektní či ne, ale také nastínil vysvětlení, jak hlavní hrdina možná vybírá své oběti. Méně je někdy více a v tomto případě to rozhodně platí, celý film má i díky minimu scén s létajícím hrdinou tajuplnou a napjatou atmosféru, kterou výrazně podporuje skvěle vybraná hudba.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Člověk by nevěřil, co dokáže jedna flaška Jacka Danielsa (jež je zjevně nerozbitná). Kraťas, který vydá za pět soudobých akčních bijáků.