• Romantický

Pevnost (2017)

Bitva dvou mužů. Tentokrát ne na meče, nebo nože, ale jejich mozky, chytrost a důvtip. Každý má jiný přístup, přesto jejich cíl je společný, a to záchrana krále a Čosonu. Když jsem viděla stopáž 2:20, trochu se mi protočily panenky, ale tak Lee Byung-hun :) tož jsem šla směle do toho. Herecky i vizuálně je to moc povedené, kostýmy jsou propracované, krajina krásná. Lee Byung-hun a Kim Yoon-seok byli ve svých rolích skvělí. Akce se sem tam nějaká vyskytne, ale spíš to byly slovní přestřelky. Né, že by to bylo nudné, nebo nezajímavé, jen toho bylo moooc a občas byly názory ministrů na pěsťovku. Nejradši by nechávali někoho ze svých řad popravovat každý druhý den, někteří se chovali, jako by pobrali veškerou moudrost světa, ale spíš to jen vedlo ke zhoršení situace, utrpení a smrti nevinných a ještě házeli svou vinu na ostatní. A král sebou nechal vláčet. Dlouho mi žádný postavy tak nelezly na nervy.

Libenjyeo (2018)

Slušná akční jízda. Hlavní hrdina toho sice moc nenamluví, ale ohánět se kolem sebe umí parádně a není jediný. Děj je sice takový jednodušší, ale jde to, akce a pěkné exteriéry to vynahrazují. Až na Park Hee-soona v menší roličce a ještě se zafáčovaným obličejem a Kim In-kwona to pro mě byli neznámí herci a divím se, že třeba Bruce Khan se už se svými bojovými schopnostmi víc neprosadil. Přeloženo.

Inrang (2018)

Hvězdně obsazený filmík, o tom žádná. Tady se tvůrci při výběru slavných jmen moc zpátky nedrželi. Kang Dong-won charismatický jako vždy, Jung Woo-sung též válí, i když v menší roličce, Han Hyo-joo a její postava asi nejvíc překvapující, jen jí to dohromady s Kangem moc nefunguje, Minho se mezi nimi taky neztratí, padnou mu i jiný role než slaďouši a i Kim Moo-yeol je slušný záporák. Akce je různorodá a nápaditá, nenudí a rychle odsýpá. Jen námět je trošku slabší a i stopáž decánko přetáhli, některý scény jsou zbytečně natahovaný a brzdí, přesto slušný 3,5*

Monstrum - Bestie z hory Inwangsan (2018)

Podle infa, co se ke mně předem dostalo, jsem si myslela, že to bude pitomina mixu žánrů, který nemusím, ale nakonec to bylo příjemný překvapení, u kterého jsem se dobře bavila. Vůbec to nevidím jako horor nebo komedii, spíš je to dobrodružný, historický film mixnutý fantasy o vyšetřování záhadných úmrtí, kde vše není tak, jak se na první pohled zdá. Obsazení je fajn, detektiv K opět na scéně, tentokrát sice v jiné roli, ale v lecčems mi charaktery postav přišly podobné. Líbil se mi příběh a jak to celé vymysleli, jen monstrum bylo takové slabší. Slušné 3,5*. Přeloženo.

Bing feng xia shi kong xing zhe (2018)

Tak já půjdu proti proudu :) Jednička se mi líbila a tohle taky, je to ve stejném duchu a navazuje to tam, kde jednička skončila. Dozvídáme se další podrobnosti o Che Jingovi a jeho čtyřech přátelích, nejen něco málo z jejich mládí, ale i o jejich životě v minulosti, dalších krocích v současném Hongkongu a odkrývají se skutečnosti, které předurčily jejich výlet do budoucnosti. Na Asii je to relativně krátký, takže tam není žádná vycpávka a děj odsýpá. Donnie fajn jako vždy, akce pěkná. Nemůžu si pomoct, ale bavila jsem se, občas mi prostě takovýhle nenáročný filmy sednou. Přeloženo.

Operace Gold (2018)

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Hvězd plno, vystřídá se několik zajímavých lokací, pěkná hudba, o akci taky není nouze (především ta v Černé Hoře stojí za to), ale ve výsledku celkem slabota. Postavy, příběh mě příliš nezaujaly (obehraná písnička natočená již několikrát a lépe), ani herecké výkony, na to, že to měla být parta, která se znala od malička a pojilo je toho hodně, nějak to mezi nimi nefungovalo, je tam i pár nudných pasáží, které jsem měla sto chutí přeskákat. Prostě to hapruje a jako celek moc nefunguje.

The Way We Dance (2013)

Na to, že taneční a hudební filmy hodně můžu, je tenhle film pro mě rozčarováním. Né, že by mě to zklamalo, ale asi jsem od svého oblíbeného žánru čekala víc. Od začátku mi to přišlo takový těžko uvěřitelný, hloupoučký a naivní. Když už se to začalo zlepšovat, přišlo zas něco, co to srazilo o stupínek dolů. Příběh se postupně celkem pěkně rozjel, taneční výkony taky dobrý, závěrečný vystoupení nápaditý, jen výběr hudby moc nezaujal. V každém takovémhle filmu je minimálně jedna písnička, která mě zatahá za uši, tady ovšem nic. Z hereckých výkonů zaujal Babyjohn Choi. Za jedno zkouknutí to určo stálo, ale jinak tenhle film pro mě zapadne do kategorie průměru.

Ore monogatari!! (2015)

Pohodová oddechovka se zajímavý námětem a dobře vypadajícími pečenými výtvory :) Ač jsem se tomuhle filmu zpočátku vyhýbala, bavila jsem se a ráda se na to podívám znova. Jen co mi vadilo, bylo přehrávání a řvaní hlavního hrdiny, to už mi místy přišlo trošku moc. On sice nebyl jediný, kdo se tak choval, zdatně mu sekundovala i hlavní hrdinka, ale u té se to dalo ještě snést. Nebýt toho, šla bych s hodnocením ještě o hvězdičku výš.

Mu ji zhe (2017)

Pro mě původně zcela neznámý snímek s neznámými herci, ale vyloupla se z toho napínavá, tajemná podívaná se sympatickým hrdinou, který ne vždy jedná jako klaďas. Na začátku je nám předhozen případ 9 let staré autonehody a postupně dochází k odkrývání pravdy. Děj rychle odsýpá, už dlouho jsem nezažila, že 2 hoďky jsou tak krátká doba :) Je to napínavý až do konce. Když už se zdá, že je vše odhaleno, objeví se další kousek skládanky, který to překope. Pro mě velký překvápko, který určo stojí za vidění. Přeloženo.

Tamjeong 2 (2018)

Nooo, jsem trochu na vážkách. Celkově to nebyla tak poutavá a zábavná jízda jako jednička, přesto to konec slušně vytáhl nahoru. Čekala jsem, že to bude větší sranda, když dvojici detektivů doplnit Lee Kwang-soo. Bavil, to né že ne, jen mi přišlo, že tvůrci humor upozadili a zaměřili se na vyšetřování případu. Ten se ze začátku zdál takový nijaký, ale pak to nabralo spád, který překvapil a hodně se líbil. Pošťuchování hlavní dvojky skoro zmizelo, nahradil to ale proti nim stojící kapitán Kwon, který jim zpočátku nic nedaruje. V tuhle chvíli to vidím tak na 3,5*. Přeloženo.