Foxtrot (2017)

Místy až komedie, ale jako drama to fungovalo bezvadně, navzdory poněkud rozvleklé první části.

Nebe s.r.o. - Doba temna (2020) (série)

Slabší než první série, ten příběh mě moc nebavil. Humor někde mezi Zeměplochou a Monty Python je fajn, ale dost mi vadilo to "správňáctví" většiny postav.

Stíhán a podezřelý (1978)

Klady jsou záběry ze starého Mostu v demolici a ve finále i výborný Adamíra. Zápory jsou všechno ostatní.

Vlast (2020) (seriál)

Parádní studie, jak se dají doprasit mezilidské vztahy, když místo názoru zavládne ideologie a strach. Díky příběhu dvou rodin to není takové to "vlastivědné" zpracování.

Jeden z nich je vrah (1970)

Výborný Jiří Holý, kterému jsem toho drsňáka a následně opilce naprosto věřil. K tomu parádní "morální" hovory Adamíry se Záhorským.

Perníková věž (2002)

Mohl by to být i vcelku dobrý komediální film, nebýt těch nablblých dialogů interpretovaných příšernými hereckými výkony.

Slavná alba: Metallica - Metallica (2001)

Album, které pro mě udělalo z Metalliky vyměklou záležitost, ale ty náhledy do produkce Boba Rocka jsou parádní. A dokument je místy hodně vtipný.

Svědectví mrtvých očí (1971)

Hodně slušné psychologické drama s kriminální zápletkou. Ten závěr je stále působivý, Vladimír Šmeral si film "ukradl" pro sebe.

Bacurau (2019)

V Bacurau řeší věci tak nějak po sousedsku. Možná lehce nadsazeno za exotiku, ale parádní film. Řemeslo na úrovni, ne jako u některých festivalovek. Vlastně i ta první půlka, kdy se čeká, co se stane, mě bavila hodně.