• Krátkometrážní

Stezka Českem - Jeseníky (2024) (epizoda)

Pravidla korporátu (2024) (TV film)

Prijimaci pohovor s investicnimi zraloky bych nedal, ale tohle byla mila parodie. Nejvic me pobavil test s konem, ktery je zda se realny. Kdyz manazera neposlechne ani kun, je to spatne. Kone totiz mezi sebou stale soutezi o hierarchii. Kdyz budete mi sto koni, seradi se podle hierarchie od jednicky do sta a dva kone vedle sebe spolu budou bojovat o postup. S korporaty to tak spatne neni. Urcite je pritahuji psychopate, nebo "kobry", nebo je jak bylo receno spise vyrabi, ale jak pise slavny sociobiolog Matt Ridley v knize Racionalni optimista v tomto smyslu "kapitalismus" umira, a to docela rychle. Velikost prumerne americke spolecnosti  se za posledni ctvrtstoleti snizila z 25 zamestnancu na pouhych deset. Mluvit o moci korporaci tedy znamena nechapat podstatu veci. Zitrejsi pracovnici, kteri budou z valne vetsiny na volne noze a budou nastupovat do prace online podle toho, jak a kdy se to bude jejich ruznorode klientele hodit. Vetsina velkych korporaci je dnes ve skutecnosti  stale nestabilnejsi, propada chatrani a ma strach - z tisku, natlakovych skupin, vlady, ze svych zakazniku. A casto mizi ze sveta prevzetim jinou firmou nebo bankrotem. Polovina nejvetsich americkych spolecnosti z roku 1980 je dnes kvuli prevzeti, nebo bankrotu pryc. Treba Nike, ktera se zrodila v roce 1972 se rozrostla do obri spolecnosti pouze tim, ze z relativne maleho ustredi spojuje smlouvami tovarny v Asii a prodejny v Americe. Tento dokument Ceske televize je ke shlednuti zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/15777695722-pravidla-korporatu/

Plné hnízdo - Plné hnízdo v Plzeňském kraji 2 (2024) (epizoda)

Je příjemné vidět, jak se někdo nezbaví staré babičky do domova důchodců nebo do LDNky jak je v Česku zvykem. Navíc je to pomoc péče o vnoučata. V 50. letech trávila rodina čas spolu u jednoho stolu, v 80. letech společně u televize a nyní tráví čas každý u svého média. Tato rodina je ale příjemnou vyjímkou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/323295350030003/

V karavanu po Polsku - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Dřív jel na dovolenou k moři do Polska bylo neobvyklé. Nyní začíná být krásné Polsko stále více populární kvůli výborným službám, cenám a příjemným lidem. Na západní Ukrajině a ve východním Polsku jsme byli jednou v červnu týden botanizovat s jihočeskou univeritou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15556873703-v-karavanu-po-polsku/223544160300002/