• Krátkometrážní
  • Hudební
  • Mysteriózní

Madonna: Material Girl (1985) (hudební videoklip)

Ve videoklipu hraje Madonna dvě role. První je oblečená v růžových šatech bez rukávů a je obklopena muži, ale ona si vezme jen peníze a diamanty. Jedná se o imitaci Marilyn Monroe v písni ''Diamonds are a girl's best friend'' z filmu ''Gentlemen Prefer Blondes''. Druhá role snažící se vyobrazit, že i když je slavná, zůstává nohama na zemi. Opět se jedná o parodii. :)

Madonna: Like a Virgin (1984) (hudební videoklip)

Ve videoklipu se Madonna potuluje po benátských ulicích ve svém Boy Toy vzhledu, a mramorovými místy v bílých svatebních šatech. Klip je rozptýlen vyobrazením lva a muže nosící lví masku. Ve skutečnosti tuto píseň Madonna nenapsala jako ostatní své skladby a nazpívala tento hit jako vtipnou parodii. :)

Madonna: Borderline (1984) (hudební videoklip)

Video vyobrazuje Madonnu jako mladou ženu, která tančí na ulici se svým přítelem, ale pokukuje po profesionálním fotografovi. Opouští svého přítele a randí s fotografem. Po náhodném postříkání fotografova auta během focení, fotograf se naštve a křičí na ni. Madonna se vrací ke svému příteli z ulice. Ta píseň je jedna z nejlepších od Madonny. V ní je láska, svěží mládí, vibes z 80'. Naprosto skvělé. :)

Madonna: Lucky Star (1984) (hudební videoklip)

Madonna ve svém Boy Toy vzhledu tančící před bílým pozadím obklopená dvěma tanečníky.

Madonna: Burning up (1983) (hudební videoklip)

Madonna už taková, jak jí známe ze dvou ér alb ''Madonna'' a ''Like a virgin'' - blondýnka s holým pupkem, která tančí a zpívá. Ve videoklipu Madonna, oblečená do bílých šatů, kroutí se na silnici a zpívá píseň o svém milenci, který řídí auto. Celá hoří pro jeho lásku.

Madonna: Everybody (1982) (hudební videoklip)

Madonna ve svém pilotním videoklipu k prvnímu singlu ještě jako krátkovlasá brunetka tančí k disco chytlavé písni ''Everybody''. Madonna tančí v hudebním klubu s tanečníky a vyzývá posluchače k tanci a zpěvu. Zahodit trable, uvolnit se a ovládnout taneční parket.

Prezident Blaník (2018)

Film jsem viděla na ČT 1, který televize uvedla jako premiéru. Nečekala jsem miliónový trhák se speciálními efekty. Čekala jsem lobbistického tvrďáka Tondu. A Tondu jsem viděla. Politická satira na našem území chyběla (i když mám někdy pocit, že naše politické dění je satira sama o sobě a pak si uvědomím, že to ti ''politici'' myslí vážně). Bylo to příjemné ohlédnutí za prezidentskou kampaní. Přesto že Tonda byl fiktivní postava, setkával se s reálnými osobami. Ve filmu jsme mohli zahlédnout všechny prezidentské kandidáty, Zemana, Bureše,...pardon Babiše, ''člověka, který může za naše posrané životy'' - Kalouska a ''mafii všech mafií'' - Pražskou kavárnu... Písnička Tonda Blaník od Tomáše Kluse je chytlavá. Škoda že to Tondovi nevyšlo. Konkuroval by Zemanovi a byla by s ním aspoň sranda. Závěr filmu byl víc než dojemný... "Miloše do koše. Běž domů, Ivane. Česko není žádný Rusko. Pravda a láska zvítězí nad lži a nenávistí,vy čuráci." Dále cením originalitu. Film byl opravdu inspirovaný aktuálním děním. Což u některých českých filmů/seriálů/pořadů, ve kterých vidíme nápad okopírovaný z VB nebo USA, říct nemohu. Film pobaví každého, kdo se zajímá o aktuální politické dění v naší zemi. A nasere voliče Milošlže.

CoMyJenVíme!? (2004)

Metafyzika má opravdu něco do sebe. Neuropeptidy fungují všem stejně, ať už jsem z Ásie, Ameriky, Evropy, nebo Afriky. Ale při extended verzi jsem se musela i nějakým scénám smát - hlavně té svatební pařbě. :D

Tajemství (2006)

Nejlepší dokument, který jsem kdy viděla. Vše potřebné je tu vysvětleno. Všechno z toho funguje! Doporučuji. :)