Hondo (1953)

Tenhle chlap ti to řekne na rovinu, bez zbytečnejch řečí kolem.

Mstitel (2009)

Po dlouhé době Seagal na kterého se dá dívat.

Kunisada Čúdži (1960)

Jak se z gamblera stane hrdina a ochránce obyčejných lidí.

Kigandžó no bóken (1966)

Krásná pohádka o bodrém chasníkovi, který zachrání jedno království.

Nihonkai daikaisen (1969)

Toshiro Mifune jako admirál Togo během Rusko-Japonské války. Pro dokreslení okolností doporučuji film Port Arthur.

Global Metal (2007)

Tenhle film není o metalu, ale o životě, o svobodě, o toleranci a hlavně o pocitech lidí. Metal je zde ukázán jako prostředek jak můžou své pocity vyjádřit a zároveň jako něco, co spojuje lidi z různých koutů světa bez rozdílu rasy či náboženského vyznání. Metalová hudba je jako bonus pro její fanoušky. Prostě nádhera.

Daimadžin ikaru (1966)

Dvacet minut před koncem vyleze z vody naštvaná Godzilla a nemilosrdně zlikviduje všechny padouchy. Všichni kladní hrdinové jsou zachráněni a film končí jako totální ptákovina.

Japanorama (2002) (seriál)

Výborný dokumentární cyklus zobrazující různé podoby japonské kultury. Filmový fanoušek ocení zejména množství ukázek z nejznámějších japonských filmů, vztahujících se vždy k tématu příslušného dílu. Zajímavé jsou také interview např. Hayao Miyazaki, Takashi Miike, Sonny Chiba…. V každém případě, některé scény jsem smíchy nemohl rozdejchat…..japonci jsou prostě magoři, ale super magoři. Seznam jednotlivých dílů s odkazy na filmy a osobnosti na Wikipedii