Život je krásný (1979)

Televízna premiéra v ČST: 24.6.1983 o 20:00 na 1. programe.

Zachovávat dekorum (1990) (seriál)

Poštára, ktorý sa zakaždým márne snaží nepozorovane prebehnúť pred domom Buchtovej, hrá David Janson. Ako 14-ročný si zahral vo filme Ťažký deň (1964). Je to ten chlapec, ktorý sa prechádza pri rieke s Ringom Starrom.

Smělé inkognito (1972)

Televízna premiéra v ČST: 10.10.1981 o 20:00 na 1. programe.

A három testőr Afrikában (1996)

Jenő Rejtő je v Maďarsku legenda a kto čítal ktorýkoľvek z jeho románov, musí uznať, že je to právom druhý najčítanejší maďarský spisovateľ (pred ním je už len M. Jókai). Na Slovensku vyšlo v edícii Dobrodružné romány 12 jeho diel. Napriek tomu, že boli napísané pred viac ako 80 rokmi (Rejtő zomrel ešte počas 2. svetovej vojny!), pri ich čítaní si to ani neuvedomíte. Tento film je adaptáciou románu Traja mušketieri v Afrike (na Slovensku vydala Smena, Dobrodružné romány č. 158 z r. 1969). Žiaľ, herecké výkony na mňa pôsobia ako z televíznej inscenácie a dúfam, že viac filmov podľa Rejtőho už nevznikne. Pri knihách sa totiž pobavíte oveľa viac ako pri tomto filme. Osobne doporučujem najmä román Štrnásťkarátové auto (Dobrodružné romány č. 288, r. 1980). To som vybuchoval smiechom snáď pri každej druhej vete. A to už ako 12-ročný! Kto sa chce niečo dozvedieť o samotnom autorovi, doporučujem tento podcast od Egona Tomajka: https://www.audiolibrix.com/sk/Podcast/Listen/58462/ficer-nedela-23-10-2016-12-00

Edna, the Inebriate Woman (1971) (TV film)

Premiéra v ČST: 7.10.1976 o 20:00 na 1. programe pod názvom Tuláčka Edna. Réžia slovenského znenia: Samuel Ivaška.

Gefährliche Fahndung (1978) (seriál)

Začiatkom 80. rokov vysielané v ČST so slovenským dabingom pod názvom Nebezpečné pátranie.

Jana Eyrová (1943)

Neuveriteľné, že TV Markíza vysielala kedysi aj takéto filmy. Dnes o tom môžme len snívať.

You Can't Do That! The Making of 'A Hard Day's Night' (1995)

Veľmi zaujímavý dokument zo zákulisia natáčania filmu Ťažký deň. Jeho súčasťou je aj pieseň You Can't Do That, ktorá bola natočená pre film, nakoniec však bola vystrihnutá. Dokumentom sprevádza Phil Collins, ktorý sa zúčastnil natáčania záverečného koncertu ako jeden z divákov. V roku 1995 v našich končinách vydané na VHS s českými titulkami pod názvom Jak vznikal Perný den.

Nepřemožitelný bukanýr (1976)

Pod názvom Vzbura bukanierov bol u nás vysielaný úplne iný film, a to španielsko-taliansky z roku 1972, ktorý režíroval José Luis Merino. http://www.imdb.com/title/tt0067657/ Jeho posledná repríza bola na 2. programe ČST 9.12.1983 o 16:30. Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. V slovenskom znení Dušan Jamrich, Ľubo Roman, Slávo Záhradník a iní. Časť dabingu sa mi ešte zachovala na magnetofónovom kotúči.

Neviditelné hledí (1973) (seriál)

Televízna premiéra 1. časti v ČST bola v piatok 14.7.1978 o 20:10 na 1. programe, ďalšie časti nasledovali vždy po týždni a reprízované boli na druhý deň v sobotu v dopoludňajších hodinách. Réžia českého znenia: Milan Messany.