Greta (2020)

Profesionálně zvládnutá propaganda

DVTV (2014) (pořad)

Pěkná znělka

Fahrenheit 9/11 (2004)

Zábavná forma manipulace s vědomím diváku

Venom (2018)

Zábavná jízda díky herci v hlavní roli.Akce s humorem je vyvážená i když apel na myšlenky hrabivosti a lidské krutosti dosti plánovitě zobrazeny.Moji oblíbenou herečku Michelle Williams nebudu komentovat neměla v podstatě nic co hrát její role je napsána šablonovitě.

Vetřelec (1979)

Už v prvních zachvěvů v bubínku zlověstné hudby mi došlo že toto nebude sranda .Film s temnou a studenou atmosférou fascinující vizuální dokonalostí důmyslně utahuje smyčku kolem divákova krčku tedy mého, film jsem viděl už dávno a každý minimálně půlrok si ho s chutí pustím na kotoučku ,abych si vychutnal tento napínavý horor.Zrození xenomorfa a následná hledací a vražedná akce ukazuje dokonalost a důvtip Aliena jako důmyslného lovce s inteligencí což v pokračovaní bylo zničeno asi v zajmu většího zaujetí masovějšího diváka a zisku bohužel.Ač se jedná o film scifi působí film civilně herecky což zajistily herci méně známí pro masového diváka avšak vice než kvalitně, nepodbízivě jako hudba mého oblíbence Goldsmitha ,bože ten pán uměl věci.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tak jsme se vrátili po delší době universa Star Wars s novou hudbou Johna Williamse ,která tentokrát přiznávám trochu kacířsky působí unaveným dojmem a v mých uších asi nejslaběji s jeho hudebních opusů této ságy.A po hříchu to opakuje i děj či zajímavost filmu ,jak už ostatní tu taky psali v podstatě se opakuje epizoda čtyři ,ale to bych přešel s tím ,že zkrátka tvůrci neměli odvahu na risk a zvolili jistotu finančního zisku čím utrpěla inspirace celého filmu.Celý film na mě působil rozjuchaně ,ale nuceně rozjuchaně.Když pominu staré herce tak se obsazení nových rolí podařilo tak napůl a hlavní záporák Kylo Ren vůbec působí někdy až trapně ,to je hlavní zklamání druhé zklamání je závěrečný souboj světelnými meči kdy vlastně dochází k destrukci mýtu, že k umění boje světelným mečem musíte mít výcvik .Jen abych nekibicoval potěšil Han Solo a jeho chlupatý přítel a tempo které dobře šlape ,ale celkem jsem čekal více

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Po skončení tohoto filmu se mi pokud vyjmu toho Rusa dostalo na mysl-Bondovky s Rogerem Moorem které mají lehkost a nadsázkový humor a mám je velice rád,ale zpátky k tomuto film.V průběhu filmu na mě působili faktory , za prvé hudební,stylová stránka která mému oušku lahodila vydařeně vložené skladby do těch správných partii.Za druhé,faktor barev začínající studeným a šedým Východem až postupně teplo a modu pro Itálii tolik typickou.Tyto faktory udělali s filmu lahůdku pro milovníky retro a stylu 60 let. Na závěr a v neposlední řadě je tu herecký ansábl hlavně trojlístek vhodně vybrán.Henry Cavill v mých očích by se mohl stát klidně novým Jamesem Bondem

Zabíjení po česku (2010) (TV film)

Historie je historie ,ale tento dokument je bulvárně zpracován