• Krátkometrážní

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Veľmi sa to podobá na béčkový lacný akčný film. Naozaj - keby to nerobili Warneri považoval by som to scašti za béčkový počin. Už len samotný príbeh je dosť klišé a to sa týka aj scén - takmer všetko sa tu dalo predpokladať. Zem ohrozuje veľká globálna búrka, intrigy, fiktívny americký prezident Andrew Palma, záverečné odpočítavanie a ešte kopec ďalších prvkov, ktoré z filmu, ktorý stál 120 miliónov amerických dolárov robia béčkovinu ako lusk. Herecké obsadie mi tiež neprišlo bohvie ako úžasné. Nesympatický Jim Sturgess mi tu síce nesedel, no Gerard Butler bol celkom OK. Hlášky boli tiež miestami zábavné. Som však mierne sklamaný, že Warner Bros. idú takto dole vodou.

Don Diablo - Momentum (2017) (hudební videoklip)

Pre mňa je to jeden z najlepších hudobních videoklipov vôbec. Skladba je výborná a videoklip má úžasný strih zosynchronizovaný s hudbou. Taktiež ma veľmi potešili všetci DJovia, ktorí si v tomto videoklipe strihli cameo.

Dropgun - Krishna (2018) (hudební videoklip)

Netušil som, že Dropgun je vlastne DJské duo a že sú z Ruska, rovnako ako aj animátori tohto videoklipu. Krishna, skladba, ktorú v roku 2018 vydalo vydavateľstvo Dharma Worldwide, opäť neminula indická tématika. Celý vizuál videoklipu a aj samotná skladba znejú indicky. Vzhľadom k tomu, že videoklip je animovaný a že je od SPINNIN' RECORDS, tak sa o jedná o malý pokrok. Ja len pevne dúfam, že SPINNIN' RECORDS začne čím skôr točiť pekné a zaujímavé videoklipy, ako napr. tento.

R3hab & Headhunterz - Won't Stop Rocking (2015) (hudební videoklip)

Úžasná spolupráca, super skladba. Áno, R3hab a Headhunterz je jedna z najlepších kombinácií aká mohla na DJskej scéne vzniknúť. Rovanko ako aj skladba. Videoklip je na pomery SPINNIN' RECORDS veľmi dobrý, parádne zosynchronizovaný so skladbou, čo hlavne vidieť v strihu.

Headhunterz & KSHMR - Dharma (2016) (hudební videoklip)

Dharma je názov ďalšej z výborných indický skladieb od KSHMRa, tentokrát v spolupráci s Headhunterz. Dharma v indickom myslení znamená niečo o všetko podopiera, základ, prirodzený zákon. Táto skladba sa stala základom pre hudobné vydavateľstvo Dharma Worldwide, založené KSHMRom. Jeho pravé meno je Niles Hollowell-Dhar, ďalší z dôvodov prečo práve Dharma. Videoklip je jeden z tých lepších od SPINNIN' RECORDS, zobrazujé peknú indickú prírodu so zábermi z DJských vystúpení. Takéto videoklipy mám rád.

KSHMR - Jammu (2015) (hudební videoklip)

Asi najlepší videoklip k nejakej KSHMRovej skladbe. Úžasný vizuál, zaujímavý strih a pekný príbeh s výbornou gradáciou. Veľmi ma potešilo KSHMRové cameo na začiatku videoklipu.

BuranoWski - Lúč (2017) (hudební videoklip)

Celkom pekná skladba s dobrým videoklipom, ktorý mám taký "cinematic" vzhľad a je dobre postrihaný. Romatický príbeh sa však až tak nepáčil, hlavne kvôli tomu "falošnému" koncu.

KSHMR feat. Sonu Nigam - Underwater (2017) (hudební videoklip)

KSHMR je pôvodom z Indie a je to na ňom vidno. V skladbách, štýle obliekania atď. Aj keď sa narodil v Berkeley (Kalifornia) v USA, s Indiou je spätý bližšie. Hovorí sa o ňom, že sa zaujíma o Bollywood a soundtracky - a táto skladba je na hranici s Bollywoodom. Zaspieval si v nej indický herec a spevák, Sonu Nigam. Zahral si aj vo videoklipe, ktorý je veľmi pekne natočený. Myslím, že KSHMR na to má a raz ho uvidíme uvedeného pri nejakom filme ako skladateľa.

Tiësto & KSHMR feat. Vassy - Secrets (2015) (hudební videoklip)

Ako som už aj v iných komentároch spomínal, KSHMR patrí k mojim obľúbeným DJom a hudobníkom, Tiësta mám rád hlavne kvôli tomu, že často urobí s nejakým dobrým DJom skladbu, napr. Don Diablo, Martin Garrix, Ummet Ozcan atď. Tentokrát je to KSHMR. Väčšinou sú tie skladby dobré a táto je jedna z nich. Táto konkrétne vyšla samostatne a taktiež v albume Club Life: Volume Four New York City od Tiësta. Jedná sa o mix kompiláciu 18 skladieb, ktoré prevažne vyšli v Musical Freedom Records. Videoklip (ako pri väčšine) je slabší, aj keď nie je to zlé, nejako sa mi až tak nehodí k skladbe. Zaujímavý je však koniec, veď uvidíte.

S láskou Vincent (2017)

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!!! Nečakal som, že na mňa tento snímok tak zapôsobí. Pred tým, než som to videl v kine, zistil som si o tom nejaké informácie a pozrel trailery. Až na spracovanie mi na tom nič také zaujímavé neprišlo. To sa však zmenilo po skončení filmu. A hneď vám vysvetlím prečo. Ten film má výborný a do posledného detailu prepracovaný príbeh interpretujúci Van Goghovu smrť. To, že to bude o jeho smrti som síce pred zhliadnutím tušil, no nebol som si istý. Osobne som však veľmi rád, že tvorcovia vybrali pre film tú najzaujímavejšiu a zároveň najzáhadnejšiu epizódu života Vincenta Van Gogha. Tému využili na maximum a ešte to aj výborne spracovali. Celý film je vlastne o tom, ako sa Armand Roulin, syn poštára Josepha Roulina snaží osobne odovzdať list Vincentovmu bratovi Theovi. Počas jeho cesty stretáva mnoho ľudí (originálne vyobrazených na Van Goghovych obrazoch), ktorí mu hovoria názory a vypovedajú svedectvá o jeho smrti. Každý interpretuje jeho odchod z tohto sveta inak a tak vzniká kopa názorov a hypotéz o jeho smrti. Roulin sa snaží zistiť pravdu. A tak je vlastne celý snímok o rozhovoroch s ľudmi. S ľudmi, s ktorými Vincent žil alebo ich aspoň dobre poznal. Veľmi sa mi páči, že počas samotných rozhovorov sú ukázané flashbacky presne toho, čo dané osoby rozprávajú. Takže príbeh je stavaný na dialógoch. Teraz niečo k spracovaniu a animácii. Zvolený štýl je priam neskutočný. Celé je to takmer hrané živými hercami (hneď ako sa na plátne objavil v animovanej podobe poštár Joseph Roulin, z jeho vzhľadu bolo evidenté, že ho hrá Chris O'Dowd), na ktorých boli v postprodukcii "navlečené" jednotlivé postavy - tak ako ich kreslil Vincent Van Gogh. Pri tých flashbackoch bol celý ten proces zreteľnejší (herci vyzerali skôr skutočne než animovane), no stále tam bol ten vzhľad olejomaľby. Animáciu a príbeh ešte skvele dopĺňa emocionálna hudba od Clinta Mansella. Pomalá, miestami klavírna hudba sa veľmi hodí do takéhoto filmu, ktorý v konečnom dôsledku zanecháva vo mne rovnaký dojem ako počúvanie samotnej hudby. Zaujímavé je na tom to, že skladby majú názvy podľa Van Goghovych obrazov (napr. The Night Café, The Yellow House, At Eternity's Gate). Niekedy sa mi zdá, že tieto sčasti európske filmy (na tomto pracovali tri štáty - Veľká Británia, Poľsko a USA) majú oveľa väčšiu vnútornú hodnotu ako nejaké americké akčné blockbustery. Samozrejme to neplatí o všetkých. Tento film vo mne zanechal zvláštny a záhadný pocit niečoho, čo neviem opísať.