Pat a Mat - Natírají okna (2003) (epizoda)

Pat a Mat se s vervou pustili do zkrášlování svého dvojdomku a první na řadě jsou oprýskaná okna. Když tihle dva pracují s něčím křehkým jako je sklo, tak je velmi pravděpodobné, že se zanedlouho budou brodit v hromadě střepů. Naštěstí mají téměř nevyčerpatelnou zásobárnu okenních tabulek. Jedna z mála nových epizod, která svou zábavností navazuje na tradici starších dílů.

Pat a Mat - Hrají golf (2004) (epizoda)

Pat a Mat už snad vyzkoušeli všechny sporty světa, a tak bylo jen otázkou času, kdy si vezmou na paškál i golf. Ten klasický jim moc nejde, a proto si postaví hřiště na minigolf. Nakonec se na tenhle zelený sport vykašlou úplně a začnou se věnovat něčemu víc tradičnímu. V těchto nových epizodách je všechno dokonale zpracováno a příroda vypadá jako živá, ale na vtipnost se trochu zapomíná.

Pat a Mat - Kopají bazén (2004) (epizoda)

Pat a Mat si staví vlastní bazén pro případ, kdyby náhodou udeřila vlna tropických veder. Bohužel si neuvědomili, že aby si mohli užít luxusního koupání, nestačí jen vykopat díru a zatopit jí vodou. Slabší epizoda, ale přidám hvězdičku za to, jak si ti dva nakonec poradili se vzniklou bažinou.

Pat a Mat - Psí bouda (2003) (epizoda)

Pat a Mat zjišťují, že pořídit si psa není jenom radost, ale i starost. Ze všeho nejdůležitější je, aby měl jejich budoucí mazlíček kde složit hlavu. Stavba psí boudy jim jde překvapivě snadno, jen s těmi rozměry to jaksi nevychytali. Průměrný díl bez nějakých výraznějších scén.

Pat a Mat - Černá bedýnka (2003) (epizoda)

Pat a Mat se bez kaskadérských kousků nedokáží ani vyfotit. Než se dopracují k dokonalému snímku musí si poradit s řadou komplikací jako jsou neposlušný stativ, problematické zaostření nebo fyzikální zákony světla. Tenhle díl se mi hodně líbil a to především díky závěrečnému rozuzlení.

Pat a Mat - Vánoční stromeček (2004) (epizoda)

Pat a Mat zdobí vánoční stromeček a z toho kouká pořádný průšvih. Borovičku nejprve řádně oškubou, aby pak mohli její větve naroubovat na prádelní koš. Potom se málem oběsí na svítícím řetězu a ještě rozbijí všechny vánoční ozdoby. Tihle dva jsou však mistry improvizace, a tak nakonec přijdou na to, co by mělo zdobit pořádnej chlapskej strom. Až jejich výtvor uvidí Ježíšek od samého údivu jim nejspíš zapomene nadělit dárečky. Příjemná epizoda ideální na vánoční svátky.

Pat a Mat - Generální úklid (1990) (epizoda)

Pat a Mat jsou staří vetešníci a tak, když dojde na generální úklid zjišťují, že dvě popelnice jsou pro ně zkrátka málo. Naštěstí v ulici jich je dost a tak si je od sousedů prostě vypůjčí. Aby nakonec problém s odpadem vůbec zvládli ukradnou někde i popelářský vůz. Tenhle díl je noční můrou všech ekologů, ale já ho mám moc rád.

Pat a Mat - Houpací křeslo (1979) (epizoda)

Pat a Mat vyrábí houpací křeslo a zaplatí za to několika litříky vlastní krve. Tolik obvazů snad nemají ani v nemocnici na kraji města. Během výroby tohoto vyklajícího se kusu nábytku stačí zdemolovat značnou část vybavení pokoje a ještě se při tom málem zabít. Pěkný díl s geniálním využitím výsledného produktu jejich snažení.

Pat a Mat - Snídaně v trávě (1983) (epizoda)

Pat a Mat chystají piknik, a proto vyrážejí do klidné přírody. Místo toho, aby se věnovali dobrému jídlu začnou okolí zamořovat čistícími prostředky a následně přetvářet nedotčenou divočinu k obrazu svému. V celé epizodě stojí za pozornost jen stavba obýváku jinak je to dost nuda.

Pat a Mat - Štíhlá linie (2003) (epizoda)

Pat a Mat zjišťují, že už se skoro nevejdou do kalhot a tak se rozhodnou radikálně překopat svoji životosprávu. Nejprve si ve sklepě vybudují profi tělocvičnu s řadou originálních posilovacích strojů a pak na nich dřou do úmoru. I přes tvrdý tréninkový režim se jim nepodaří zhubnout ani deko, ale díky svému nápadu se s tím vypořádají se ctí. Mezi novějšími díly se tento řadí k těm zábavnějším jen mě trochu mrzela absence klasického hudebního motivu a neustálé opakování cvičebního procesu.