Můj muž to dokáže (2022) (pořad) odpad!

Prima začíná pomalu, ale jistě dotahovat Barrandov. Vše z produkce Prima TV je takový odpad, že csfd by mělo vytvořit hodnocení -3 aspoň. Trapné, bez chuti, bez vtipu, dal bych milion důvodu proč na to nekoukat.

The Gray Man (2022)

Film + Netflix = BullShit. Tady to ovšem není většinové procento. Herecké obsazení je dobré. Z jedné strany zabiják, co je neustále klidný a nemá city, ale přitom se ukáže, že to není tak úplně pravda. A na druhé straně vyšinutý zabiják, co se s ničím nepárá a neřeší škody. Hraje to spolu dobře. Škoda, že té zápletce a příběhu nedali trošku víc práce, vsadili takřka ALL IN na akce, které jsou na dnešní dobu občas dost špatné a v Praze šla Měsíční gravitace do otevřeného vesmíru. Každopádně mě to mile překvapilo a dával bych tomu 67%. Jednoduchý akční, komediální film, které tu občas jsou potřeba. Určitě pobaví diváka, co nepotřebuje mít u filmu neustále zapnutý mozek a umí si užít jednoduchý, dějově jasný a přímý film.

Nebezpečný (2021)

Tak zde nechápu tyhle recenze. Nečekal jsem od toho absolutně nic, ale docela mě to překvapilo. Člověk nemůže očekávat akčňárnu typu Stathamovek. Ale Eastwood to zahrál dobře, s Melem ta dvojíce klapala a dokonce to bylo chvilkami vtipné. Není to sice žádný super film, ale na klidnou neděli to dost sedlo. Určitě nelituji že jsem to viděl. Bohužel ta dvojka zmíněná je jediná z herců, co fungovala. Zbytek byla hrůza. Námět byl OK, ale šlo to trochu zpracovat lépe určitě s větším spádem a trošku složitější a napínavější zápletkou. Ale za mě slušné Béčko.

Okupace Země: Rainfall (2020)

Ani nevím jak to vše shrnout. Půlku člověk může prospat a stejně se chytne. Scénář je strašně nezajímavý s tím ,že to nahradili hromadou akcí. Občas úplně přehrávající role jak z dramatického amatérského divadla. Nedá to divákovi nic. Přitom by ten námět měl slušný potenciál, jen by to muselo uchytit lepší studio s vyšším rozpočtem. Jde vidět opravdu nízký rozpočet cca 25mil. dolarů. Snaha se ovšem cení a není to úplný odpad. Rusko je o level výše v Sci-Fi filmech. Diváka to nijak nevtáhne do děje a je to jednosměrný unuděný tah na bránu. Nelogičnost se nikde neschovala a to mě absolutně vystřeluje do zad, až si člověk musí dát panáka aby to přehlížel. Každopádně o něco lepší jako první film. Evidentně Luke Sparke se učí chybami a snad to bude už jen lepší.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Co k tomu napsat. Viděl jsem trailer a očekával hrůzu. Ovšem opak byl pravdou. Jak uměla inteligence si začne uvědomovat sama sebe, ale daleko odlehčeným způsobem mimo reálný svět (ve hře). Začne bránit tzv. "boty" a zabíjet hráče, aby si zvýšil zkušenosti. Tím se stal slavným ve světě reálném a nikdo neví, kdo to vlastně je, zda hráč nebo "bot". V tom i začne vnímat city, a bojuje o přežití. V tomhle podání je to příjemné a zábavné. Musím uznat, že mě to opravdu překvapilo a je to celkově fajn film, který nikde nezaostává spádem ani akcí. Ryan Reynolds tomu dodává jistou kvalitu, za mě předvedl super výkon a nedovedu si to představit s jiným hercem. Takové role jsou přímo pro něj. Určitě můžu doporučit ke zhlédnutí na takové to nedělní pobavení.

Mizerná jízda (2020)

Normálně bych tomu dal Odpad ! Ale nápad se mi líbil, natočit film z pranku na lidi a tím být originální. Ovšem nezklamalo to svojí totální debilitou....... To už snad ani nejde jinak napsat. To už dnes neumí udělat normální komedií ?! Minimálně to jejich všude přítomné blití, na to už jsem alergický. Tato komedie by se hodila do roku 1995. Ale je rok 2021 proboha, tehdy tedy 2020. Nebýt to točené tak jak bylo, soudil bych snad produkci za ztracený čas. Ani se nedokážu představit, jak by to dopadlo, kdyby tam nehrál André. Asi bych si to šel hodit se vzkazem, jak jsem nezvládl psychicky tento film.

Studené nohy (2018)

Očekával jsem totální nedělní slátaninu klasicky, u které budu více hledět do telefonu, než vlastně do TV. Ovšem musím uznat fakt, že mě už kolikrát Německá produkce přesvědčila, že umí udělat celkem zábavnou, fajn, pohodovou neděli. Zde tomu tak je, není to žádný oscarový film. Docela jsem se pobavil. Je to jednodušší, lehký děj , předvídatelným koncem a průběhem. Člověk nemůže čekat, že by to nepřečetl. Splňuje tento film vše co měl. Neurazí, neunudí a pobaví snad každého diváka. Daleko lepší komedie, než co poslední dobou předvádí Hollywood s 5x vyšším rozpočtem. Výslovně co předvádí třeba produkce NETFLIX. Od tohohle filmu by se mohli učit ještě. Určitě doporučuji shlédnout tuto komedií pro pohodový jednoduchý den.

Bílý tesák (2018)

No, jak bych jen začal z těchto smíšených pocitů. Začátek filmu, dejme tomu, upravená zkrácená verze z knihy, bohužel zrovna docela vybrané méně podstatné věci. Příběh je po té totálně překopán celý včetně postav . Bohužel i filmová verze z roku 1991 na mě udělala větší dojem ! Celkově to je strašně jednoduché až nudné, chybí tomu prostě drama, ta agresivita,zlost, chápání vlčka, jeho učení, atd.... Pokud tedy přejdu, že to mělo být děláno podle knihy, tak to působí celkem fajn samostatně. Samozřejmě člověk tam dost pozná knihu, ale hodně vzdáleně, ke konci už je to jako cesta na měsíc. A teď tedy k té slavné,povedené a úžasné animaci, jako většina prezentuje. Na mě to působí jako rok 2000-2005. Olejovou malbu opravdu nemusím, ale to je pouze z mého pohledu. Graficky na tento rok ? Animace hodná jednoho člověka za 2 roky. Opravdu mě to zklamalo, doufal jsem, že konečně něco bude stát, hned v prvních 10 minutách jsem to chtěl vypnout. :( Ještě bych dodal, že se mi opravdu nelíbilo, jak z něho udělali štěkajícího vlka za špatných situací ještě. Člověk prostě nesmí očekávat, že se to knihy bude držet, i když věřím, že by to nebylo jednou na škodu a že by šlo i do filmu vložit vše podstatné zkráceně. Tohle je pro batolata a díky grafickému zpracování jsem ani dobrodružný požitek neměl . Dávám průměr.

Avengers: Endgame (2019)

Co napsat ?! Film sám o sobě je super, příběh je zajímavý, vše pěkně do sebe zapadá.Efekty jsou úžasné, celkové zpracování mi přijde, že je tu něco nového zase. Hrátky s časem moc nemusím, zde to ovšem měli propracované dobře a fungovalo to ! Vtipy jako vždy originální za mně a ani to s nimi nepřeháněli zbytečně, zapracovali hodně na emoce. Velmi málo předvidatelné a děj šupe celkem svižně, na to jaký je to "Megalodon". Ovšem, byly tu chvíle, kdy jako fanda filmů Marvel jsem měl "instagramové" chvilky z nudy, jen 2 scénky krátké, takže bych to ani jako zápor nebral. Celkově, fandy jako já, to může asi docela zklamat.Určitě se budou bavit nad efekty,zápasy,vtípky, zde to ovšem asi končí.

Bumblebee (2018)

Čekal jsem od toho asi moc. Nezjišťoval jsem si o filmu absolutně nic a nechal se překvapit. Bohužel chyba. Dle mého úsudku tohle nemělo vzniknout. Po velké bitce jedné strany mozku s druhou jsem teda nakonec dokázal vypustit, že předešlí Transformeři byli. Kupodivu by to byl i takhle slušný film s jednoduchostí, méně akce, více o holce, které se hroutí svět. Prostě všichni by jí měli litovat jaká to je chudinka, co se nedokáže vypořádat s otcovou smrtí. Nakonec ji z toho dostane nový přítel, nebo 2 přátelé ? Jeden E.T. plecháč a druhý lidský. Kupodivu vše napovídá, že to bude snaha o nový celý začátek,který však absolutně nebere ohled ani na jeden díl předešlí, takže aby to nebylo naprosto identické, tak změnili trochu postup a pohlaví hrdinů. Pro mě trochu pomalé,ale dal bych tomu i o jednu hvězdu více, bohužel musím brát v potaz, že tu už dávno jednička byla,takže za mě o hvězdu méně než původní 1. díl. Hlavně se mi nelíbí, že to absolutně nebere ohledy a je to takový lepší remake. Do kina bych na to nešel rozhodně,ale podívat se na to hodí.