Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Do letadla se dá dnes bez větších problému narvat téměř cokoli : malého Transformera, příruční atomovku, holící strojek, hady, lidi samozřejmě, nebo třeba něco exotičtějšího a „chcíplejšího“ než zelenina v Listerově lednici – žravou zombici. Ta se po neskutečně nudném a vleklém úvodu konečně dostane do pozice volného pohybu po letadle a začnou jatka ve velkém. Slovy : „ruka sem, noha tam, co já s něma udělám“ začne zombíku přibývat, cestujících brutálním způsobem ubývat a konečně se dostaví to pravé ořechové co na zombie filmech tak žerem. Tupost postav a jejich zbytečnost jde stranou, pač veškerou pozornost si zaslouží zombíci. Prostě zábava jak prase. Ostatně kde jinde sestřelí připoutaný zombík stíhačku?

Illegal Aliens (2007)

Le_Chuckův popis je : a) varování před trvalým poškozením mozku; nebo za b) upřímné doporučení neskutečně tupé podívané, která však těžko hledá konkurenci. Jeho popis vynechal mnoho ingrediencí této nesmyslné patlaniny, jako formu v níž prvně přebývaly „Hot Chicks Allien“ a to vesmírem plachtící prase a deformovaný slimák(wtf). Nebo neskutečná kupa odkazů (jak říkal Sindibád, Critters…), fakt trefné hlášky (Roštěnka : „pojď bojovat“, Big guy : „sory, padla mi šichta“…), finální zápas „alienek“ (inspirace nejspíše u 4 - letých děcek na pískovišti) etc… To že se štáb bavil neskutečně se dovíme i po závěrečné klapce u občerstvovacího stolu, takže otázkou je, zda se budete bavit i vy. Pro mě možnost b a díky za tip ;)

Apex (1994)

Zajímavý počin : „obšlehnout“ hlavní myšlenku a téma z Terminátora a děj podobně zasadit do blízké budoucnosti, kdy to s lidstvem nevypadá ani trochu dobře. To si totiž jednoho dne vědci trošičku „zablbli“ a poslali do minulosti konce 20. století po zuby ozbrojeného robota. Chyba ovšem byla na místě, když se z čista jasna na scéně objevili civilisti. Takže hlavní vědec projektu Sinclair cestuje časem pomoci civilistům, jenže během vytvořeného paradoxu se budou neustále posílat časem vražední roboti, kteří mají v merku vyhlazení lidstva. Sinclair se bude muset hodně zapotit, aby napravil svou chybu… Dnes jistě nezajímavý snímek, ale z nostalgie a vztahu k podobným filmům tehdejší doby si A.P.E.X i dnes šanci zaslouží a minimálně dobře pobaví.

30 dní dlouhá noc (2007)

Naprosto s přehledem letošní vítěz v běžecké trati hororu. Tuna fungujících lekaček, atmosféra se dala krájet jedině zimním traktorem (lze použit i k nakrojeni upíru), herci si zaslouží pochvalu před nastoupenou jednotkou, sekyrka dostává řád ledového ostří a hlavně nejsem schopen v paměti vyhrabat "skutečnější upíry". Takové odporné, nechutné a bestiální "svině" zachraňují pověst a čest stvoření z rodu Vampíru, neboť poslední dobou dostávaly v ostatních filmech pěkně přes hubu (Gothic Vampires from Hell, BloodRayne II, Rise: Blood Hunter...). Slade je borec a jeho Dlouhá noc by se měla stát učebnicovým příkladem všem, kdo se rozhodne „fušovat“ do žánru hororu!

Gothic Vampires from Hell (2007) odpad!

Vzít celý projekt jako „neškodnou“ zábavu partičky přátel a příznivců „light metalu“, kteří si večer o víkendu v garáži zablbnou, dalo by se to i bez újmy přežít. Když se ale tento balast tváří jako celovečerák a my mu to máme v doprovodu příjemně „normálních“ ženštin věřit, tak ihned strhávám i tu jednu hvězdu, nad kterou jsem chvílemi přemýšlel. Za co by to měli gothic násoskové dostat? Za otřesnou tupost všech zúčastněných, za triky(?!?) nebo snad hektolitry malinové šlichty namísto krve a sjetou kameru při metal (to nechcete slyšet) jízdách? Kde upír není, ani hvězdu nebere, proto odpad jak vyšitý… Uklidňující je vědět, že samotný film trvá něco lehce přes 70minut, zbytek je velice pěkná „black screen“ (kvalitativně o trošku lepší než samotný film)!

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

Bečko jako Brno, ale pozor : peklo se nekoná! Jistě si to uchovává všechny idiotské propriety, které jsou hnacím prvkem podobných slátanin (děj na úrovni choré mysli chovance z Bohnic, dialogy rvou uši, chování „profi vojáků“ se vyrovná znavené noční Tesco směně při skládání palet…), ale na odstřel to vyloženě není. Když se to porovná s podobným rankem filmu Stinger , tak pavouci vítězí na všech frontách. Za to ta jedna pěticípá. Pač i na těch směšných digi pavoucích, kteří jako by vypadli z naleštěných omalovánek, kteří ani tak nejsou hladoví, jako že spíše „pěkně masakrují“ kolemjdoucí lyžaře, je něco fajnového a za každé podobné béčko, které se hrdě drží dál od hranice odpadu můžeme být jen rádi. Ostatně mohlo být hůř (to kdyby absolutně „kill him“ vědec dostal více prostoru).

BloodRayne 2: Vykoupení (2007) odpad!

… Takhle to píši na pokračování, dokud mám živě v paměti. BloodRayne 2 je otřesný humus kompletně na všech frontách. Hovado (opět ke vzatu k předlohám apod.) Uwe povýšilo odpad na novou úroveň. Chtěl jsem k tomu přistupoval jinak než k "odpadu" a že se snad po všech Uweho (klasických) kecech něco byť jen o malinko zlepší, ale chyba lávky. Uwe dostal vskutku brilantní nápad : přenést Rayne z Rumunska na divoký západ do vesnice Deliverance, která čítá cca 5 baráků a partu idiotsky ukecaných obyvatel, která čelí útoku upírů, kterým velí Billy the Kid. No prostě famózní. Logika a originalita dostává silně přes držku každým políčkem filmu a Uweho snaha o originalitu a nějaký příběh diváka vyloženě mučí. Ani ta těžce vykradená hudba mnoha známých motivu žádné plus nevytěží, pač ve chvílích kdy hraje, se každý normální člověk snad mlátí hlavou o stěnu. Ke konci si ještě Uwe dovolí vypůjčit velká jména do filmu (Billy the Kid, Wyatt Earp), to už však slabější povahy upadají do komatu. Kdo to přežil se buď „těší“ nebo schovává před dalšími počiny německého „vraha herních adaptací“, pač nás čeká další kupa Uweho počinů a údajně jedno další pokračování dhampírky Rayne. Kam nás Uwe pozve tentokrát, že by k indiánům, když už se nám ve dvojce mihli na kánoi?

BloodRayne (2005) odpad!

… BloodRayne je pro mnohé hráče kultovní postavička. Nejvíc sexy Dhampírka, jež se usadila na mnoha monitorech hráčů si to namířila na plátno v doprovodu největšího Prasete (teď už však bez servítek a na plnou hubu) a prej „režiséra“ v jednom. Když někdo nakoupí licenci takhle jednoduché story o dávném proroctví, upíry a nácky v jednom balení (hra) má už pak minimální práci na scénáři a muže své úsilí směrovat do jiných částí filmu. Jenže to by nebyl Uwe, kdyby vše nepřekopal do své „debilní vize“ a nenechal kámen na kameni. Dobře jména ponechal, ale zbytek drásá a trhá na kusy nejen srdce mnoha fanoušků (I´m one of them!!). A takový potenciál ta předloha má (nadpřirozené experimenty nacistů, aby zvrátili vývoj války ve svůj prospěch je často používaný v poslední době nejen ve hrách, Rayne a její vybavení, souboje s jejím roztodivným rodokmenem…), že až to člověka zabolí, když vidí Uweho přistup bez úcty a okolků. Jenže to nejhorší teprve přichází v podobě ne jednoho pokračování…

Sám v temnotě (2005) odpad!

Trailer nasliboval hory doly v podobě drsné akce s monstry a hutné atmosféry, ale zkušenosti varovaly. Řídit se jimi, tak si nezkazím 100 minut „chvilky s filmem“. Alespoň jsem si rozšířil obzory (to si pak ostatních filmu člověk váží hnedle více) o téma „jak vykrást název hry“, o které vlastně nechci točit. S hrou to má společný pouze název, zbytek jsou jen imbecilně rozehrané partie tupých herců (ten scénář se psal v těžkém stavu bez mozku), otřesných triků a všeho kolem. Uwe nastupuje definitivně na dráhu „hovada“ (dík k0C0Ure za slušném výraz) – ke vztahu k nakoupeným předlohám a jen tak rychle se nehodlá zastavit, pač pokračuje dál s BR…

House of the Dead (2003)

Dnes mám „Uweho chvilku“, takže začnu zkráceně od začátku. HotD je můj první „video kontakt“ s Bollovým fušováním do filmařiny, na který jsme narazil pomocí trailerů na DVD. A oproti mnoha zdejším uživatelům jsem se relativně i pobavil. Každý kdo tak nějak sleduje film, jež je založen čistě na video hře a věrně kopíruje její koncept a ke všemu se s Bollovým filmem nikdy před tím nesetkal (podobný názor jako Hitman_47) dělá možná předčasně brutální závěry nebo jen ze „setrvačnosti“ k Uweho pozdější tvorbě solí odpad za odpadem! Možná chyba, možná ne, ale pro mě jednoznačně „nejlepší“ Uweho film a snad jediný koukatelný!!! Slušné tempo, brutálně drsný soundtrack, který drží akční gore masakry vcelku pokupě, první hrátky a experimenty s kamerou a pěkné, leč neohrabané obsazení mě nutí vysolit 2 hvězdy. Což je pro Uweho až nad hlavu…