V kůži Johna Malkoviche (1999)

Nejlepší debut všech dob? Dost možná. A dokonce dvojitej! (První film Spika Jonze a první filmovej scénař Charlieho Kaufmana). Tenhle film je šílenej. Nejen tím co se v něm děje, ale i tím jak hrozně dobrej je. Kaufman s Jonzem ten šílenej nápad navíc podávaj tak neskutečně mistrovsky a chytře, že jsem jim to nejen žral, ale celou dobu jsem byl do filmu neskutečně zazřanej a nechtěl jsem aby to končilo. Jeden z nejlepších filmovejch konců. O kameru se postaral Lance Acord (Lost In Translation) takže ten film i naprosto dokonale vypadá. Neskutečný.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jeden z těch filmů, který fakt milujete a nechápete, proč ho jiný lidi nemaj rádi třeba vůbec. Dokonalej scénář, fenomenální režie, neskutečný herecký výkony, výborný zvraty, dokonalá hudba. Scéna s oknem je jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec. Martin Mcdonagh je génius a doufám, že další film vydá co nejdřív. A i kamera se mi moc líbíla a přijde mi, že o ní lidi mluví o dost méńě, než by si zasloužila.

Potomci lidí (2006)

Dokonalost. Ani slovy nejde popsat jak hrozně dobrej tenhle film je. Ze všech stránek naprostá, ale fakt naprostá dokonalost. A Clive Owen by si zasloužil víc rolí.

Zbytečná krutost (1984)

Neskutečnej film. Asi to nejsou nejlepší coeni (většina jejich filmů jsou neskutečný pecky), ale i tak to mám z jejich filmografie nejradší. Neskutečně drsnej a intezivní zážitek, s dokonalou kamerou a vizuálem. Krása. Jedno z nejlepších filmových finále.

Noc na Zemi (1991)

Jsem velkej fanda Jima Jarmusche. Všechno co jsem od něj viděl se mi líbilo a celkově je mi hrozně sympatickej. Night On Earth je jeho druhý povídkový film (první je Mystery Train, který sem pořád neviděl) a zatím můj nejoblíbenější. Night On Earth sleduje 5 taxikářů různě po světe (Los Angeles, New York, Paříž, Řím a Helsinki) přičemž v každém uvidíme nějakého indie herce, nebo kamaráda Jima Jarmusche. Všichni herci hrajou skvěle a všichni zvládají jak dramatické, tak komediální hraní. Celý soundtrack udělal Tom Waits a kromě toho že to je skvělá hudba, tak to k filmu hrozně sedí. Celej film se odehrává v noci (Nečekaně), takže to celý skvěle vypadá a kompozice je typicky Jarmuschovsky skvělá. Nejlepší povídku nejsem schopnej určit, každá je boží trochu jinak. Pokud vám nevadí pomalý a ukecaný filmy (celý se to víceméně odehrává v taxíku) tak se určitě podívejte.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Terry Gilliam je boží. Jak v Monty Pythonech, tak v jeho samostatné kariéře. Téměr každý jeho film je strašně originální ze všech stránek. Fear And Loathing In Las Vegas nezklamal. Jako jasně, příbéh je vlastně hrozně jednoduchej, ale to vlastně vůbec nevadí, Gilliamovi jde spíš o to aby jste něco prožili, než aby vyprávěl nějakej komplikovanej příběh. Johhny Depp i Benicio Del Toro hrajou úžasně a strašně si svoje role užívaj. Soundtrack je výbornej, veškerá hudba je výborně vybraná. O kameru se postaral Nicola Pecorini, kterej odved naprosto neuvěřitelnou práci a mrzí mne, že se o něm více nemluví. Je to nejen filmově naprosto dokonalý, ale zároveń je to neskutečně zábavný a vtipný. Zkuste se na to podívat, aspoń kvůli tý neuvěřitelný kameře.