2012 (2009)

Z tohto filmu som mal troška väčšie obavy už len kvôli Emmerichovi, ale hlavne aj, že som nedávno videl 4. proroctví s Cageom a bol som nemilo a to absolútne nemilo prekvapený...Avšak tentokrát som bol práveže milo, musím vyzdvihnúť efektné katastrofické zábery (rozpadajúca sa zemská kôra, tsunami) a boj o prežitie, avšak troška prehnaný a podhodený typickému americkému happy endu...aj archy boli už trošku veľmo futuro, ale celkovo to hodnotím ako veľmi zaujimavé dielo a kvalitné. Rozhodne jeden z najlepších katastrofických posledných rokov. Keby sa náhodou niekto obáva 21.12. 2012 tak treba utekať do Číny ;)

Bruce Campbell: Geek or God? (2003)

Prečo je Bruce kultom, to ponúka tento krátko zostrihané pasáže z Evil Dead trilogy doplnené názormi ľudí...Komediálny výkon najlepsie béčkara všetkých čias jeho nezabudnutelné kréacie a One man show výkony sú legendou kinematorgrafie...Bruce je veľký herec...Swallow this!

Intimní tajemství (2007) odpad!

Je to to normálne??? niekedy žasnem nad demenciou...ako to žasnem aj pri Kaufmanovi a Trome ale to si užívam ale toto????

Den poté (2004)

Tak také hrdinstvo jednotlivca, respkt. skupinky kvoli záchrane vlastného syna sa len tak nevidí...án je to prirodzené že chrániť vlastné dieťa ale popierať absolútne možnosti prežitia? Ale efektne skvele zvladnuté

Den nezávislosti (1996)

Tak tento sa podaril, skvelé natočené, aj zahraté...celkom otrepaný dej dokázal predsa len zaujímavo podať i keď tam bola aspoň mňa cítiť silná amerikizácia, ale v celkovom globále čo sa týka human ufo jeden z naj filmov pre mňa

10 000 př. n. l. (2008)

Emmerich zas asi snažil natočiť veľkofilm s úžasnými kulisami a výpravou, ale asi sa mu to trošku viac nepodarilo...scenár slabučký, od celkocej reálnosti to malo ďaleko, snáď exteriéry vynikali

Rozparovač z New Yorku (1982)

čakal som viac, nie že by to bolo vrcholne slabé, dalo sa to kukať, ale v žiadnom prípade žiadna bomba...na to, že to je horor som čakal o dosť viac aspoň atmosféry strachu, čo tu nebola. Typické rezanie žien bolo celkom efektne na rok výroby spracované, tá priblblá hudba do toho. Už po prvých vraždách mi bolo jasné že ten trojprstý nebude vrahom, čiže predvidateľné a úchylny káčer donald to zabil...walt disney má isto zlý vplyv na masových vrahov ;)

Toxický mstitel (1984)

Zas tak uchylné to nebolo a rozhodne týmto filmom vzniká skvelá séria...fiktívne Tromaville je už kultové mestečko...zaujimavý príbeh, pekné ženské na rok výroby filmu, ale rozhodne najkrajšia je tu Sára, vcelku vtipné smrte, absurdné dialógy, no toto je vrchol Tromy...Kaufman mal víziu a dokázal ju preniesť na plátno

Terror Firmer (1999)

Ako Tromu vcelku uznávam ako nezávislú spoločnosť točiacu čisté béčka, to isté splnila aj teraz, ale toto bolo miestami až prehnané hnusné...oproti blood sucking freaks, ktorá bola pohodka, toto servírovalo jeden hnus za druhým...a to je presne to čo som čakal! takže nesklamali, Lloyd ako slepec bol absolútne skvelý, ale Casey totálne nechutný och to je na nočnú moru :D a týpek z Motorheadu to zabil...ale z produkcie Troma jednoznačne to slabšie

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

trpel som a neskutočne...a záver bol logickým vyvrcholením tejto sračky. že to baví ľudí točiť