• Krátkometrážní

Matka Tereza od koček (2010)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Deprimujúce aj hodinu po skončení. Ešte k tomu sme sa ani nedozvedeli prečo a ako ju zabili. Čierna mágia mi tam moc nesedela a celkovo bol Artur dosť nepríjemný človek (čítaj chuj). Mám z toho zmiešané pocity.

Dům rodu Saúdů (2004)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Výborný dokument o arabskom svete, o ťažbe ropy, spojenectve s USA, ako to bolo so Saddamom Husseinom, Usama bin Ladinom (mimochodom to bol miliardár). Asi prvý dokument, po ktorom začínam seriózne pochybovať, že Bush si zostrelil dvojičky sám.

Nora sa mi páči (2009) (studentský film)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Filmík, v ktorom nepadne ani slovko a predsa je dej nad slnko jasný. Celkom sa mi to páčilo

Oi niitä aikoja (1992) (hudební videoklip)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Tie vlasy! A tie topánky! A ten osol! Joj, výborné.

Rich Little Bitch (1987) (hudební videoklip)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] K videniu na YouTube

Thru the Wire (1987) (hudební videoklip)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Celkom pochmúrny videoklip k celkom pochmúrnej pesničke, chlapík to však nakoniec zvládne ;-)

Tajemný předmět o polednách (2000)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] V skratke ide o prerozprávanie legendy o chlapcovi na vozíku a jeho učiteľovi viacerými ľuďmi, pričom každý má trošku inú verziu. Každopádne, prvý dojem, druhý a dokonca aj tretí je jedno obrovské WTF. Miestami som proste absolútne nechápal, chvíľkami sa strácal a keď začali odchádzať ľudia zo sálu, moc som sa im nečudoval. Potom nastala nejaká vtipná chvíľka, napr. keď príbeh prerozprávavali deti (a zakomponovali tam tigra), no proste veľmi experimentálny film. Na dlhšiu dobu stačilo takýchto kúskov.

Bohémský život (1992)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Veľa, priam hafo super scénok, ktoré spolu vytvorili úžasný film. Čo ma však prekvapilo, boli až veľmi jednoduché dialógy a absolútne neutrálne tváre hádam všetkých hercov. Na úvod LFŠ 2011 však vynikajúce.