Mami! (2014)

ukrutne otravny film + prehnane dlouhy

Mai wei (2011)

jak dobehnout z koreje az na omaha beach, splest vsechny valky a dulezite historicke momenty dohromady, aneb namichat kasicku / dortik jako pejsek a kocicka? prave takhle :-) inspirace nekdy nezna mezi. obsahem je hrozne moc klisovitych az kycovitych a nesmyslnych momentu, na druhou stranu vyvazenych paradnima, dech beroucima, sekvencema.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

- Zabils Johnnyho, ty parchante! Byla jsem na vrcholu pyramidy! A teď budu nikdo, stejně jako ty! - Přestaň, Cyndi! - Víš, na kolik dalších holek jsem musela chcát, abych se dostala na vrchol tý podělaný pyramidy?

Teorie všeho (2014)

- Profesore Hawkingu, říkal jste, že nevěříte v Boha. Máte životní filozofii, která vám pomáhá? - Je jasné, že jsme jen vyspělejší druh primátů na malé planetě obíhající okolo průměrné hvězdy, na okrajové části jedné ze stovek miliard galaxií. Ale od úsvitu civilizace lidé touží po porozumění základnímu uspořádání světa. Na podmínkách hranic vesmíru musí být něco velmi výjimečného. A co může být výjimečnějšího než žádná hranice? Neměla by existovat žádná hranice lidského úsilí. Každý jsme jiný. Jakkoli zlý může vypadat život, vždy existuje něco, co můžete dělat a také v tom uspět. Dokud existuje život, existuje i naděje.

Kouzelné království (2014)

audiovizualni HD pastva - zpomalene / zrychlene zabery, plynula letajici kamera nad krajinou, zabery pouste, lavy, hor, zvirat... krasa

Ariel (1988)

- Už je pozdě, chceš jít nahoru? - Když to pro tebe není problém. - Mám ale jenom kafe. - To bodne. - Jsem rozvedená. - Tím se netrap. - A taky mám dítě. - Tím líp, aspoň nebudeme ztrácet čas zakládáním rodiny. ____ - Vypaříš se ráno? - Ne, zůstaneme spolu navždycky - Dobrá.

Pokušení svatého Toníka (2009)

Temná je noc, mé děti, má drahá maso mas, den se opět v noc obrátil, jeho záře daleko od nás, ale my, co jsme se nikdy neoddávali naději,my, narození proti naší vůli, nevinní vrození hříšníci, hněteni hněvem již od lůna, průměrní snad v duši, ale silní v opovrhování, my se tmy nebojíme, protože my dobře víme, že je to temnota sama, co nás sem vyvrhla! Tak pojď, čase mrtvol, čase ostří a vražd, čase nestydatého chtíče, ryba chcípá v moři, člověk na ulici, kolabující zvěrokruh nastává.

Slídil (2014)

uplne jsem videl divaky TV Nova jak hltaji kazdy svinsky vydolovany, prodany a pozdeji (pred)pripraveny parazitujici zaber z cerne kroniky. nedelam si iluze o tom, jak blizko realite se tady nachazime. Jake zahral vypocitaveho, karierou posedleho hajzlika genialne - nenapada me, co bych slidilovi vytknul.