Strangers When We Meet (1960)

Vynikající Douglas, snad až příliš přesvědčivý, tiše mluvící Novak v další ze svých "oslňujících" osudových žen, už trochu otravné. Douglas staví nádherný snový dům a musí se rozhodnout mezi zodpovědností a povinnostmi a vášní.

Pozvánka k tanci (2007)

Krásný, poklidný snímek o zahojení ran jedné ženy a jednoho koně..

Uloupený život (1946)

Škoda toho zbytečného konce. Bette Davis úžasně a přesvědčivě zahrála obě povahově rozdílné sestry. Glenn Ford jako Bill byl trochu na facku, motivy jeho postavy nebyly zrovna logické. Přesto úžasný, dojemný snímek.

Jen Bůh odpouští (2013)

Asi jako většina zdejších přispěvatelů jsem byla uchvácena Refnovým předchozím snímkem Drive, i když méně už jeho trilogií Pusher. Only God Forgives jsem proto očekávala s velkým napětím, jistým vystřizlivěním pro mne byly zdejší nepříliš nadšené reakce, a tak jsem vlastně nakonec nečekala raději vůbec nic. Můj dojem z filmu se dá jedním slovem popsat jako zklamání. Nesedět v kině, možná bych ani nedošla ke konci. Po většinu filmu se mi hlavou honila myšlenka, zda se režisér zbláznil či jen chtěl natočit zmatený, pro mne smyslu postrádající, zcela na vizuální stránce postavený film. Gosling, kterého mám jinak ráda, byl k uzoufání, jinak úžasná Kristin Scott Thomas byla ve své záporné roli asi nejzajímavější věcí na celém snímku. Na závěr nezbývá než vyslovit přání, aby to přiště bylo lepší.

Pýcha a předsudek (1940)

Olivier byl úžasný, jen moc nechápu výběr Greer Garson, je to sice skvělá herečka, ale dva roky poté dostala roli Mrs. Miniver, matku tří dětí, a tato role jí rozhodně seděla více. Elizabeth má být asi dvacet, kdežto Garson bylo skoro čtyřicet, což není zrovna detail a divák jí její roli prostě nevěří.

Velvyslancova dcera (1956)

Velmi slabé. Tematicky podobné Roman Holiday, ovšem vtipností a kvalitou se srovnat nedají. Moc ráda jsem znovu viděla Myrnu Loy, která od konce 40. let příliš hereckých příležitostí bohužel nezískala.

Manžel kadeřnice (1990)

Velmi milý snímek o dvou zvláštních lidech, kteří se konečně našli a byli spolu šťastní, až se jednou museli zase rozloučit. Velmi příjemné pomalé tempo. Dojem z filmu dozrává ještě po několika dnech.

Watch on the Rhine (1943)

Zbytečně patetické a přehrávané, hlavně ze strany Bette Davis.

Another Man's Poison (1951)

Výkon Bette David je dech beroucí, ostatní herci se jí nemohou rovnat. Škoda, že to byla její v podstatě poslední velká role (Baby Jane nepočítám).

Front Page Woman (1935)

Vcelku povedená komedie, postavená na sehrané dvojici Davis-Brent, kteří si spolupráci ještě několikrát zopakovali. Trochu to připomíná "Adam's Rib" s Katherine Hepburn a Spencerem Tracym, stejný souboj pohlaví plný vzájemných podrazů a vtipů, kdy se oba snaží dokázat, kdo z nich je lepší, a končící smírem.