Žou tao lung chu pang (2004)

Sledovat filmy Johnnyho To je v některých momentech čistá radost. Na rozdíl od Johna Woo se nevyžívá v akčních scénách, ale spíš aranžuje dlouhé záběry podbarvené vynikající hudbou. Konec je sice trochu uspěchaný a judo neni tak efektní styl, ale jako celek natočil Johnny To vynikající film.

Xi you ji da jie ju zhi xian lu qi yuan (1995)

Druhý díl změní malinko žánr směrem k romantickému filmu. Místy nastane i chaos v postavách. Nejen že tady máme dvě sestry v jedné dívce :-O ale postavy mezi sebou začnou měnit identity a člověk má co dělat, aby si udržel zdravý rozum. Navíc se nám dostane i méně humoru.

Xi you ji di yi bai ling yi hui zhi yue guang bao he (1995)

Vynikající komedie s některými velmi originálními gagy, kdy Chowova banda hasí svého hořícího šéfa a kdy se Chow snaží zachránit svou milou pomocí něčeho jako stroj času. Prostě typická šílenost kterou v Hong Kongu umí výborně. Děj je spletitý ale přesto dává smysl a kupodivu je i příběh zajímavý a zábavný. Popravdě jsem čekal (poté, co jsem viděl God of Cockery) nějakou nezábavnou pitomost, ale byl jsem mile překvapen.

Zloději paměti (2004)

Ježíšku na křížku. Za co mě trestáš. Po technické a herecké stránce to nebylo nejhorší, ale scénář psali děti ve školce před tím, než měly polední klid. A závěr mi přišel na blití. Na druhou stranu jsem se až do toho nechutného konce chechtal jak pominutej. Takže jedna *

Zvláštní zpravodajství (2004)

Slušná kriminálka se slušným úvodem, i když policisté jsou zde za pitomce a s výborným závěrem. Prostředek je ale občas na hraně snesitelnosti. 7/10

Shao Lin xiao zi (1984)

Kdo moc nemusí dějovou omáčku v typickém kung fu filmu staré školy, tak ať zkoukne konec filmu. Tam se dočká kvalitní řežby, kde je vidět, že účastníci jsou opravdoví mistři svého oboru. Ten zbytek je snadno zapomenutelnej. Soupeření dvou rodin, kde v jedné jsou jen dívky a ve druhé jen kluci. Do toho nějcí bandité snažící se rodiny zlikvidovat. Sem tam se nějaká ta šarvátka strhne, ale je to jen neškodné kočkování, takže netrpělivci se můžou vklidu kouknout na konec a budou to mít za plnej počet.

Zrada a pomsta (1986)

Tak jsem zase po letech spatřil onen dávný klenot našich obrazovek a nebylo to tak tak dobrý jak jsem si pamatoval, ale nebylo to zas tak hrozný. Souboje jsou pořád slušný, i když do nejlepšího z žánru to má zatraceně daleko.

Válečníci (2007)

S těma 7/10 vcelu souhlasim, ale pro mě je to lepších 7/10. Jet sice je zde jen figurka (i když hlavní) pro rozehrání příběhu o třech "bratrech", takže nepředvede téměř nic ze svého umění. Jinak sledujeme příběh válečného tažení překvapivě s jedinou ucelenou bitvou (těch menších je tam dost), která se celkem posařila.

Milionářský expres (1986)

Příznivci akčního filmu by si měli sehnat alespoň posledních 20 minut. Zbytek je typická akční komedie a rozjezd pro závěrečné inferno.