Godzilla (1998)

Hmm, tak blbost jsem čekal, ale takhle velkou rozhodně ne. Mozna jeste trosku horsi a je to excelentní parodie. Jedna * snad jen za efekty, ale jinak příběh, herecké výkony, kupa nelogičností a v podstatě úplně všechno je hluboce podprůměrné.

Spojenec (2006)

No čekal jsem rozhodně víc. Přes opravdu hvězdné obsazení se jedná o dost rozvláčnou a místy až nudnou podívanou. Geniální nápad na vyloupení banky není zdaleka tak originální a vzrušující, jak by měl být a film v podstatě nepřináší nic nového. A neni tam snad jediný vtip, což je opravdu výkon. Světlé momenty by se určitě našly, ale jinak zklamání.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Výborná komedie, zejména v první části, která pak přejde i do trošku vážnějšího tónu. Asi težko se jedná o běžné lidské osudy a typickou českou rodinku, na druhou stranu v určitých momentech jsem se přímo viděl.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Svižný high-tech akční film z leteckého prostředí. Celkem dobře se na to kouká ovšem pouze v jednom případě - že úplně vypnete mozek a budete to brát jako totální oddychovku s pěknými efekty. V opačném případě vám jistě bude vadit ubohý a dokonale předvidatelný příběh, hloupé technické nesmysly (pípající tlačítka, nesmyslná data na dsiplejích atd.) a rádoby hluboké momenty filmu.

Doom (2005)

Dopadlo to přesně tak, jak bych očekával od filmu na motivy sice legendární,nicméně bezduché akční střílečky bez příběhu. Ze začátku to ještě vypadá nadějně, ale pak se na vás vyvalí tuny nesmyslností, klišé a podprůměrných situací s odfláknutými postavami. No a ten konec, to už jsem snad bral opravdu jako komedii. Další obdoba Resident Evil. A je to škoda, protože i podobný námět se dá ztvárnit výborně, viz geniální bojová sci=fi atmosféra z Aliens.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Celkem dobrá šílenost. Kreslené postavičky ve stylu plyšových mazlíčků se prohánějí v pohádkově hororovém příběhu. Dost dobrá komedie x parodie, která poslouží jako zkouška zas něčeho jiného ve filmovém repertoáru. Být takových filmů desítky tak bych to bral jako brak, ale na těch pár vlaštovek se semtam rád podívám.

Sluneční stát (2005)

Tak pokud řeknu, že je to typický film, který vyhrává ceny zlatého lva a podobné filmové ocenění,tak to bude naprosto stačit. Místy se na to dobře dívá, semtam je to vtipné, ale žáden zázrak. Navíc jsou některé situace nechutně přehnané a celek působí hodně absurdně a vykonstruovaně. No a člověk z Ostravska se i slušně pobaví (třeba plynulý přechod autem mezi 2 místy 15km vzdálenými). No a nedá mi to nerýpnout si - i když žiji v Ostravě přes 25 let, tak jsem nikdy nepotkal nikoho, kdo by se vyjadřoval, žil a choval jako postavy v tomto filmu.No, asi se pohybuji ve špatné společnosti :) Takže i když je pod tím podepsána ostravská tv, tak bych to hodnotil jako průměrnou pohádku pro tuctového pražáka, kterého jistě utvrdí v jeho vidění tohoto kraje někde málem až v Asii :)

Před soumrakem (2004)

Bezesporu nejukecanější film, který jsem kdy viděl. Dialogy jsou základem a ano, jsou místy vtipné, lechtivé, romantické a zajímavé, ale ... ale zážitek je v podstatě srovnatelný s klábosením 2 bývalých milenců po X letech nad sklenkou vína (s nepochybným zbytkovým jiskřením a přitažlivostí), kdy se probere od toho co bylo, proč něco nebylo, co si kdo myslel a představoval až po problémy světa, politickou situaci a spoustu dalších věcí (v opačném pořadí). Na živo si někteří lidé podobný rozhovor absolvovali a zážitek byl určitě mnohokrát výraznější než toto převedení na plátno, už jen proto, že se odehrával přímo ve vlastní hlavě. Ale proč bych se proboha na něco podobného měl dívat ve filmu, pokud je to to jediné co nabízí ?! A to bohužel je. Samozřejmě, každý si mmůže najít něco pod tím, o čem by tohle asi mělo být ...

Šifra mistra Leonarda (2006)

Dobrodružné drama s historicko-církevním pozadím, které se snad nejvíce podobá filmu National Treasure. Přestože téma a dílčí momenty jsou velice dobré, celkově se jedná o hodně průměrný film. Nejvíce asi chybí atmosféra, vše mi připadalo hodně umělé a přestože se pořád něco děje, tak mě to nestrhlo. Jako oddechový akčnější film to není špatné, ale žádný velký zázrak se nekoná. Za tu reklamu a humbuk kolem to určitě nestojí.

Tristan a Isolda (2006)

Velkolepý historický milostný epos, který mě více než příjemně překvapil. Přestože není v podstatě nijak originální (ale co vlastně ještě je), tak se vyhýbá některým slabým místům podobných filmů a hlavně končí aspoň z určité části špatně. Možná to zní cynicky, ale mimo jiné to znamená, že se nejedná o další hollywoodský hapyend, což je jistě pozitivní. Jinak herecké obsazení, zpracování, atmosféra, hudba, děj - vše výborné. Snad jen kdyby už konečně někdo natočil reálný film, kde princ i princezna budou reálně oškliví :)) No ale uz jsem dlouho nedal 5* ...