• Pohádka
  • Rodinný
  • Loutkový

O vepříku a kůzleti (1970) (seriál)

Nejoblíbenější Český večerníček pro děti mého táty dospívajícím právě v letech ze kterých tenhle večerníček je 1970, svým stylem připomínající známější a oblíbenější Český večerníček  Čertík Bertík z let 1980 který pro změnu měla nejraději moje maminka.  Akorát s tím rozdílem že Čertík Bertík byl namluven Štěpánkou Haničincovou zatímco tenhle večerníček O vepříku a kůzleti  byl namluven Janou Drbohlavovou a Vladimírem Hrubým, zatímco v  Čertíkovi Bertíkovy bylo ponaučení v tomhle večerníčku bylo ponaučení a sem tam dokonce nějaká ta písnička, i když byl Čertík Bertík stejně tak roztomilý jako tady O vepříku a kůzleti vepřík s kůzletem musím říct že se mi víc líbí tenhle večerníček i když ho hodnotím úplně stejně jako Čertíka Bertíka ponaučení a písnička k tomu jako odměna se mi líbí víc a i hlas Jany Drbohlavové mi přijde roztomilejší, hlas Štěpánky Haničincové i když byl roztomilý tak mi přišel víc upištěný a to mi vadí.

Čtyřlístek (1965)

Čtyřlístek snad každá generace byla odchovaná na legendárních filmech pod tímto názvem, a ještě legendárnějších komiksech které jim byli předlohou.

Kocour Vavřinec a jeho přátelé (1992) (seriál)

Myslím že Kocour Vavřinec a jeho přátelé se dá považovat za jeden z nejhezčích animáků pro děti u nás, i když dějově je slabší oproti ostatním animákům u nás tak ale svou animací předčí třeba legendárního Maxi psa Fíka na 100%. A mně stejně přišel lepší děj o zvířátkách vyhozených ze svých domovů kde žili s lidmi a kteří si postaví společně svůj zvířecí dům Kocour Vavřinec, , pes Otýlie, myš Julie, kozlík a vepřík, nežli Maxi pes Fík co se nevejde do domu své lidské rodiny natož do vlastní psí boudy, a navíc mi připomíná legendární Čtyřlístek který milovala snad každá generace.

Povídání o pejskovi a kočičce (1950) (seriál)

Další kreslený Český humorný dětský ečerníček  podle knižní předlohy Josefa Čapka tentokrát jak název napovídá o pejskovi a kočičce, myslím že jeden z jeho nejpovedenějších a nejoblíbenějších, ten začátek se starou dětskou písničkou tady melodií Kočka leze dírou, pes oknem a milé povídání pana herce Milé děti, pan spisovatel Josef Čapek napsal pro vás Povídáno o pejskovi a kočičce o tom svědčí. Většině dnešním dětem a dospělým už nic takovéhle pohádky asi nic neřeknou, spí je budou považovat za hloupé, protože kdo to kdy viděl aby spolu zvířata tady pejsek a kočička měli dům ve kterém normálně mají žít lidi, ale když ono to zas tak hloupé není zvířátka pejsek a kočička naši domácí mazlíčci přeci s námi v našich lidských domech bydlí.

Bubáci a Hastrmani (1999) (seriál)

Další dětský Český humorný večerníček podle knižní předlohy od pana Josefa Lady tentokrát Bubáci a hastrmani ale tentokrát povídaný panem hercem Josefem.  Vesnička Syslov leží uprostřed hlubokých lesů. Kdysi tu bývali tajemné bytosti o kterých se vypráví snad už jen v pohádkách. Z těch se alespoň jedna zachovala. Je to hastrman Brčál s malým hastrmánkem Pulcem. Bohužel ne tak skvělí jako O kocourovi Mikešovi ale vzhledem k tomu že ho napovídal pan herec Josef je alespoň dobrý a lepší než ty následující.

O kocouru Mikešovi a jeho přátelích (1971) (seriál)

V Hlušicích u Ševců, měli jednoho kocourka. Jmenoval se Mikeš, a uměl mluvit jako člověk! Ostatně co je na tom divného, známe přece papoušky napovídají toho víc než dost, kos zase docela obstojně prozpěvuje všelijaké písničky, a nic nevadí že nemají slova, ani psi nejsou tak docela němí, alespoň kašlat a kýchat umějí líp než kdekterý řečník, tak proč by Pepík Ševců nemohl naučit mluvit kocoura? Přesně těmihle humornými slovy začínal tenhle Český, humorný, kreslený, večerníček pro děti  z úst samotného pana Josefa Lady který vytvořil knižní předlohy a podle které potom vzniknul tenhle večerníček o mluvícím kocourovi Mikešovi. To bylo tak milé, že citliví člověk, to nemohl nemilovat, v současné době ale jak jde na dětech a jejich rodičích vidět (Jaký rodič, takové dítě) se citlivost nesmí nejspíš projevovat nebo se jen ztrapníte, protože jsou všichni nejspíš odchovaní na (kriminálkách, hororech, p...u).

Yakari (2005) (seriál)

Dětský animovaný seriál o malém ale odvážném a čestném  indiánském chlapci jménem Yakari. Taková dětská verze na způsob historických dobrodružných  filmů ze 60 let  o odvážném a čestném  indiánském náčelníkovy  Vinnetou, akorát s tím rozdílem že tohle je verze pro předškoláky, což vůbec není špatné ba právě naopak velmi dobré.

Horseland (2006) (seriál)

Tenhle animovaný seriál zaměřený spíše na dívky než na chlapce o jezdeckém klubu Horseland mám spojený s jednou klasickou vzpomínkou a to tou že nám jednou naše paní třídní učitelka a spolu sní naše asistentka nám dvoum holkám ze třídy dvoum protože všichni ostatní chyběli nabídla ať si vyberme co by nám mohli pustit na Youtube no a hned po tom co jsme paní učitelce a druhé paní asistence nadiktovali tenhle animovaný seriál a hned po tom co ho spustili hned po znělce obě s údivem si (klepali na čelo) a rozmlouvali o tom jako že co ty holky na těch barevných koních vidí : D, prostě si mysleli že nás na tom baví jen ti barevní koně a tahle nostalgická holčičí znělka Je tu zas Horseland Jejejejejejejejejéééé Je to místo kam můžeme Klidně jít a setkáme se hned Kde si najdeme dobré kámošky Kde roztaje i led Kde budeme létat A budeme zpívat Pak budeme šílet Pojďte holky teď Je tu Horseland Jejejejejé Jo jo jo jo jo ta znělka byla tak super že jsme ji fakt milovali, ale to poučení co se v celém tomhle animovaném seriálu skrývalo i neskrývalo chování lidí ke koním a koní k lidem nebo všemu živému mezi námi to byl ten důvod proč nás to tak bavilo.

Bibi a Tina (2004) (seriál)

Bohužel tohle pokračování animovaného seriálu o malé čarodějnici Bibi nemá takové to typické kouzlo co měl předešlí a první seriál o Bibi, Bibi a k tomu její kamarádka Tina a jejich kamarád tu působí dost vyspěle a spojitost s koňmi a čarováním no je toho nějak moc na to že seriál má být stále o čarodějce Bibi.

Bibi Blocksberg (1994) (seriál)

Tohle byl jeden z dětských animovaných seriálů který má generace sledovala na starém dobrém minimaxu, ach kde jsou ty časy kdy jsme byli jako děti takhle bezstarostný a mohli sledovat podle dnešních generací (přihlouplé) animáky bud se zvířecími postavami s lidskými vlastnostmi nebo lidské postavy s nadpřirozeným talentem jako tady Bibi Blocksberg malá čarodějnice ale vždy s úmyslem seznámit nás s dobrým i špatným chováním oproti dnešními minimaxu který se svým programem plným nic nevysvětlujícími animáky tomu starému dobrému nevyrovná.