• Romantický
  • Historický
  • Thriller

The Matchmakers (2023) (seriál)

Seriál s veľkým potenciálom, škoda, že nie všetko sa podarilo. Zo začiatku sa mi postavy dosť motali, čo sa mi nestáva až tak často. Na princa naozaj sedí prirovnanie kríženec Sheldona a Cimrmana... nie je nič, v čom by nebol dobrý,  bojovať aj plávať sa naučil z kníh.. Zápletka s uchopením moci a nezbytnými intrigami ma nebavila, ale veľmi ma potešil sympaický kráľ a hlavne princov sluha, toho tam mohlo byť pokojne viac.

Haideu jikil na (2015) (seriál)

Bin Hyun bol uveriteľný v obidvoch roliach - chladný riaditeľ s ulízaným účesom aj Robin s prihlúplym úsmevom a neopakovateľným dolíčkom v tvári. Zo začiatku sa mi téma rozdvojenia osobnosti zdala na seriál nesúca, ale keď si človek uvedomí, že to nieje fikcia, ale realita veľa chorých ľudí, až ho mrazí. Mínusom bolo pre mňa veľa dielov a stále som čakala, že uvidím aspoň kúsok pripravovaného vystúpenia namiesto stále podobných scén. Plusom bol SPOILER pekný koniec. OST primerané.

Soonjunge banhada (2015) (seriál)

Rýchlo zabudnuteľný seriál, dosť veľa klišé, ale občas roztomilý...

Producenti (2015) (seriál)

Hodil by sa mi krajší názov 2 dni a 1 noc podľa názvu hlavného programu. Štýl akože interview neznášam, takže hneď v polke prvého dielu som to chcela vzdať, ale vidieť IU a Kim Soo Hyuna v jednom seriáli ma lákalo, oni sú proste obidvaja krásni ako bábiky :) Myslím si, že IU tu hrá dosť sama seba - speváčku a herečku, ktorá je síce populárna, ale v podstate sa cíti sama. Potešilo ma aj mihnutie ďalších známych hercov, ktorí hráli sami seba... - Lee Seung-gi Lee, Ah-Ra, ktorú ani nevidím v zozname ... Dielov bolo menej ako obvykle, ale boli dlhšie.

Neon eoneu byeoleseo wassni? (2006) (seriál)

Vždy po pozretí takéhoto staršieho seriálu sa dušujem, že už tieto "stariny" pozerať nebudem, ale vždy sa nechám zlákať.. :). Bolo tam príliš veľa klišé - ťažké traumy z minulosti,  letiskové scény "don't go" rovno dvakrát... priznám sa, že keď to bolo príliš rozvláčne, púšťala som si to zrýchlene.. ale boli tam aj pekné chvíľky, ktoré vám vyvolajú motýle v bruchu a rozosmejú... plus bola pekná hudba.

Hateu too hateu (2015) (seriál)

Seriál podľa klasickej kórejskej šablóny: do úplne nemožného / chudobného / škaredého dievčaťa sa zaľúbia najmenej 2 muži a my čakáme, či si vyberie toho milého, či toho, ktorého od začiatku nenávidela, samozrejme je tam aj odpor rodiny...  aj keď to bolo poriadne klišé, boli tam aj pekné momenty - hlavne dokonalé prezlečenie za babičku, aj to, že sa hlavná dvojica v konečnom dôsledku vedela o všetkom porozprávať. OST sa mi tentoraz nepáčilo a liezlo mi na nervy neustále prdenie kolegu policistu.

Pongdangpongdang Love (2015) (seriál)

Veľmi milé, zaslúžilo by si aj dlhšie časti. Veľmi sa mi páčilo, že boli rovnaké osoby v minulosti aj v prítomnosti a super narážky na Moon lovers, Gangnam style, Jewel in the palace - tam bol aj kúsok mojej obľúbenej ústrednej melódie.

Sangsanggoyangi (2015) (seriál)

Milý, krátky seriálik vhodný hlavne pre milovníkov mačiek a herca Seung-ho Yoo. Dĺžka je 8x 35 minút.

Osudové přátelství (2015) (seriál)

Príjemný seriál, kde nebolo len povinné klišé (rodinné tajomstvo, varenie, neopätovaná láska),  ale aj zopár prekvapení... potápačky, srandovný starosta s príbuznými, ktorí všetci vyzerajú ako on... veľmi sa mi páčilo, že pôvodní obyvatelia ostrova Jeju rozprávali pôvodným jazykom, takže boli aj titulky v kórejčine.

Big (2012) (seriál)

Výborná oddychovka. Yoo Gong nie je práve môj typ, ale tu zahral výborne. Záverečná scéna úplne od veci - nepochopila som, prečo tam nebolo "mladšie telo". Prečo nieje v obsadení herec Won-ho Shin, keď tu vlastne bolo všetko o ňom :D ?