Gomora - Per sempre (2017) (epizoda)

Finálních pět minut bylo doposud pro mě nejsilnějších pět minut z celého seriálu. Tvůrci si pečlivě připravovali cestičku k tomuto emotivnímu konci, který by nebyl schopný bez skvělého vývoje postav a jejich vztahu mezi nimi a co se mě týče, tak za mě představitelé Gennyho a Cira ten konec zahráli naprosto dokonale, každý slovo, každý pohled, každý pohyb, každá slza a každý výraz v jejich obličejích... „Krásnej pohled na Neapol. O tomhle jsem snil."

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Tak tohle bolelo, to hodně bolelo. Ze série rychle a zběsile se jednoznačně stal přepálený CGI odpad. A to ani nemluvim o trapném našroubování bratra Dominica Torreta do příběhu, a to my ani nevadí, že ho hraje John Cena, jako fanouškovy wrestlingu my tento člověk ve filmech vůbec nevadí, ani žádný jiný wrestler, ale opravdu pokusit se po osmi dílech série o toto je tak krkolomné, že to vůbec nefunguje a já sem si pouze celý film klepal na čelo co si to vlastně ke mě jako divákovi tvůrci dovolili. A to nemluvím o postavě Hana s kterou tvůrci taky dělají zázraky, nemluvě o tom že z obyčejných zlodějů, kterými byli v prvních dílech tu máme partu ovládající všechny bojové úmění a všechny druhy zbraní, ať už střelných či jiných. Co je ale nejhorší, že ta CGI akce vůbec nefunguje. Ano  ve filmu vybuchují rakety, náklaďáky dělají salta, auta a náklaďáky bojují proti stíhačkám, auta skákají z útesů, vyjíždějí padající CGI most, bojuje se za pomocí extra silných magnetů... ano akce v tomto dílů měla být opět posunuta o padesát úrovní výše, ale nejhorší je, že i když jí je film nabitý od začátku do konce, tak mě ta akce nedonutila ani na chvíli zadržet dech, ani na chvíli mi nezvýšila tep, ani jednou mě nedonutila říct wow, protože akce složená z jedniček a nul a navíc akce ve které se dějí věci u kterých už nelze ani spekulovat zda je to možné nebo ne, ale jedná se opravdu čistě o věci které porušují fyzikální zákony na stokrát, do takové akce já nejsem schopný se vcítit a bavit se jejím sledováním. Více mě teda bere sledovat minimalistickou honičku v Tokijské jízdě a efektní drift skrz dav lidí a podobné akční a závodní scény z prvních dílů, protože je ten druh akce pro mě hmatatelnější a fyzičtější a jsem schopen mít o hrdiny příběhu větší strach, než v tomto díle kdy je Vin Diesel schopen levou rukou vyřešit jakoukoliv situaci kouskama, které překračují všechny fyzikální zákony. Za mě tedy naprosté dno série. Podle mě už je na čase tu sérii uzavřít ať si jde radši Vin Diesel natočit toho Hanibala.