Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tato povedená, pestrá parodie na filmy o pirátech se pyšní všemi znaky klasické frašky a rovněž hvězdným mezinárodním obsazením, které kombinuje především americké a britské komiky. Autorsky se na ní podílel veterán ze skupiny Monty Python Graham Chapman spolu s anglickým komikem Peterem Cookem, kteří si v ní zároveň střihli parádní role. Skeče se točí okolo příběhu ze 17. století o děsivém pirátovi Žlutovousovi a jeho výpravě za bájným pokladem - mapu k jeho nalezení má vytetovanou na hlavě jeho zženštilý syn, kterého ovšem lodě a pirátské výpravy ani trochu nezajímají. Jde o poslední film Martyho Feldmana, komika s pověstně vykulenýma očima a miláčka publika, který bohužel zemřel těšně před jeho dokončením. Dalšími zvučnými jmény v hereckém obsazení této komedie je montypythonovský klasik John Cleese v roli slepého Harveyho nebo jeho kolega z legendárního britského ansámblu Eric Idle, který si zahrál poručíka Clementa. Ve filmu se na chvíli mihne dokonce i David Bowie. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Splasher 

všechny recenze uživatele

Člověk je na jednu stranu rád, že může vidět tolik milióny lidí milovaných komiků v jednom filmu. Ale pak je tu ta druhá strana mince. Tyhle projekty totiž mají hodně často osud jiného velikána - Titanicu. Žlutovous sice nakonec dokázal doplout do přístavu, ale poněkud jiného než původně zamýšlel. Doma ho tak nečekala hanba, ale žádná sláva to taky nebyla. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Musí to vypadat realisticky! Každého, kdo bude přehrávat, já osobně vyděsím k smrti!“ Žlutovous patří k dalším šíleným britským parodiím. Tato si dělá legraci ze všech možných klišé dobrodružných pirátských filmů. Zpočátku je ještě kadence vtipů na poměrně dobré úrovni, ve druhé třetině už však zpomaluje a ke konci už scénář jen vaří z vody. Většina scének je spíše trapná a absurdní než vtipná, ale to se už u těchto parodií holt stává. ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Ve Žlutovousovi je vidět velká inspirace Pythonovskými kousky - vždyť Chapman také napsal scénář - ale kvality jejich filmů nebo Cirkusu nedosahuje. Přesto se však i na dnešní poměry jedná o velice solidní zábavu, ať již vemu v potaz famózního Chapmana v titulní roli nebo vedlejší role dalších Pythonovců - Erica Idlea coby pirátova pronásledovatele nebo Johna Cleese v roli slepce s téměř netopýřím sluchem.:) ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pirátsky žáner v tej dobe umieral ( resp. už mŕtvym bol ) a ani nejaké tie pokusy oň neprišli k úspechu ( PIRÁTI, TAI PAN, THE PIRATE MOVIE ). Ani pokus o bláznivú komédiu, kde sa miesili montypytonovské a americké zmysli pre humor, nedali tomuto filmu nádeje na úspech. Hviezdna zábavka, ktovie ale pre koho. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Po slabší rozjezdové půlhodině, ve které za zmínku stojí jen výtečný slepec Pew Johna Cleese a roztomilý žalářník, který ohlašuje návštěvu třískání tyčí do vězňových zad, se Žlutovous zvrhne v úžasnou lavinu potrhlých nápadů, které nemají obdoby. Všechno začne pasáží několikanásobného sledování do přístavu a naprosto dokonale vypointovanou scénkou s malou holčičkou "Dáte tři čtvrťáky za kousek hovna?", pokračuje plavbou, ne tak docela pochopenou bitvou, a vyvrcholí mohutnou potyčkou na ostrově, při níž padne o dost více lidí než kolik jich je zabito. Čtyři hvězdy. Díky za tenhle film. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v USA, Velké Británii a Mexiku. (Terva)
  • Pirátská loď, na které se plavil Žlutovous dostala jméno podle matky Grahama Chapmana - Edith. (Javert)
  • V průběhu natáčení zemřel na infarkt představitel vedlejší role, známý Marty Feldman. Jeho postava pak byla v průběhu filmu zabita i ve filmu. (Javert)

Reklama

Reklama