Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

nascendi

Horúce strely predstavujú podľa môjho názoru takmer dokonalú paródiu. Neriešim, či je lepšia jednotka alebo dvojka, nezaoberám sa ich porovnávaním s Bláznivou strelou. Iba sa bavím. Dobre a takmer nepretržito napriek tomu, že film už vidím štvrtý, či piaty krát. Skvelá je kombinácia vizuálnych a slovných gagov. S mojou slabosťou pre klasické filmové grotesky som obzvlášť vďačným divákom ich modernejších pokračovateľov. Divákom, ktorý úprimne nechápe tých, ktorí Top Gun hodnotia vyššie, ako Hot Shots! ()

Big Bear

Topr Harley je asi pěknou noční můrou Lt. Pete 'Maverick' Mitchella z TOP GUNU :-) Zajímalo by mne co na tuhle skvělou parodii říkal T. Cruise. Kdo má nakoukané válečné filmy, letecké zejména, bude se královsky bavit. Ba co víc, já stále nalézám další a další perličky, kterých jsem si dříve nevšiml. Například to, že nepřátelští irátští letci měli na helmách také své callsigny jako Amíci: Hummus, Kuskus a Kebab :-))))) Tohle je za 4 pilule na rozšířené zornice! * * * * ()

Sarkastic

„Zničíme závod na jaderné zbraně na Falafelských výšinách. Závod zahájí výrobu za 12 hodin a je důkladně střežený. Kdyby se vám ho nepodařilo zasáhnout, sekundární cíle jsou zde a zde. Továrna na harmoniky a škola pantomimy.“ Skvělá záležitost, která paroduje hlavně film Top Gun, ale tvůrci si tu obecně dělají srandu z amerických válečných propagand. A přestože nejsilnější bývá trio ZAZ pospolu, oba díly Žhavých výstřelů potvrzují, že Abrahams dokázal točit kvalitní parodie i bez bratrů Zuckerů, jen s pomocí scenáristy Profta. Své samozřejmě dělá i titulní herecké trio Sheen-Golino-Bridges, zvlášť Charlie je pro svou roli jako stvořený (a spolu s italskou kolegyní se stali součástí té „nejžhavější“ milostné scény co jsem kdy viděl…). A i když je tu i celá řada slabších vtípků, ty funkční, originální a zábavné převažují, takže je to celkem s přehledem 5*. „Před 18 měsíci jste byl propuštěn ze služby pro porušení kázně. Neuposlechl jste rozkaz a zničil stíhačku za 13 milionů dolarů.“ - „Ano. Ale splácím to po 10 dolarech týdně!“ ()

B!shop

Jedna z nejlepsich parodii, ktery kdy byla natocena, ale musim rict, ze druhej dil se mi libi jeste vic. V tomhle se paroduje prevazne film Top Gun, ale jelikoz Ramba mam radsi, tak se mi vic libil druhej dil. Je tu jeden vtipek za druhym, takze nez se vzpamatujete z jednoho, uz nich mate za sebou dalsich pet. Spolu s druhym dilem mozna nejlepsi parodie. A k tomu skvelej Charlie Sheen a Lloyd Bridges. Takle ma vypadat svizna a vtipna komedie a ne ty traparny co se toci ted. ()

Malarkey

Výborná film parodující hlavně Top Gun samozřejmě od jednoho z tvůrců filmového stylu: parodie . Podle mě je tohle největší role Charlieho Sheena i když má obličej na akční filmy on se do tohoto filmu fakt hodí. I když je tohle opravdu výborný film myslím si že dvojka je ještě lepší. Také se ve filmu objevuje herec, který s parodiemi žil a kde se objevil, tak ten film stál za to Lloyd Bridges. Konec je opravdu výborný, kde se ve vzduchu střetnou s nepřítelem nebo rozpadající se letadlo. To jsou naprosto výborné a velmi vtipné scény. --- Musíte mě navézt ručně jsem poškozený - Dobře Toppere tak do toho - Nefunguje podvozek - Dobrý - Ani radar - Tak trošku přidej - Došlo palivo - Srovnej se - Urvalo se křídlo - To bude dobrý - Druhý křídlo taky - Dobře Toppere klesej - Klesám!! ()

• Nepřátelské letouny jsou stejné jako ve filmu Top Gun (1986). Odtud také pocházejí některé letecké záběry. (Foxhound#1)
  • Sanita přejede Thompsonův (William O'Leary) padák a jede dál, avšak v dalším záběru na ní padák uvízne. (chleba24)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí