Maxinožka

• Francie Bigfoot Junior (více)

Náctiletý outsider Adam se vydává na dobrodružnou cestu, aby odhalil záhadu svého dávno ztraceného tatínka, jen aby zjistil, že to není nikdo jiný než legendární Lesní muž! (Vertical Entertainment)

Paldiny

Malý strapatý chlapec sa vydá po stopách svojho otčíma, lenže na toho má zálusk aj vlasový priemysel. Prečo ? No, lebo je Yeti, má tie správne gény a plešatí ľudia zas komplex. Takže to by sme mali zápletku. Čo hodnotím okrem fajnovej hudby a dobrej animácie pozitívne je malý výskyt trápnych vtípkov. Tých je sotva 5 % z celej minutáže, kedy sa spomínajú facebooky, robia selfíčka či mužské plemená prezliekajú do ženských šiat. Francúzi našťastie poznajú mieru, takže sa neuchyľujú do prízemného uprdeného humoru, ba občas si nájdu chvíľku na roztomilú scénu, či vtipnú hlášku. Slovenský dabing zas prekvapí použitým vulgarizmom ("Nechci ma nasrať!“) a ľudovou pesničkou o Dedinke v údolí akú si za volantom spieval veselý kamionista :) ()

Fiftis

Jednou z radostí byť filmovým fanúšikom je zážitok zo sledovania obskúrneho filmu, ktorý vás úplne prekvapí. Toto je typický film, ktorý určite bežný filmový divák vynechá, pretože nie je ochotný riskovať sporné vlastnosti. Pri sledovaní tohoto európsky-importovaného animovaného filmu The Son of Bigfoot som zažil celkom príjemné prekvapenie. Je spracovaný veľmi dobre a celkom ma to bavilo. Akčné sekvencie majú pekný spád a srsť/vlasy sú dobre spracované. Zázemie a lesná príroda sú tiež veľmi solídne na malý rozpočtový animovaný film. Odporúčam. (14.5.2022) ()

BlondJames

Jde vidět, že čím dál více animovaných pohádek se opírá o důvěru v rodinný krb, rodinné soužití, prostě o rodinné hodnoty vůbec a to se mi líbí. Co mě ovšem zklamalo je, že zde bylo tak málo humoru, že nemůžu uvěřit, že se na tom podílela i Francie. Konec pohádky mě pobavil asi nejvíc, ale škoda, že se to v tomhle duchu neodehrávalo hned od začátku, jinak bych určitě dala o hvězdu víc, neboť miluju animované pohádky se vším všudy, takže nejsem náročná ani tak na humor a provedení, jako spíše na vtáhnutí do děje. ()

PTuranyi

Európsky animák kombinujúci motívy Za plotom, Loveckú sezónu s Ja zloduch. Hlavným hrdinom je chlapec so zvláštnymi vlastnosťami Žije sám s mamou vďaka veľkým nohám a dlhým vlasom je outsiderom a cieľom šikany. Adam postupne zisťuje, že jeho otec žije a je to Yety lepšie povedaný Big foot. V skutočnosti však ide o vedca, ktorý sa zaoberal rastom vlasov a jeho genetická mutácia spôsobuje jeho nadľudské vlastnosti. Rozhodne sa ho teda vyhľadať. Tým však privedie na jeho stopu aj šialeného podnikateľa vlastniaceho HairCo túžiaceho získať jeho DNA. Príbeh je priamočiary a pomerne čiernobiely. Nesmú samozrejme chýbať zvieratká, ktoré umožňujú kopiť žartovné scény jednu na druhú. To je asi najvydarenejšia stránka filmu, pretože správanie ľudských postáv je kopu klišé prepletenou nelogickým správaním. ()

honajz2

No nic moc teda. Tenhle nudnej animák s minimem něčeho zajímavého si mě fakt nedostal. Opravdu jsem se celou dobu nudil. Dějově to je taky bída, klišovitějšího hlavního hrdinu už snad ani nenajdete - kluk outsider, bez přátel a šikanovaný (a tady ani ta šiakna nemá nějaký smysl, narozdíl od Příšerek z vesmíru, kde naopak pro tu šikanu hlavního hrdiny nějaký důvod fakt byl). Navíc i pak je tady Adam pořád strašně nesympatický, už jenom kvůli tomu, jak skvěle dokáže zhoršit tolik situací. Je až obdivuhodný, že to na konci nepodělal, ale tak zase, je to animák, špatný konec nikdo z nás nečeká. Zase se musí tomuhle filmu nechat, že jsem se párkrát zasmál, jenže na to všechno připadlo tolik trapných hlášek, že to ten film moc nezachraňuje. Animace nic moc. Dokonce mi i přijde, že ten příběh je obecně nezvládnutý, už jenom proto, že se hodinu filmu nic moc neděje a pak až teprve přijde akce a ta trvá zase zbytečně dlouho a je z toho všeho znát, že tam by bylo leccos k úpravě, aby to vypadlo líp. No, čekal jsem víc, a dostal hodně málo, takže dávám 2* ()