Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

Morholt

Jako zpověď mi to příliš zajímavé nepřišlo, ačkoliv je fakt, že to, co Rocco provedl kamarádce jeho mámy, mě trošku z míry vyvedlo. Ale to je asi tak jediné, co se mnou v tomhle ohledu hnulo. To hořekování, jak skloubit píchací profesi s rodinou, mě nebralo. Ovšem jako náhled za kulisy to bylo dobré a ačkoliv těch dokumentů o natáčení porna se už vyrojilo x, tohle bylo asi takové nejucelenější a hlavně tu tvůrci nenutí člověka zaujímat nějaké odsuzující stanovisko. Prostě ber, nebo nech bejt. A to se mi líbilo. 60% ()

Drnqonovic

Zajímavě laděný dokument, kde se dozvíme, jak to vypadá v rozervané duši pravého Italského hřebce a k tomu i něco málo, jak to chodí za kamerou v pornu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Rocco je takový, protože měl nezdravou fixaci na svou matku, která se po smrti jeho bratra emočně odstřihla a on už od ní nikdy nezažil něhu? Nebo jak? Každopádně na točení porna jeden musí být tak trochu magor, to jsem předpokládal, ale třeba takový harmonogram Abelly Danger mě donutil zvednout obočí. Holt pornoherec tvrdej chleba má. Nechápu, jak Rocco dokázal vydržet natáčet tak dlouho s tím idiotem Gabrielem. To zakomplexovaný hovado bych ubodal po několika minutách a bezvýznamné plus pro Kelly, jak ho dokázala krásně vyprovokovat. ()

sheen

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko] ()

Riddick77

Zoufale přestylizované, zbytečně přearanžované a plné neautentických pseudo-doku momentů. Potenciál veliký, asi jako Roccův *****, leč tvůrci to nepojali jako osobitou zpověď a sebereflexi, ale jako rádoby emotivni a srdcervoucí promo. Ale sežrat by jim to mohl jen naivní bambula, co si vážně myslí, že Rocco po tomhle divadle vážně ukončí "kariéru". Pět penisů z 10! ()

Torimmer

Rocco Siffredi je poutavý vypravěč. Má to - jako pro mě povedený dokument - výborné postavy (nasraný Gabriele se povedl). Snímek dokázal najít smyslnost a poetiku v daném tématu. Ale stejně... Nic moc jsem si z toho neodnesl. Porno bylo výborně nasnímáno, fakt skvěle, ale bylo to přece jen porno. Ve vší své pornovitosti. A to je na tak seriózně vyznívající dokument málo. ()

• Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)