První celovečerní animované dobrodružství Scooby-Dooa míří do našich kin a slibuje skvělou podívanou! Zjistěte, jak to se Scoobym všechno začalo a podpořte Záhady s.r.o. při řešení jejich nejděsivějšího případu! Film vás zavede na samotný začátek přátelství Scoobyho a Shaggyho a konečně na velkém plátně uvidíte, jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne, založili dnes již legendární srandabandu Záhady s.r.o. Po stovkách vyřešených případů musí teď ale Scooby a jeho parta přijít na kloub nejprekérnější záhadě všech dob. Zločin totiž nikdy nespí a svět má brzy zakusit zlobu přízračného bájného psa Kerbera. Začíná napínavý závod s časem! Psapokalypsa je na spadnutí a prima parta brzy zjisťuje, že pravým klíčem k záhadě může být právě Scooby. (Vertical Entertainment)

honajz2

Tak nám zabili Scoobyho, parchanti! A spolu s ním i vše, co ho dělalo Scoobym, včetně jeho party, odmaskování, scoobyho keksů a jakékoli záhady. Všeho toho ho zbavili, aby ho mohl totálně zmodernizovat. Jenže tím pádem už to prostě není Scooby. A to jsem se na tenhle film fakt těšil... Se mi to pěkně vymstilo. Začne to docela dobře, seznámení Scoobyho s Shaggym je slušné a následné seznámení se zbytkem party (Fredem, Daphne a Velmou - normálně bych tu ta jména nezmínil, ale jelikož chudáci v tom filmu hráli až nějaké čtvrté housle, zaslouží si to) též. Pak je tam 3D animací udělaná stará znělka - to furt vypadá dobře. A pak se tam objeví Simon Cowell (který v tom bůhvíproč má cameo), aby zkritizoval přátelsví a zase odešel. No, a pak to jde všechno do prdele. Na scénu nastoupí banda tří superhrdinů a tím pádem samozřejmě i superpadouch. A ze Scooby-Doa se stane film jak od Marvelu, žádná záhada zde není (s tím je spojeno to, že ani nejsou žádní podezřelí, jelikož je padouch od začátku jasný), žádné nadpřirozené úkazy či příšery, které by pak tahle banda všetečných dětí odhalila a odmaskovala tu není a to všechno je pryč navzdory tomu, aby to celé bylo bylo moderní. Samá akce a výbuchy jak z filmů od Marvelu, moderní technologie, (ne moc povedené) narážky na současné trendy (Netflix, atd...). Kdyby to byl film jenom o Blue Falconovi, asi bych si nestěžoval. Ale řadit to do (jak já tohle slovní spojení nesnáším) Scooby-Doo universa, to je hřích. To je hřích skoro až neodpustitelný, něco jako vražda. A to říkám jako někdo, kdo Scoobyho dobrodružství v dětství miloval, viděl snad všechny díly všech seriálů a většinu filmů, jak animovaných, tak hraných (a ty jsem taky viděl všechny, včetně Daphne a Velmy). Jenže sorry, ale tohle není Scooby, v žádném ohledu. Sice tu je, jeho parta taky, ale prostě to není Scooby! Tohle je nějaká jeho übermoderní zmršenina, která v něm zabila vše, co jsem na něm měl rád (jako na seriálu). Objektivně to je rozhodně na víc jak hvězdičku, animace je pěkná a humor není trapný, dokonce fekální tu skoro ani není, ale když to mám hodnotit jako příspěvek do Scooby-Doo universa (jestli to slovní spojení ještě někdy použiji, tak si půjdu nafackovat)? Sorry, ale to mám co dělat, abych nedal odpad. Objektivně bych dal asi 2*, přece jenom, je tady snad ta nejnudnější zápletka na světě (U Scoobyho. U Scoobyho!!!), tak udělám kompromis a dám 1*. Víc si to ode mě fakt nezaslouží. A když jsem na konci viděl, jak zprznili Mystery Machine, tak být Fredem, radši si hodím mašli. Všechno modernizovat, ale srát na kvalitu. Bravo. Ještě že jsem na to nešel do kina. Radši si pustím jakýkoli z ostatních Scoobyho filmů, klidně i ten hraný z roku 2002. To totiž je Scooby. Tohle, tohle... ne. Asi to měla být pocta všemožným postavičkám z Hanna-Barbera, ale nepovedená, těžce nepovedená. 1* ()

mosnak

V komentářích jsem četl názory jako "klasický Scobby Doo" a podobně, ale s tím absolutně nesouhlasím. Klasický Scobby Doo je úplně někde jinde než tato slátanina. Začátek ještě jde, dokonce je i vtipný, ale potom co se tam objeví ten rádoby akční hrdina, tak jde všechno do prdele. Ani mého syna to nebavilo a to Scobbyho žere - 20% ()

Spiker01

Scoobyho jsem měl vždycky rád, staré hrané filmy jsem viděl několikrát a když jsem ráno zachytil seriál, pochopitelně jsem sledoval. Nový vysokoprofilový reboot (ačkoliv animace se s tou od Pixaru nedá porovnávat) je pochopitelně (a bohužel) zábava čistě pro nejmenší a já se u něj celkem dost nudil. Nicméně za dojímavý, lež jednoduchý závěr 6/10. ()

LION-MR.T

V prvé řadě se chci vyjádřit k českému dabingu, kdy Scoobyho nedabuje Rímský, ale Racek.Přesto samotného Scoobyho v originále dabér zůstal, takže výmluva jiný hlas v originále, tak i v dabingu by neobstála. Pokud v tom byly prachy nebo, že Rímský nemohl tak budiž, ale jestli ho jednoduše nechtěli, tak musí snést kritiku od více nespokojených diváku. Racek se sice snaží a i mu to v celku jde, ale bohužel není to prostě Rímský. Nyní k samotnému filmu. Jsem Scoobyho velký fanoušek. Proto jsem se na film strašně moc těšil, stačila mi upoutávka a moc jsem se těšil, nečetl jsem obsah ani jsem si o něm nic nezjišťoval a prostě jsem si ho šel užít. Čekal jsem klasického Scoobyho, kdy parta někde přijede, uslyší že tu straší a pak nějaké naháněčky, lekačky, vyšetřování, past a odhalení. Někdo v kostýmu a pak mu tu masku sundáme. Tohle vychází Scoobymu už 51 let!!! Už víc než půl století a stále nás to baví, tak si tvůrci řekli, že to uděláme jinak. Nějakej padouch potřebuje Scoobyho kvůli svému plánu a tak ho pronásleduje ve své mechanické vzducholodi za pomocí malých robůtků. Stalo se to i toho co nemám rád a to, že naši milovanou partu rozdělili. Jsem rád, že tu máme Modrého Sokola a jeho mechanického psa, je to super, že přidali i jiné postavy ze Scoobyho. To co mi však vadilo, že jejich charakter se změnil, ano není to původní Sokol, ale jeho syn, takže ok. Je namyšlenej a vtipnej. Budiž. Maj i parťačku, kterou před tím nikdy neměli, ale chápu taky, feminismus a nemám s tím problém. Tvůrci se prostě odklonili od zavedeného konceptu a chtěli nám dát něco nového, něco abychom neměli prostě ten pocit, klasický film se Scoobym. Za to je zase chválím a jsem za to rád. Scooby dostal velký celovečerák a nechtěl být jen další z řad filmů o Scoobym, chtěl se odlišit, být jiný takže za to jsem rád a chválím to. Jenže se až příliš odklonil od všeho co Scoobyho dělalo Scoobyho. Věděl jsem, že tam bude pokus o dramatické scény mezi Shaggym a Scoobym a jejich přátelství, jenže tihle jsou nej kámoši přes půl století a tak nemůže na diváka tohle moc zapůsobit. Mám dilema. Scooby chtěl celovečerákem vybočit a nebýt jen další film a toho si vážím a cením si toho. Jenže vybočil až tak moc, že přestal být Scoobym. Vyměnit jméno Scooby, klidně se scénář dal použít pro jiný film. Navíc tenhle celovečerák strašně moc podléhá dnešním trendům. Co se týče humoru. Hláškuje se tu ve velkém a hlášky jsou vtipné, ale moc jsem si jich neužil, protože je dost možné, že jsem moc přemejšlel co mi tu všechno chybí nebo co tu je jinak. Vtípky se mi zdáli více klasické ale ne typické pro Scoobyho. Ať vidím jakkýkoliv film se Scoobym třeba po dvacáté, stále se směju. Je to prostě jiné. Scooby se Shaggym se tu moc necpou, ani se mi nezdáli moc velcí strašpytlíci. Ano, i ta animace je prostě jiná. No závěr. Scooby dal jiného než jsme zvyklí, chtěl být něco víc, chtěl ukázat, že umí i jinak pobavit, jenže až moc se změnil. Je to jako, když jsem dokoukal třeba devátej díl Pátku 13.ého, bylo to jiné a i v celku dobré, ale pak jsem si musil pustit nějakej jinej předchozí díl abych si jakoby spravil chuť nebo jakoby abych si pustil ten správný díl. To samé i tady, šel jsem si potom pustit jiné filmy se Scoobym. Moje pocity až tak moc hází s hodnocením, že je těžké se rozhodnout. Dal bych i tři i pět hvězdiček. Ano plus mínus mi to lítá i kolem 50%. Takže myslím, že 4 hvězdičky bude dobrý kompromis, ale kdoví jestli zasloužený. Rozhodně jsem rád za tenhle celovečerák, jsem rád, že jsem si ho v kině užil, jestli bude nějaká speciální edice kupuju všemi deseti. Mám tě rád Scooby Doo, ale měl jsi dostat důstojnější film, ale natočil jsi toho tolik, že si jeden průměrnější film můžeš dovolit. () (méně) (více)

BOURQUE

„Scoob!“ zachytáva začiatok celého známeho príbehu – ako sa spoznali Shaggy a Scoob a ako vznikla a dala sa dokopy známa partia – a to všetko v moderných šiat. Príbeh samotného celovečerného animáku je akýsi „Crossover“ (z každého berieme niečo), kde sa objaví niekoľko postáv, známejších z iných seriálov (napr. Dick Dastardly). Centrom pozornosti je priateľstvo a zdôraznenie dôležitosti tejto veci – nato duo Shaggy/Scooby sú veľmi dobrým príkladom. Zvolený koncept by mohol byť aj kreatívnejším – ani v danej forme neboli využité všetky možnosti na dosiahnutie lepšieho výsledku. Každopádne drobné vtipné momenty a odkazy na moderné veci/osoby, ako aj odkazy na veci zo seriálu Scooby, tvoria celkom vydarený mix a nebudú vás nudiť. Vizuálna stránka je na mňa už trošku príliš moderná a umelá, ale mladším pozorovateľom to pravdepodobne vadiť nebude. Suma k sumáru – „Scoob!“ bude slušným moderným doplnkom v univerze príbehov o Scooby a jeho priateľov, no v žiadnom prípade to nejako nerozšíri (ani obsahovo, ani vizuálne). Predpokladám však, že to tvorcovia ani nemali v plánu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

• První film se Scoobym, který se nejmenuje Scooby-Doo, ale jen Scoob! (Jirka.J)
  • V českém dabingu Darstadly v rozhovoru s Fredem řekne: „Pan Hádek tady zůstane se mnou,“ na což Fred odpoví: „Kryštof nebo Matěj?“ Samozřejmě se jedná o odkaz na české herce a bratry Kryštofa a Matěje Hádkovi. (Matej.Krajci)
  • Snímek měl dostat i pokračování, které neslo název „Scoob!: Holiday Haunt“ a které bylo i kompletně natočené – dokončený film však ihned putoval do trezoru, kvůli čemuž jsou šance na jeho uvedení nulové. Vedení Warner Bros. si tak mohla odepsat z daní náklady na výrobu tohoto animáku, které činily 40 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)