Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

tron

Napriek podľa mňa typovo dosť zle vybratým (alebo rovno slabým) hercom slušná psychotrilerová (?) jazda, od ktorej (ak ste nečítali knižku a nevideli predchádzajúce filmy) neviete, čo máte čakať, takže vás scenár na viacerých miestach (dúfajme, že príjemne) zaskočí. Ale tak nejaký zázrak to nie je, občas je to divné, niektoré veci by som vystrihol a koniec je voľajaký čudný. ()

vydumnica

Knihu Daphne du Maurier som nečítala, ani pôvodnu verziu nevidela, takže pre mňa to bolo niečo nové. Zrovna romantickým filmom by som to nenazvala, bolo to oveľa viac thrillerové ako romantické. Lily James je jedna z mojich najobľúbenejších herečiek, za Lily je tá štvrtá hviezdička, filmu dávam tak tri a pol. Ďalej so SPOILERmi *** Celý čas som bola na strane hlavnej hrdinky, až kým jej správanie nezačalo byť nelogické. Ktorá žena by ostala žiť po boku vraha a kde mala istotu, že tak neskončí aj ona? A ďalšia nelogická vec, ak to bol naozaj manžel, ktorý zabil Rebeku, prečo nechával v dome tú chladnú "majordómku" a prečo nevyhodil všetky Rebekine veci? A jej spálňa, ktorá akoby čakala na jej návrat? Chápem, že to tam všetko muselo byť, aby celý príbeh pôsobil mysteriózne až hrôzostrašne, ale predsa to bolo nelogické!!! Možno keby som knihu čítala, lepšie by som tomu rozumela. Celý čas som si bola istá, že Rebeka žije a vráti sa. Hlavný hrdina mi bol nesympatický od samého začiatku a myslím si, že nemiloval ani jednu manželku, nepresvedčil ma. Zvláštnosťou je, že sa nikdy nedozvieme ako sa tá druhá manželka vlastne volá, viem, že aj v knihe je to tak, keď niekoho milujeme, oslovujeme ho predsa menom, hmh? Koniec SPOILERov***. A ešte chcem pochváliť výpravu, kostýmy, kameru a samotnú Lily James. ()

Asmodin

Romantickému žánru neholduji, ale sympatické dvojici jsem happyend přála už od začátku a díky zápletce byl film zajímavý a koukatelný. Zrochu mi Rebecca připomněla Janu Eyrovou nebo Purpurový vrch. Je mi záhadou proč je Armie Hammer tak málo obsazován. V hlavní roli se objevil jen zde, v Osamělém jezdci a Sněhurce a ostatní ani nestojí za shlédnutí a Sněhurku už si nikdy nepustím. ()

POMO

Za mě OK. Wheatley přibližuje slavný příběh divákům, kteří by na 80 let starý černobílý film nekoukali. Rychlejším střihem, vyhrocenější dramatičností vybraných scén a i dobře vystiženou úzkostí hlavní hrdinky v její nemilé pozici. A remakovat Hitche zde není hloupé ani neetické jako v případě Psycha, protože původní Rebecca byla přece jenom více Selznickův film než Hitchův. Neměla mistrův unikátní rukopis, byla “pouze” uhlazeným kostymním Hollywoodem. Lily James dobrá, Kristin Scott Thomas s temným mejkapem a nasvícením snad až příliš doslovně démonická. ()

claudel

Nečetl jsem ani román a neviděl ani Hitchcockovu verzi, takže nedokážu posoudit a porovnat, ale tato verze se mi líbila. Lily James se mi líbila, Armie Hammer se mi líbil a Kristin Scott Thomas se mi tuze líbila, ta předvedla naprosto excelentní výkon, té ta role sedla neskutečně. Nemám moc co vytknout ani delší stopáž nevadí, atmosféra je vybudována umně, exteriéry i interiéry nádherné. ()

• V celém filmu nezazní křestní jméno hlavní postavy. Stejně je to tak i v původní knižní předloze. (Jolinar)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek