Pokémon

• Japonsko Pocket Monsters (více)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Režie:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)

Série(9) / Epizody(1234)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

Bay_watch

Musíte uznat, že nápad to mělo geniální (sice pořád o tom samém, ale geniální). Jestli se někdo nechal strhnout davovou nenávistí a dal tomuto výtečnému seriálu "odpad!", tak je u mě za blba a pokrytce. Přiznejme si už konečně, že jsme to všichni kdysi žrali... Tak proč to teď odsuzujeme? Proč teď nadáváme a varujeme další generace, jaká to je blbost, když jsme tomu sami kdysi propadli? Nemají snad i oni právo užít si tu akci a zábavu s Ashem Ketchumem, Pikachu a jeho přáteli? Hry přece byly ve své době revoluční a i doteď si drží neuvěřitelnou chytlavost... To samé platí o seriálu, na který se i dnes rád podívám :) P.S. podle golfisty si zasloužím Oscara :) ()

akisha

Samozřejmě, že tohle je blbost upgradeovaná na úplně novou úroveň blbosti, ale nedávno jsem náhodou přišla k nějaký videokazetě, kde bylo pár dílů a zavzpomínala a světe div se, bavila jsem se. Například desetiminutovka, jak jdou zvířatka po lese a dorozumívaj se jen opakováním svejch jmen ("Pikačů, pikačů, ékéns ékéns, čármandr čár, skverou skverou, bulbasaur bulba bulba, kóóófing") Je to prostě neskutečně uhozená kravina a tím je právě místy zábavná. Ovšem jen zásluhou Rakeťáků. ()

Zodd

Ono mě vlastně iritovala ta bezobsažnost (hlavně product placement), schopnost kocoura mluvit (jak???) a vůbec směšní Rakeťáci. Poprvé mě překvapilo množství odpadů, vzhledem k tomu, jaká značka to byla (že se to pár let po Nově najednou nastěhovalo na Liščata) a pořád je, ale dochází mi, že víc nechápu ten pozitivní kult, zejména od her neznalých. Ale svůj účel v kontextu tohoto anime subžánru to vlastně plní, narozdíl od pozdějších Beyblade šmejdů, které se stejně rychle rozbily. P.S. Je fascinující, jak v ostatních šónenech - ať už pro starší či mladší - nechají hlavní postavu vyrůst, ale zdejší šulín furt přeskakuje na místě. Tu dojnou krávu už musí bolet vemeno. ()

Gazy

Samozřejmě se nejedná o kdovíjakou fenomenální podívanou, ale myslím, že tak špatné hodnocení, jakým se Pikachu a spol. zde honosí si nezaslouží. Mánie, která se kolem japonských potvůrek rozpoutala, jim zároveň i dost uškodila. Minimálně kvůli geniálním hrám na Gameboy, které seriálu a filmům předcházely si to trochu úcty zaslouží. ()

Vxxx

Co blbnete?? 297: nejhorší seriál a zároveň 187. nejoblíbenější?? Tak tomu dejte dobrý hodnocení, když je to oblíbený seriál, ne?? :D :D Nejlepší seriál mého dětství... Když pominu večerníčkový klasiky samozřejmě.. :D Asi bych ještě někde vyhrabala album s kartičkami a samolepkami :D Dokud bylo známo 150 pokémonů.. super!! :) Jak jak se objevovali další a další tak mě to začalo štvát.. :D 4* ()

• V této epizodě debutuje nejvíce pokémonů z celého seriálu, a to 16. (LUKICKK)
  • Asha dabuje v anglickej verzii (a len po prvú sériu) žena, ktorá dabuje aj jeho matku Deliu Ketchumovú, Veronica Taylor. (patrik1177)
  • Gary oslovuje Ashe, jakoby ho nikdy předtím neviděl, přestože byli kamarádi z dětství. (LUKICKK)

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)