Neporazitelný

• USA Invincible
USA, (2021–2024), 13 h 42 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Robert Kirkman

Předloha:

Robert Kirkman (komiks)

Hudba:

John Paesano

Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh, Seth Rogen, Zazie Beetz, Mark Hamill, Walton Goggins, Jason Mantzoukas, Mae Whitman, Max Burkholder (více)

Série(2) / Epizody(17)

Neporazitelný je americký animovaný televizní seriál o superhrdinech pro dospělé, který vychází ze stejnojmenné série Image Comics od Roberta Kirkmana, Coryho Walkera a Ryana Ottleyho. Seriál sleduje sedmnáctiletého Marka Graysona a jeho proměnu v superhrdinu pod vedením jeho otce, Omni-Mana, nejmocnější bytosti na planetě. Během své proměny se Mark ocitá v rozporu mezi svým osobním životem a superhrdinskými povinnostmi, kdy bude nucen dokázat, že dokáže být takovým hrdinou, jakým je jeho otec. (LUKICKK)

Yoshitsune

Ze začátku musím napsat, že tohle je jeden z těch seriálů, u kterého se nelze vyhnout spoilerům. Takže pokuď si nechcete vyzradit zásadní a důležité věci, tak tohle jeta chvíli kdy by jste měli přestat číst. Takže tohle, je tedy  Kirkmanův opus magnum, vedle kterého ostatní komiksy, mangy, knihy a další čtivo, blednou a stojí ve stínu ? Cha !!! Tak úplně si to nemyslím, je tedy fakt že oproti komiksům, které vsázeli na jeden plot twist za druhým, tak seriál jde přímočarejší cestou, což by nebylo ke škodě, ale u něčeho u čeho je důležité, moment překvapení a obrat v ději, je třeba vsázet na mysteriozní stránku. Takže tenhle seriál, se už v první epizodě připravil o ten zásadní moment, další problém je, že byť se tenhle seriál,  snaží být světácký a nad ostatními komiksy a seriály, podobného ražení se povyšuje, tak dělá stejné chyby jako ty komiksy a seriály, a ještě to dělá o dost hůře. A jejich relativně dost, takže popořadě a to je kopírování postav, od konkurence a né, nejsou to jen Strážci země, kteří připomínají Ligu spravedlnosti, ale je tu i Hellboy, Loki, něco i od Boku no Hero Academia  nějaký ty X-meni se tady taky najdou. Ale pak sou tady originální charaktery, jako sou dvojčata, Robot a kocourek z vesmíru aka malý Mourek, logicky tyhle postavy nedostanou tolik prostoru a buď je jejich příběh rychle odvyprávěn a nebo prostě zmizí.  A pak je tu toxický vztah, mezi Nolanem a jeho ženou Debbie, Markem a Nolanem, Markem a Amber, Markem a Williamem, kdy Mark jim lže o tom kdo je, ale oni to buď ví a nebo jim později řekne sám, takže celé to lhaní přijde ve výsledku vniveč. Logicky to lhaní odkoukal od svého otce, který úspěšně lže své ženě a jemu, během toho lhaní nehne ani brvou, to je tedy ukázkový případ psychopata. Ale zásadnější, je že mezi první a sedmou a osmou epizodou je prázdno, je tam tedy pět epizod, ale ty sou buď o lhaní, nebo o mlacení nějakých padouchů, zase lhaní, pak si povídají o pocitech, to aby pak to mohlo přejít k dalším lžím. Abych byl upřmný, tohle je jediný seriál, který exceluje v tom, že hlavní hrdina vytváří určitou síť lží, do kterých se postupně zaplete a zatáhne do toho i další postavy, jako třeba Eve, která je i relativně fajn, ale opět neni ji dán prostor. A jo akce je fajn, je brutální a hodně brutální a pak ještě víc brutální, takže jo v každé epizodě je někdo roztržen, rozmáčknut, rozseknut, je mu utrhnuta hlavu, atd, atd, ale ve výsledku o tom je v podstatě celý seriál, protože když dojde na nějký příběh, tak je buď ohraný, ale tvaří se jako kdyby nebyl a nebo se tedy řeší nějaké lži, či pocity, které ale vyzní do prázdna. Jo a hlavní motivace Omni-mana, je tedy otřesná, "Hej synku vlastní lid jsme zredukovali na minimum, planetu jsme si zníčili a jsme moc liný, na to abych něco budovali, takže raději zabíráme cizí planety" umpřímně kdyby Omni-man bojoval za oživení, animovaných kočkoholek, tak by udělal líp.  Herci, co nadabovali postavy sou skvělý a snaží se jim dát nějakou osobnost, aby jste měli rádi a nebo aby jste byli překvepni, jejich činy, ale ty až snad na dva případy, nejsou nijak překvepivé, ba naopak, sou dost průhledné. Největším překvepním, pro mně bylo to, že Rex Splode který se po celou dobu, choval jako ukázkový narcistický ego maniak, je vlastně lepší postavou, než hlavní hrdina a to je celkem smutné. () (méně) (více)

zigíš

Líbí se mi jak si to bere z kdejakých -nejen comicsových- zdrojů a vzorů a přitom nezapomíná na vlastní ksicht. Pomalu si už nevzpomínám kdy jsem si takhle užil superhrdinskou akci ..o těch klidnějších čistě konverzačních momentech škoda mluvit. Na to s kolika charaktery se tu pracuje je vše úžasně celistvé a přehledné. Jen doufám, že to Kirkman nepotáhne ´donekonečna´ jak s Walking Dead (!) pár řad určo ještě dám (a budu doufat v nepolevující nadstandard). ()

LUKICKK

Rkový superhrdinský animák, a je udělaný snad nejlépe jak může být. Je to bráno úplně z opačné strany než typické superhrdinské filmy. Z tohohle by měl vzniknout celý univerz, i když ani v komiksech ještě žádný není, ale podle mě by to nebyl vůbec špatný krok. Všechny postavy mají tak akorát místa, kolik si zaslouží a ty, které máte mít rádi, tak máte rádi a naopak. Těším se na další sérii, u které doufám, že bude stejně brutální a úžasná. ()

Jinny

Inu, potenciál tenhle seriál určitě má. Hlavní hrdina se celkem typicky snaží vypořádat s tím, že se postupně stává dospělým. Až na to, že se zároveň taky stává superhrdinou za dost brutálních okolností. A má "daddy issues". A sebestřednou holku. A kamarádku, kterou možná miluje. Sympatický pokus, který má svoje problémy (rozhodně by měl ubrat na aktivismu a část krvavosti akčních scén zkrátka je samoúčelná), ale zároveň se nebojí některých nepříjemných témat. ()

drake31

Invincible ip sa mi po prvý krát dostalo do povedomia vďaka pánom z Heroes Reforged, ktorých entuziazmus ako fanúšikov komiksu rástol a rástol a rástol ako sme sa blížili k dátumu premiéry, a ich nadšenie sa nalepilo aj na mňa. A veruže sa bolo na čo tešiť. Nevedel som čo mám čakať, a asi ako väčšina ľudí ktorý nečítali komiks, záver prvej epizódy bol devastujúci a ohromný zároveň - to ako ma tá scéna trafila to každého pocitu si ešte stále vybavujem, a minimálne týždeň som na nič iné nemyslel či o ničom inom nehovoril keď som dostal možnosť. Jedna jediná scéna, a ja som vedel, že Invincible bude niečo špeciálne, bude seriálom ktorý si naproste zamilujem... a tak sa aj stalo. Tento komentár píšem niekoľko minút po dopozeraní finále prvej série, a tie emócie ktoré mnou prúdia sú pravdepodobne všetky na spektre. Finále bolo taktiež zlatým klincom, ktorý ma len utvrdil o tom aký je tento seriál skvelý a ukázal všetko čo som si zamiloval za posledný mesiac. Prvú a nedobytnú pozíciu majú postavy. Kirkman a scenáristický tým okolo neho ma zainvestovali do osudu každej jednej postavy, hlavnej či vedľajšej, ako aj tých ktorý sa ukážu na jednu epizódu. Som tak hlboko, že som trávil druhú polovicu série v obavách čo sa im stane, či už v rámci života superhrdinu, alebo toho obyčajného civilného. Marka nejde nezbožňovať, Debbie je srdcom celého seriálu, a Nolan fuuuuuuck, Nolan je neskutočný v role ktorú má a naháňa strach & hrôzu zakaždým keď sa objaví na obrazovke. Toto ústredné trio komplimentované energickými vedľajšími charaktermi, ktoré sa pohybujú naprieč spektrom fun - serious, a ja ich milujem všetkých. Taktiež čo dodáva energiu a "ľúbeznosť" týmto postavám je absolútne fantastický voice cast. Mimo toho, že celý cast je poskladaný z who's who sveta filmov a seriálov, tie hlasy sedia tým postavám naprosto perfektne. MVP je rozhodne Steven Yeun a to čo dodáva Markovi vo finále je neskutočné a keby som mohol dám mu všetky ocenenia, ktoré sú k dispozícii. Mimo audia, samozrejme aj tá vizuálna stránka vyzdvihuje postavy, a seriál samotný. Animácia tohto seriálu je stellar, prekrásna, a niektoré momenty sa blížia k orgasmickým vďaka tomu ako sú animované. Teší ma, že Amazon nešetrí, ako aj to že veria v tento projekt a my tak dostaneme druhú a tretiu sériu! Príbeh, aj keď možno nie najoriginálnejší, a mnohé prvky sme mohli vidieť či čítať v iných dielach, je stále zaujímavý a napínavý, a ja som sa nevedel dočkať piatkových rán či večerov po práci. No ako so všetkým čo som spomenul, príbeh funguje vďaka postavám a to čo sa deje na obrazovkách sa vyvíja od, kvôli a pre jednotlivé postavy... podobne ako v dobe keď GoT bolo skvelé, predtým ako stlačili speed up a veci sa udiali lebo taký bol plán a nie je čas mapovať nič poriadne... stop, stop, stop... nie toto nebude backdoor rant o GoT a o tom ako aj po dvoch rokoch som stále v mizernej nálade keď si spomeniem na tie posledné dve série... Invincible je skutočne skvelým seriálom, všetko čo robia ma baví, ma emočne vyčerpá, dodáva mi radosť, ako aj ten pocit tešiť sa na niečo. Úprimne si myslím, že Invincible je brilantným po všetkých stránkach, a aj v tých "slabších" epizódach doručí tonu skvelých momentov, obzvlášť tých charakterových... áno viem, už s tým dám pokoj. Ak toto niekto číta a myslí si, že nemám v slovníku iné slová mimo hyperbolických slov chváli, tak milý čitateľ más pravdu lebo úprimne netuším čo by som vytkol, a keďže som momentálne na cloud nine tak iné slová ani nájsť nedokážem. Invincible je mojim seriálom roka, a ak nasledujúce série doručia takúto kvalitu, dovolím si tvrdenie, že tento seriál bude patriť k tomu najlepšiemu čo sme kedy videli na televíznych obrazovkách, a ja len dúfam, že ľudia nebudú odradený, že tento príbeh je odrozprávaný v animovanom médiu... a povedzme si úprimne, live action by toto nikdy nedokázala doručiť, takže som zvedavý na plánovaný film ako to dopadne. Jednoznačne odporúčam každému a budem až do vyčerpania! Teraz HURÁ na komiksy... () (méně) (více)

• Mark se měl v alternativní realitě potkat se Spidermanem, jako se potkal v původním komiksu, nicméně pro seriál se na to tvůrcům nepodařilo sehnat příslušná práva. V komiksu se také Mark potkal s dalšími postavami z marvelovského univerza, včetně Avengerů a Wolverina. (vojtaruzek)
  • Hrdnovia z Guardians of The Globe sú výrazne inšpirovaní postavami z Justice League od vydavateľstva DC Comics. Immortal nesie rovnaké schopnosti ako Superman, War Woman ako Wonder Woman, Aquarus vládne moru rovnako ako Aquaman, Darkwing má podobné zbrane a kostým ako Batman, Red Rush je výrane podobný s Flashom a každý tím má svojho marťana - Martian Man, respektívne Martian Manhunter. (toi-toi)
  • Komiksová predloha vyšla prvý krát v nakladateľstve Image Comics v roku 2003. Vychádzala do roku 2018. Celkovo bolo vydaných 144 dielov. (toi-toi)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD