Reklama

Reklama

Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (111)

honajz 

všechny recenze uživatele

Na tohle téma už vzniklo tolika filmů, že tenhle vedle toho vypadá nejen jako chudý příbuzný, ale navíc kopírující kdejaké klišé z těch filmů předchozích. Tím se stává snímek nejen nereálným, ale dokonce nechtěně směšným. Není na něm nic burcujícího, co asi mělo být, a kdejaké ekologické krátké video na Youtube je údernější. K tomu unylé herectví, mizerný scénář a poměrně "utajená" kamera - nic moc. ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Im not a bad guy. Kdysi filmařsky nesmlouvavý drsňák americké nezávislé scény připravil další ze svých divácky přívětivých, aktivistických snímků. Matt Damon a Frances McDormand cestují pro Global Crosspower Solutions napříč emerickým venkovem a protahují si obchoďácké svaly tím, že od nezadržitelně chudnoucích vidláků získávají půdu za účelem ekologicky problematického způsobu těžby frakováním. Santovo zpracování Damona a Krasinskiho scénáře si zasluhuje zhlédnutí už jen proto, že srozumitelně a zábavně zhušťuje taktiky, triky a fígle [z Eggersovy předlohy], jimiž korporát cynicky prosazuje své cíle na úkor jednotlivců i komunit. Vnucuje se samozřejmě otázka, jak cynický je samotný film, který sugeruje poněkud jednostranně opojnou a nekomplikovanou idylu vidlákova (umí to vtáhnout, vím) a navíc naznačuje, že to s prostotou lidu z farem není tak horké (lze doufat). Přistoupíte-li na tezi, že účel světí prostředky, má šanci vás příjemná, informativní a nadějná Santová Země snad i nadchnout. Global, go home. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Nuda to ani nebyla.Sice nejsem přehnaně úzkostlivej co se týče přírody,ale tohle vysávání prachů z naší planetky mě trochu vadí.A bylo dost pitomý jak Damon přehrával,když šlo vo jeho práci,jak naskutečně věřil v ideály toho,co lidem nabízel.A film nakonec skončil,jak sem čekal.Podobný konce už byly v mnoha filmech.60%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

"Kolik vrtů jste otevřeli na Manhattanu nebo ve Philadeplhii?" ptá se znechuceně obyvatel venkovského zapadákova obchodního zástupce těžařské společnosti, který naléhá na odprodej půdy pro kontroverzní způsob těžby plynu frakováním. Problém spočívá v tom, že Země naděje je natočená optikou obyvatel lepších čtvrtí amerických velkoměst, kteří nemusí řešit problémy vlastní méně úspěšným vrstvám americké společnosti, a tím pádem nemusí ani přijímat bolestné kompromisy a kapitulace. Vyznění filmu nepokrytě ovlivňuje aktivitistický způsob myšlení Matta Damona, které poznamenalo především závěr filmu. Odmyslíme-li si snahu o etické poselství, zbyde slušně natočené, lehce nadprůměrné drama s jedním zajímavým scénáristickým trikem, který ale sám o sobě snímku čtvrtou hvězdičku nezajistí. Nechybí slušné řemeslo, co ale trochu schází, je odvaha být vyhrocenější a temnější. Celkový dojem: 60 %. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Země naděje je přesně tím typem filmu, u kterého věřím, že si aktivisty zneužívané děcko Greta Thunberg pohrává se svou přírodně zarostlou ekopipinkou, a myslí při tom na své zřejmě podobně smýšlející kámoše Matta Damona a Johna Krasinskiho, kteří využili svého postavení a možností využití, respektive zneužití, filmového průmyslu, ke svému postoji vůči přírodě a nekompromisnímu pošpinění korporací celého světa. Co k tomu prostě dodat? Od prvních minut se jedná o ekologistickou agitku, kde je už dopředu zcela jasné, jak se jak zápletka, tak hlavní hrdina budou vyvíjet, ovšem ono je to navíc zpracováno tak strašně nezáživně a nezajímavě, že to snad nemůže bavit právě ani ty „zelený“. Ono tu tedy ke konci dojde k jednomu nečekanému zvratu, který vážně překvapil, ale hned v následující scéně je to navráceno zpět do zajetých, tuctových kolejí, aby to samozřejmě vyústilo v megakýčovitý happyend, který byl fakt za trest. Když bych jinak ale pominul tedy tu zoufale nefunkční a otřepanou zápletku, máme tu ještě postavy, které nelze též ovšem považovat ani trochu za zajímavé, hodně se tu pak hraje i na emoce a různé vztahové propletence, jenže i v tomto ohledu to velmi nepřesvědčivě klopýtá, o nějaké atmosféře, či osobitém tvůrčím zpracování se tu také nedá ani diskutovat, čímž Země naděje zkrátka spadá mezi ty vážně nefunkční a mdlé podívané, které si dle mého mínění nemůže užít fakt nikdo, a konkrétně zde se prostě ve všech ohledech jedná o nehorázně tuctový snímek, kterých jsou stovky, či spíše tisíce a nic na tom nezmění ani jeho naivní ekologická propagace. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama