Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 1

Recenze (442)

Fr 

všechny recenze uživatele

„…SPOLUPRÁCE. SPOLUPRÁCE MUSÍ BÝT VZÁJEMNÁ. KDYŽ SE VÁM NELÍBÍ NAŠI CHLAPCI, JAKÝ NÁPAD HODÍTE DO PLACU?“ … „ MUŽE JMÉNEM HATHAWAY“… /// Virový architekti. Kurva, to je krásnej název! Ještě k němu přifařit nějakej děj a všichni, kdo někdy zkusili stáhnout nějakej torrent, zvlhnou… si asi řekli Mann & col. Melou sračky, aby i tří (možná dvou?) letej parchant pochopil, kdo dneska vládne světu (Putin? Hovno, za vším hledej šikmý voči a americkou dokonalost!). Už za 40 minut tu máme první bitku (možná si mohl vole ještě hoďku počkat, páč ty dvouletý potřebujou větší náskok!...), pak přichází sex voblečenejch (dvou) lidí (což voceněj i ty tříletý!). Ač je den, zavíraj se mi víka (a to sem před tím ani nefáral, ani… prostě nic!). Probírá mě efektní přelet vrtulníku (kurva, furt umíš Michaeli!). Za okamžik naštěstí tuhle parádu přebije ucházející střílečka, která jakžtakž nastartuje děj. Ubejvá kydů vo ničem a vedou se kydy k věci. Ovšem furt je to stejně zábavný, jako sledovat frajera při práci s počítačem (kromě tohodle). A přestože je hacker Hathaway schopnej se šroubovákem zahrát slušný pouliční divadlo a bodný zranění vyléčit svépomocí, je na tom stejně (ne, fakt nemyslím toho borce na tom videu!). Kravina, která ví, co chce, ale neumí to zajímavě předvýst. Možná mě to už u tebe Manne ani nepřekvapuje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju zjistit, jestli přes USB unikne radiace. 2.) dd if=archlinux-2010.05-core-i686.iso of=/dev/sdb. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Na svém nevýkonném PC si umím celkem solidně přečíst poštu, napsat komentář na CSFD a zavirovat si ho návštěvou ruských pornostránek. Z toho lze bez obtíží vyvodit, že nemám nejmenší tušení, zda je Hackerovo bušení do klávesnice realistické či vyfantazírované. Jenže mně to je jedno, neboť na mne to působilo přiměřeně autenticky a Mann zase jednou dokázal, že umí s velkou lehkostí skloubit zajímavé téma, napětí a trochu sexu. ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Hacker vskutku vyžaduje hodně proměn diváckého rámcování - rámcování toho omšelého (logicky děravého příběhu), toho ozvláštňovaného (nenápadně sofistikované vyprávění plné odboček a zdržovacích prostředků) i toho převážně ozvláštňujícího (stylové postupy) -, pročež ho lze jen s obtížemi doporučit každému. Mohu-li si však dovolit cinefilní poznámku: osobně jsem v kině za poslední rok neviděl impozantnější film. Více poznámek tradičně zde. ()

Rover 

všechny recenze uživatele

Od prvních záběrů jasně rozpoznatelný Mann tentokrát netočil podle vlastního scénáře a je to znát. Samotná zápletka je klasickou báchorkou o geniálním zločinci, který je nucen spolupracovat s vládními složkami, aby společně přemohli zákeřné gangstery. Ve filmu najdeme celou řadu poznávacích znaků Mannovy režie - dlouhé záběry na noční města, ostrou digitální kameru, precizní zvuk, brilantní přestřelky, ale pouze pokus o nenápadné vykreslení povah hlavních postav. Přesto Hackerovi něco zásadního chybí. Jsem přesvědčen o tom, že je to výrazná hudba, která v Mannových filmech mívala tradičně obrovskou váhu a narační důležitost. Podobně jako tuším již v Public enemy se režisér vzdal využívání rockových a popových písní a hudbu velmi upozadil. Když už se zdá, že pozvolna sílící tóny elektrické kytary vygradují podobně jako v Heatu, tak je track utnutý. Zpěv uslyšíme pouze jednou, navíc se jedná o lacinou kopii Lisy Gerrard, kterou Mann pro filmovou hudbu objevil. Nejnovější film mého oblíbeného režiséra tak stěží dosáhne na čtyři hvězdy. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je strašně přitaženej za vlasy. Být ještě o trochu víc, byl by už skalpovanej. Považte sami. Někdo hekne činský Tlemelín - ajťáci a hekři celého světa se bezradně škrábou za uchem, a tak se musí do vězení pro druhořadého zlodějíčka, který pak musí po zbytek filmu vysvětlovat, proč se nechal chytit. Ale dejme tomu. On ten virus, kterým se tu heká, vymyslel. Shodou okolností, vysoký čínský vládní představil s tímhle hekrem chodil do školy a má ještě píchatelnou sestru. Slovo dá slovo a už to jede. Celé to vypadá, že je to čínský film, jelikož efbíajáci jsou zde za neskutečné pitomce, nemotorná hovada a neschopné loutky. Hekr zas přes kalkulačku pomocí trapných skrýnů na monitoru odhaluje utajený svět šifer a kódů, že by se zasmál i prvňáček z pomocné školy. Kdepak, to není trihel, který vás bude šokovat, jak je vlastně svět sítí křehký a lehce ovladatelný, nebude vás kovat ke křeslu údernou a mistrně natočenou akcí, ani nutit k zamyšlení svým příběhem. Nejspíš vás rozesměje, ale zcela jistě znudí. Přes dvě hodiny pobíhání po světě s vězněm/hrdinou nedá nikdo, to mi věřte. Je to to blbé jak ávégéčko. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)
  • Film sa natáčal v indonézskej Jakarte, Hongkongu, Los Angeles či malajzískych mestách Kuala Lumpur a Klang. (Hudakfilms)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama