Reklama

Reklama

Pokropený kropič

  • Francie L'Arroseur arrosé (více)
Krátkometrážní / Komedie
Francie, 1895, 1 min

Jeden pán na zahradě zalévá stromy. Za ním se objeví chlapec, který přišlápne gumovou hadici. Zahradník je překvapený a diví se, že voda přestala téct. Začne si prohlížet hadici a v tom okamžiku mu proud vody vstřikne do obličeje. (duklak2)

Recenze (112)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

To jdu takhle se synovcem z kina, z filmu Pokropený kropič, a tu se mne to dobré dítko zeptalo: "Pročpak ten pán kropil zahradu, strýčku?" "Poněvadž asi musel, chlapče." Proč se třeba kropí ulice?" "Poněvadž se tím splachuje bordel." "Pročpak nás nepostříkají?" "Poněvadž nesmí." "Pročpak nesmí?" "Poněvadž by nám namočili šaty a byly by nám vidět prsa." "Proč by nám byly vidět prsa?" "Poněvadž šaty polité vodou prosvítají, miláčku." "A proč kropí vodou?" "Poněvadž nekropí pivem!" "A proč nekropí pivem?" "Poněvadž by se opili." "A proč by se opili, ty se taky opíjíš, strýčku, to říká maminka. Proč jsi takové prase, strýčku?" "Tomu ty nerozumíš, ale teď už mlč, nebo tě praštím." "A proč mě praštíš?" "Poněvadž mi nadáváš." "Proč bych ti nenadával, doma ti také nadávají." "Ale to není od nich hezké." "Od tebe to také není hezké, strýčku." Dal jsem mu facku. Ani nemrkl a řekl: "Viď, že nesmím plakat, ty taky nepláčeš, když tě teta praští." ... ()

daEmoNickY odpad!

všechny recenze uživatele

Zde http://www.youtube.com/watch?v=Ei6nJfXAuHQ . _______ REVOLUCE? _______ Výstřik obří hadicí (přímo do pusinky, mňam) a naplácání po zadečku (na který také s výstřikem dojde, určitě) ... mmmm .... krásná oslava mužské lásky. Počkat to byl chlapec ten druhý? Hohoho, film co takto nepřímo oslavuje lásku k dítěti postiženém navíc Progerií http://en.wikipedia.org/wiki/Progeria - nemocí tak řídkou? Jakého vola s nálepkami napadlo že tehdy nebyla Renesance? To je filmová a společenská REVOLUCE!!! ______ TED VAZNE ______ Není to vtipné, příliš - kdo někdy kropil hadicí tak se mu to nesjpíš stalo (místy i kvůli nějakému záškodníkovi). Tak jako Avatar je to hezké technologické demo ( http://en.wikipedia.org/wiki/Tech_demo ) , nic víc ... Ok, pár lidí se toho chytne a udělá s tou technikou něco dalšího, často i lepšího, ale to nic nemění na tom že ty prvotiny bývají strašné sračky. Jako ilustrativní případ uvádím, že i některé malé děti berou hovna do ruky a hrají si s nimi, často z nich pak bývají stavitelé ... či filmoví fanoušci. ______ KDO CHCE PSA MIT ... ______ Pokud tohle je jedno ze "zabijáckých využití" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Killer_application ) pro film, tak to mě teda poser (třeba se pak něco postaví) ... Nejsem si jistý, zdali má smysl o "zabijáckém využítí" hovořit, protože něco takového tehdy snad ani nemohlo mít soupeře (konkurenci) ... Porovnám-li to s důmyslnými věcmi jako VisiCalc (Apple) ,DOS (IBM, Microsoft), Photoshop (Macintosh), Space Invaders (Atari), Quake (3Dfx), Tetris (GameBoy), není divu, že se podobné (humanistické příp. společenskovědní!) dílo musí obhajovat Freudem, dobou (příp. historičností), prvenstvím, revolučností (příp. přelomovostí), učebnicovostí (příp. "bylo to ve skriptech"), přínosem, zásluhou, cutenessností (příp. roztomilostí), neuvěřiteností, latinskými slovíčky, poviností, fanouškovstvím, synekdochováním, pointou, úctou ... _____ .. lidé jsou stádo ... prasat, co se válí ve vlastních výkalech - říkají tomu umění a fastfood, obojí po použití zahodit příp. vyblít - ... budovatelských prasat, co často kálejí na ty kteří něco vybudovali (taggeři ...) ... vybudovaných prasat - http://images.google.com/images?q=bodybuilding - radši skončím než mě nějaký ten kaňour zabije (i když, kde na to sportování berou čas při sledování tolika filmů mi uniká) ... ______ (pozn. přínos tu sice byl, ale jak jsem řekl i děti si hrají s výkaly) ______ (pozn. nejsem si jistý jak je to vtipné, ale v porovnání s Kropičem, filmem, který jako správný budovatel káli na ty co se ještě nenarodili aby měli s čím si hrát (a na čem budovat - mluvíme tu o umění, nezapomeň) ... je to aspoň trochu nebudovatelské - hovnoidní či fanouškovské --- vyber si, kanče -) ______ Dostal jsem chuť na koprovou polévku ... mám ji rád. ______ DOPORUCENO _____ Kdo chce vidět opravdové revoluční demo viz http://sloan.stanford.edu/MouseSite/1968Demo.html . ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Film mě pobavil, ten neskutečně starej gag pořád ještě dokáže zapůsobit:) Je to také důkaz, že Lumierové nenatáčeli jen dokumenty, jak si možná někteří lidé myslí. Dalo by se říct, že je to jeden ze základů narativního filmu. Tady už se dá hodnotit. PS: Samozřejmě i tohoto filmu existuje množství verzí, takže je mi jasný, že tady každej hodnotí něco jinýho. Ono je to ale ve výsledku jedno. V jedné z verzí, které jsem viděl, ten uličník nebyl žádnej malej kluk, ale dospělej chlap (což na tom bylo to nejzábavnější). ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že tady nadhodnocuji proti svému dojmu, ta hvězda navíc je ne za zjištění, o čem tenhle film, o kterém jsem slýchala od základky, vlastně je, ale za zjištění, že puberťáci už v roce 1895 byli stejní parchanti, jako jsme byli my a jací jsou konec konců i dnes. Ano, my jsme ti lidé, před kterými nás naše matky varovaly. ()

codeas 

všechny recenze uživatele

První filmová groteska, prvně se objevuje rychlý "dostih" dotčeného a zákeřeného. Lumierove se nechali inspirovat kresleným příběhem o 9 obrazích, kdy kluk zašlápne hadic, neteče tedy voda, pak ji však uvolní a zahradníka pokropí. Můžeme zde hovořit o prvním námětu, prvním scénáři, kdy je už dopředu rozkresleno jak celkové dílo bude asi vypada. Kompozice je však neřehledná, špatné zarámování, na zemi je moc listí. Na druhou stranu první gag ve filmu... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (6)

  • K tomuto filmu vznikl také první filmový plakát. Ty sice existovaly již dříve, nikoliv však pro samostatný film. (Mr.Ocek)
  • Do role zahradníka obsadil Louis Lumière svého vlastního. (Mr.Ocek)
  • Již v roce 1896 se filmem nechal inspirovat přímý účastník prvního veřejného promítání Georges Méliès a natočil svou verzi komického skeče, který uvedl pod názvem L'Arroseur (1896). (SeanBean)

Reklama

Reklama