Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (398)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Vzkřísit český film se nepodařilo ani Filipovi Renčovi. Jeho dobrodružný thriller je v českém filmu nového milénia něco neotřelého a originálního. Avšak s takovým žánrem se musí umět pracovat. Kamerové filtry, kamerové nájezdy a v neposlední řadě zpomalovačky jsou fajn, ale když se neumí pracovat ani s nimi, něco není v pořádku. Absolutně nechápu cca pěti-šesti minutovou zpomalenou scénu pádu z vodopádu. Jediným světlým atributem je pak Jiří Langmajer, který snad jako jediný ví, v jaké sračce se to octl a tak zbytečně nepřehrává a nedělá ze své postavy karikaturu. A pak samozřejmě samotný nápad. Jenže idea je jedna věc, realizace druhá. Český thriller se tedy nepovedl, jestli ještě někdy nějaký vznikne, doufám, že dopadne o mnoho lépe. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak zase tak tragicky jako většina zdejších komentátorů bych to neviděl. Film jsem si po nějaký době připomenul a možná mi stačí málo, ale jako milovník řek a luxusní krajiny podpořené solidní hudbou a kamerou pod 3* nepůjdu. Uznávám, že ta pointa je čitelná už od půlky filmu a taky Langmajer mi tu přišel znuděnej jako by to odehrál jen z povinnosti, ale nahradili ho jiní. Krobot rulez!!! 55% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tento film jít prosím jen opravdu na vlastní nebezpečí. Kdybych neměl chuť se podívat na nějaký český film, tak se na tuhle zhovadilost snad ani nepodívám. Už když jsem viděl na Nově ukázky na supr český akční film, kterých se u nás točí opravdu hodně po málu, řekl jsem si, že větší kravinu už natočit opravdu nemohli. Když jim týden dá práci natočit závěrečná scéna, kde s raftem skočí z vodopádů v Bosně, kde ostatně točili celý film, tak je jasný, že prostě tenhle film z akčních scén nemůže těžit ani náhodou. Ani herci na to nemají, v čele s Jiřím Langmajerem, u něhož jeho hlas mně už začíná lézt krkem více než obvykle. Veškeré očekávání se splnila. Na vlastní nebezpečí je příšerná zhovadilost o ničem. Snaží se to být originální, nápadité a hlavně originální, což určitě je, ale pochybuju, že to někoho bude zajímat za pár měsíců, a bůhví jestli ihned po shlédnutí. Horší nekomediální a český film jsem dlouho, opravdu dlouho neviděl. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

všechny recenze uživatele

Na vlastní nebezpečí je název více než výstižný, pokud ho pochopíme jako varování pro diváka. Přesnější definici pojmu "neuvěřiteně debilní" by člověk pohledal. Pokud z nějakých milosrdných důvodů tvůrcům odpustíme, že titulní postavy jsou buď prázdné šablony, nebo naprosto vylízaní mamlasové (snaha o komickou vložku v podobě pana profesora je křeč galaktických rozměrů), zůstane nám prazvláštní story o ještě prazvláštnějším týmu raftařů, kteří divné situace řeší divnými způsoby. Jedinou mikroskopickou předností zůstává několik atmosférických záběrů kamery z přídě raftu, které občas v té změti nijaké hudby a rutinnérských obrázků dokážou rozptýlit. A to je vše. Vražedně nepromyšlený scénář dokope nesmyslná "OldBoy" pointa, která nijak neospravedlní předchozí dění, ani mu nedá jakýkoliv smysl. Renč se možná snaží svou tvorbou ozvláštnit stereotypní českou produkci, kvalitativně však hrubě nestíhá. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Režijní finesy hollywoodských tvůrců má sice Renč spolehlivě odkoukané, jenže co je mu to platné, když je nedovede účinně a na správných místech použít. Blbý scénář bych pokleslé akční žánrovce prominul, pokud by to vyvážila dynamika a adrenalinová akce, o čemž ovšem v případě tohoto snímku nemůže být ani řeč. Dravý sjezd mocného toku plného peřejí se nekoná; tohle je nudná a táhlá plavba v napůl vyschlém potoce, která je k pláči s ohledem na promrhání dramatického potenciálu některých scén a k smíchu s ohledem na mimozemsky působícího Krobota (on tam snad zabloudil z jiného filmu, wtz) a pořádně přepísknutou hudbu. Zlatí Rafťáci. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (12)

  • Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)
  • Miroslav Krobot (Kuznik) komentoval: "Já mám hrozně rád vodu. Divoká voda v Bosně a Hercegovině, možnost zajezdit si na raftu, to pro mě bylo nakonec tím rozhodujícím. Vím, jsou to mimofilmové důvody, ale i to někdy hraje roli." K samotné práci pak řekl: "Bylo léto, okurková sezóna, takže nějaké divoké historky asi byly třeba, ale celé natáčení probíhalo, aspoň pro mě, v neuvěřitelné pohodě. Nikomu se nic nestalo, tedy kromě Jirky Langmajera, což byla veliká smůla, ale jinak ani jedna zlomená noha! Pro všechny to bylo velice náročné natáčení: naše nezkušenost s vodou, krajina plná min, které tu zůstaly po válce, drsný kraj sám o sobě... Byla to docela pěkná výzva: plavat pod vodou, padat z vodopádu... A pro mě osobně zase jiná natáčecí technologie. Kamera na jednom raftu točí druhý raft, oba v pohybu..." A nejsilnějším zážitkem pro něj byla místní příroda: "To byla opravdu nádhera! Vím, že to bude znít jako fráze, ale tohle byl takový typ vody, u níž platí, že se k ní má člověk chovat pokorně. Stala se mi třeba situace, kdy jsem čtyřikrát opakoval dost náročný záběr, kdy raft padá ze dvoumetrové peřeje, nateče nám do něj voda, já skáču do vody, uplavu dvacet metrů a pak se jakoby zachytím nad vodopádem a po zádech do něj spadnu. Nebyl to samozřejmě vodopád, ale další dvoumetrová peřej, vodopád jsme pak točili jinde, ale i tak. Když takov záběr opakujete čtyřikrát a ještě se vám stane, že se napijete - a napijete se vždycky, i když máte zavřenou pustu, protože nos si ucpat nemůžete -, tak to už jsem měl skoro dojem, jestli se vůči té vodě nějak nerouhám. Najednou jsem měl k tomu živlu obrovskou úctu, najednou to pro mě bylo setkání mimo běžnou realitu a běžné vnímání světa." (NIRO)
  • Pro režiséra Filipa Renče představovalo natáčení tohoto filmu "vůbec nejtěžší natáčení v životě. Psychicky i fyzicky. Byl jsem na pokraji sil. A to nejen já, ale asi všichni, kdo tam se mnou byli. Všichni jsme si hrábli neskutečně hluboko do kapsy vlastních možností. Točilo se v divoké přírodě a hodně nehostinných krajích, nikdo z nás neměl s tak extrémním natáčením žádnou zkušenost... Vstávali jsme v pět hodin, dvě hodiny jeli na plac, pak se převlékli do neoprenů a až do večera se máchali ve vodě, která měla teplotu okolo osmi devíti stupňů. Divák nikdy neuvidí, a tudíž ani neocení, co všechno jsme za kamerou museli prožívat." (NIRO)

Související novinky

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Reklama

Reklama