Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh začíná na letišti, v Bandungu, abstraktním atraktivním městě kdesi v jihovýchodní Asii, kde je český turistický průvodce Tomáš Egermaier svědkem zatčení jedenadvacetiletého mladíka Patrika Lovického. Až v Čechách se dozví, že byl zatčen člověk, který se pokusil propašovat z Bandungu čtyři kilogramy heroinu. Egermaierovo překvapení je o to větší, když na ruzyňském letišti objeví na běžícím pásu igelitovou tašku s pěti videokazetami do kamery. Spolu s Egermaierem pak na videokazetách sledujeme příběh Patrika Lovického, jeho přítelkyně Eleny a její matky Michaely.

Příběh začíná v Praze, odkud se odvíjí přes Amsterodam až do Bandungu, kam je pozval Michaelin přítel, nigerijský obchodník Mike. Část děje se odehrává i na ostrově Ke Pahui, kde začíná podle zúčastněných ta pravá dovolená. Pro Patrika však na dlouhou dobu poslední. Na videu sledujeme Patrikův osud, kdy je za podivných okolností donucen k pašování narkotik. Poslední záběry videozáznamu Patrika Lovického končí na letišti, kde došlo ke zmíněnému zatčení. Paralelně s tímto videozáznamem sledujeme příběh Patrika Lovického v bandungském vězení. Tomáš Egermaier, dobrodruh a nadšenec pro vše nevšední, se rozhodne, že na vlastní pěst zjistí, jak k tomu, že Lovický drogu pašoval, vlastně došlo. Za pomoci svého asijského přítele Nunga, české úřednice Českých aerolinií paní Czerné, a v neposlední řadě konzulky Českého velvyslanectví v Bandungu Chalupské se pomalu dozvídá, co vedlo k Patrikovu zatčení. Poslední kousky skládačky dodá sám Lovický, se kterým se Egermaier ve vězení setká. Lovický však nemá ponětí, kde se nachází jeho přítelkyně Elena a její matka Michaela, která má s případem hodně co do činění.

Tomáš Egermaier se vrací do Čech. Nadále sledujeme osud Lovického v kruté věznici Bon-wong - jeho strasti i samotný boj o přežití, ale i přátelství k některým vězňům a k lidem "na druhé straně". Po nějaké době se Egermaierovi ozve Elena, která se mu po zhlédnutí videozáznamu snaží zapřít některé skutečnosti. Celý příběh, celý záznam natočený Patrikem Lovickým, má plno nejasných míst. Možná to nebylo úplně tak, jak se na první pohled zdálo... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (64)

solskjaer 

všechny recenze uživatele

Révai zahrál hodně špatně a nevěřil jsem mu nic prostě nic, ale Kuklová ta naprosto propadla. Zajímalo by mě jestli jí to někdo sežral?! Z roztřepané kamery (rádoby progresivní styl) mi bylo místy zle a režie byla nezvládnutá. Příběh byl (bohužel) pro diváka velice zajímavý leč Svátek ho zazdil a to je škoda, protože bylo z čeho těžit. Sice film byl, alespoň podle reakcí okolí, komerčně velice úspěšný, ale u mě pohořel jako papír. Škoda, jak jsem již psal, z příběhu šlo vytěžit mnohem více. Co lze pochválit je opravdu jen ta hudba a snad i snaha, která ovšem vyšla úplně naprázdno. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu jsme byli jako na školním představení a kupodivu jsem ani neusla. To se ale nedá brát jako klad filmu, ze kterého jsem odcházela s bolestí hlavy kvůli části natočené "jako-ruční-amatérskou" kamerou. Ale ani na ten zbytek se nekouká moc dobře. Herci jsou příšerně toporní (obzvláště Jan Révai) a ani scénář jim to vůbec neulehčuje. Navíc se děj příšerně táhne a jediné, z čeho těží je pro naše končiny trocha exotického prostředí. ()

Reklama

MessiM 

všechny recenze uživatele

Po přečtení všech inteligentních komentářů zdejších uživatelů jsem došel k závěru, že se na film musím podívat také. Drogová tématika je poměrně oblíbená, divácky vděčná.Režie byla taková, jaká byla, asi proto, že kolem nešel žádný pořádný dramaturg! Co se týče hereckých výkonů, tak i lidé neznalí pochopí, že jsou jejich výkony přinejmenším trapné. Zatracovat ale jen pro to film by bylo nespravedlivé! Bavila mě domácí digitální kamera, která se používá většinou jen z nouze, zde ale pro dokreslení atmosféry a především jako předmět doličný. I přes špatnou režii najdeme ve filmu dokonale zvládnuté scény, například scénu vezení. V jednom záběru na vás dýchne dusno, krutost, špínu, beznaděj, kradmé oťukávání spoluvězňů, ubohoučké radosti, strach, stesk. Ve filmu oceňuji i spoustu záhad. Od začátku netušíte, proč to a co Révai pro sedícího Plouhara dělá, nakolik jsou si vnitřně blízcí, že se tak obětuje, to zůstává záhadou. Podobně celá "detektivka", kterou zpětně rozplétá, skončí v rozplizlém otazníku, že to mohlo být úplně jinak. ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Tak takhle blbej film jsem hodně dlouho neviděl. Říkal jsem si, jestli to náhodou není nějakej polistopadovej film. Takový to období, co se otevřely hranice a všichni bláznili, točili extrémy a jezdili kvůli tomu i do zahraničí. Vypadalo to tak. Pak jsem zjistil, že film je z roku 2002 a odpad byl jasnej. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že po rozhořčených recenzích jsem očekával mnohem horší film. Tak špatné to zase nebylo - i když Svátek je poměrně slabý režisér a výkony Révaie a Kuklové byly otřesné. Navíc moralizaci na téma" nepašujte drogy, a obzvláště ne z Asie" jsme viděli už několikrát v Hollywoodském a lepším podání (Téměř bez šance, Půlnoční expres). ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • "Fiktivní" Bandung je ve skutečnosti město v Indonésii. (horner)
  • Režisér Svátek sa osobne na jednu noc ocitol za mrežami, keď u neho úradníci našli fotografiu väzneného Emila Novotného a obávali sa, že s ním má niečo spoločné. (Raccoon.city)
  • Scenár musel byť neustále konzultovaný s Kráľovskou filmovou komisiou v Thajsku a pri realizácii filmu boli na natáčaní pridelení dvaja členovia tejto komisie, ktorí dohliadali na to, aby sa striktne dodržiaval schválený scenár. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama