Reklama

Reklama

Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

(více)

Videa (42)

Trailer 3

Recenze (578)

packa 

všechny recenze uživatele

Další pokračování, které předchozímu filmu nesahá ani po kotníky. Jednička měla stejně prostinký děj, který byl ovšem nejen třeskutě vtipný, ale fungoval i jako láskyplná pocta "pokleslým" Kung-fu filmům. Tvůrci dvojky hodili přes palubu jakoukoli snahu o rozumné navázání na předchozí díl, zápletku postavili na osvědčených schématech - přidáme akci, přidáme zvířátka a hlavní zápletka se bude točit kolem hrdinova traumatu z dětství. Fuj. Humoru rapidně ubylo, nelogičností naopak přibylo. Nebo jsem opravdu jediný, komu vadí, že Po dostává na frak od kdejakého protivníka, přestože umí Bushiho kleště? Akčních sekvencí sice opticky přibylo, ale nečekejte, že se u některé budete bavit stejně, jako při souboji o knedlíček, invenci tvůrci vyčerpali v jedničce. Když k tomu přidáme totálně nevyužitý potenciál krokodýla (JCVD si určitě zasloužil více prostoru), vychází mi, že chladnější divácké přijetí je naprosto zasloužené. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Žije v Číně, je černobílý, mluví slangově a v každé druhé větě neopomene dodat slovíčko "hustý" a je mistrem kung fu. Ano, je to mluvící medvídek Panda, co se kamarádí s tygřicí, opicí, jeřábem, hadem nebo s kudlankou (!). Bude pátrat po původu svých rodičů, protože přece jen adoptivní táta houser je dost mimo mísu, ale i tak mu docvaklo, že není jeho až v dospělosti, něco tedy ve stylu "cože, můj tata není můj tata". A pak si hlavně půjde vyřídit účty se zákeřným zlořádem pávem toužícím si podmanit celou Čínu, a který má také prsty nebo spíše drápky ve zmizení medvídkových rodičů. Pokud vám výše popsaný děj připadá tupý, nejste daleko od pravdy a je rovnou tupý jako vidle. Po tomto filmu už vím, proč nesnáším animáky. Je to zkrátka tím, že jsou koncentrací nebetyčné imbecility, ale nikoliv záměrné nebo tvůrčí, ale krystalicky neschopné a nezvládnuté. Nevím přesně, jaké jsou standardy v animovaném filmu, ale pokud jsou to otřesně a disproporčně animovaná zvířátka, jako tahle pohybující se v nepropracovaných exteriérech, pak bych animátorům v čele jejich šéfa pana Wagnera doporučil zlomit si ruce v zápěstí a hodit se po zbytek života práce neschopnými. Animace vyhlížející za pět babek, co je asi stokrát horší než na konzolích, je opravdu "lovely". A co ten mentor a učitel Sifl, nebo jak se jmenoval. To byla myš? To jsem totiž nepoznal, co to bylo. A vrcholem jsou "úžasně" nakreslené, rádoby temné flashbacky z dětství, které vyplouvají ze vzpomínek hlavního a zhusta nesympatického, nemotorného, vypaseného hrdiny, který své údajně nepřekonatelné bojové umění předvede asi jen ve třech kratičkých scénách předlouhého filmu. Tu animaci by mimochodem lépe zvládla i pětiletá holka. Pak bych rád poukázal na neskutečnou předvídatelnost děje, a dřív než se začne, jsem naprosto detailně věděl, jak to skončí. Nepřekvapí tedy, že zpočátku nabušený záporák, co má za sebou armádu drsně vyhlížejících vlků (jediné pozitivum filmu), trapně prohraje s málo inteligentním medvídkem a jeho nevyrovnanou bandou, i když je stokrát schopnější. A závěrečné usmíření s adoptivním tátou je tak debilní a nedojemné, až to bolí. A to si nikdo ani nevšiml, jak hudba byla zcela neadekvátní k právě probíhanému ději. Záhadou je, proč tohle myšlenkově složité veledílo dabovali Angelina Jolie, Jack Black a další. Sice jsem si je kvůli dabované verzi neužil, ale i tak se divím. Je to totiž totál ztráta času. Jedna hvězdička za dabing, který to utrpení z tohoto škváru jen nepatrně zmírnil. Tato stupid show by bavila jedině, když bych se naladil na její debilitu, ale to fakt nešlo. Hrozné. Do kina na to může jít jen zoufalec, co si nevybral z nabídky normálních hraných filmů. 10% ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Ničím nijak zvláštní "další" animák k uzoufání nudným dějem, kde je všechno dopředu asi tak 1000x jasné a těch pár drobností a občas nějaký ten povedený vtip z toho ale ani tak neudělá film, na který bych měl chuť se ještě kdykoliv jindy podívat. Až se divím, že si Čína nestěžuje na animované prznění kultury. ~~~ Pandí paleček navíc za opravdu hezkou grafiku a animaci. Jinak ale poměrně zbytečné pokračování. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pri takýchto filmoch si nejeden uvedomí čo všetko dokáže hudba. Zimmer a Powell vytvorili skvelý soundtrack, ktorý umocňuje epickosť celého príbehu. Kung Fu Panda dva, je znova postavená na jednej myšlienke, ktorá tvorí jeden zo základných kameňov východnej filozofie a učenia a predáva ju divákovi cez kvantum rôznorodých scén, s ktorých niektoré - ako naháňačka mestom, alebo v továrni na ohňostroje, sú naozaj prepracované a hlavne zábavné. To čo mi minule u jednotky vadilo a to neschopnosť väčšieho stotožnenia s postavami, sa mi v prípade pokračovanie trocha vykompenzovalo. Nie ešte do takej miery, že by ma film skutočne ohúril a aby som si mohol povedať, že som videl naozaj skvelý animák, ale rozhodne posúva príbeh na inú rovinu, ktorá je zaujímavá. Príbeh sa viacej sústreďuje na vnútro postáv - dokonca aj vnútro hlavného zloducha, ktoré je podané o triedu elegantnejšie ako v prípade jednotky a tým sa stáva trocha dospelejším filmom, ktorý v rovnakej miere môže pobaviť aj dospelých - hlavne niektorými vydarenými vtipmi. Prísľub trilógie je očividní a úprimne som zvedavý s čím tvorcovia prídu. Zatiaľ sa jedná ale o slušný animák, ktorý mi aj vďaka mojej slabosti pre kung fu filmy, určitým spôsobom lahodí. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pokracovanie posobi ako vyluhovany vyvar originalu. Zatialco jednotka bola regulernym kung-fu filmom v detskom baleni, tak dvojka je len tuctovy zamenitelny animak, nielen co sa týka kvality ale aj štýlu. A celé to kung-fu pozadie je tam len do počtu. Bohuzial jedna z mála vecí, ktore maju tieto filmy spolocnu, su totalne nevyuzite hviezdne camea. Co z toho, ze tam dabuju Chan alebo Van Damme, ked si to poriadne ani nevsimnete? Vo väcsich rolách zaujmu aspon Oldman ako hlavny zaporak a Michelle Yeoh. Este uvod v rodnej dedinke akotak funguje. Interakcia medzi Poom a jeho otcom alebo majstrom Shifu je stale vtipna, ale po par minutach z dedinky Po vypadne a hlavna zapletka sa rychlo zmeni na nudny sled akcnych scen. Vtipne parodovanie kung-fu klise sa nekona. Celkovo vtipov je tu dost malo. Kung- fu bitiek tu uz tiez nie je tak vela ako minule a namiesto toho tu su rôzne nahanacky. Aspon sa dozvieme nieco o Poovej minulosti, ktora slubuje zaujimave veci v dalsom diely. Snad bude lepsi a hlavne vtipnejsi ako dvojka. 5/10. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (18)

  • Na scénu, v ktorej sa zrúti veža, bolo potrebné vytvoriť viac ako 50 000 triesok a malých kúskov trosiek. (Duston_Movie)
  • Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)
  • Mistr Krokodýl vyskočí na člun a přistane v rozštěpu. Toto je charakteristický cvik Jeana-Clauda Van Damma, který ho namluvil. (KGBelik)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Reklama

Reklama