Reklama

Reklama

Abraham Lincoln: Lovec upírů

  • USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)
Trailer 2

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (775)

Shadwell 

všechny recenze uživatele

V případě filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů nelze než pojednat o filmových žánrech. Ty se dají dělit do dvou skupin. První zahrnuje postavy, lokace či kulisy, čili takový sémantický žánrový slovník společných znaků, která žánr utvářejí, jako třeba vesmírné lodě ve sci-fi nebo kovbojové ve westernu. Druhá skupina zahrnuje oproti tomu spíše emoce, které žánr navozuje, od veselosti přes sklíčenost až po strach. Sémantický přístup zdůrazňuje prostě stavební bloky žánru, zatímco emoční přístup dává přednost strukturám, do nichž jsou tyto bloky poskládané. Po většinu kinematografie bylo vše v nejlepším pořádku. Žánrový slovník totiž odpovídal dané emoci, jinak řečeno tragédie byly tragické a komedie komické. Pak kdosi objevil, že slovník dané emoci vlastně vůbec odpovídat nemusí a že se na tom dá dokonce postavit velký film jako Mash (válka a humor) nebo 2001 (sci-fi a vážnost). Udělat z komedie něco velmi tragického, jak to provedl Chaplin, nebo naopak dodat vážnost brakovým dobrodružným žánrům, kupř. Tenkrát na Západě, je skutečně jednou z cest k velkému filmu. Možná je to dokonce jediná cesta a jiná ani neexistuje. Zádrhel spočívá v tom, že dnešní doba, která doslova nahrává všelijakých žánrovým křížencům, mashupům a crossoverům, jde ještě dále a míchá mezi sebou i různé emoce a různé slovníky. U emocí to je v pořádku. Není problém smíchat třeba tragédii s komedií, na čemž stojí trademark mnohých českých filmů, nebo dokonce extrémní tragédii (horor) s extrémní komedií (výsměch), jak se to přihodilo v Chatě v lesích. Problém nastane, míchají-li se různé žánrové slovníky, příkladem budiž western a sci-fi v Kovbojích a vetřelcích, nebo seriozní historické drama s upírským béčkem v tomto případě. Zvlášť když se míchají 1:1, a nikoliv alespoň v nějakém proporčně vhodném poměru v duchu zlatého řezu, kde by jeden ze slovníků převážil na úkor druhého. Není pak divu, že v takových filmech hlubiny nevkusu a bezradnosti slaví své sváteční okamžiky a že ducha spíš urážejí, než osvěžují. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Docela chápu, že dobrých scénářů je jako šafránu a tak producenti sázení na moment překvapení a občas se vytasí i třeba s tím že prezident Spojených Států Amerických kosil upíry. Tady by měli přestat komentář číst všichni ti, kteří mají IQ vyšší než 120. ............... Přestože se jedná o pitominu, kterou ani nelze brát vážně. Chvílemi se film snaží působit seriózním dojmem. Závěrečná vlaková scéna se povedla a obsahuje i nezbytné překvapení. Celé bych to shrnul nejlépe asi tím, že kdo neviděl, o moc nepřišel. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Když ony mě tyhle suchopárné historické dokumenty bez špetky fantazie a interpretace, prostě jen fakta, fakta... dost nebavějí. Jakoby se to nedalo pojmout nějak inovativněji... Inu dobrá, myšlenka je krásně šáhlá a slibná. Co tenhle film vraždí, to je, dvakrát žel, odvyprávění a provedení. Vezměme tuny patosu a politické a genderové vyváženosti a udělejme z toho nekvalitní, příšerně dlouhý videoklip. Postprodukce a efekty jsou v každém záběru, takže (v důsledku vítězství kvantity nad kvalitou) jsou zpravidla nezkousnutelně odfláknuté. Jedna hvězdička za digitální krev -- kdyby nebyla ta, byla by impotence dokonaná. A druhá za nebožku původní myšlenku, kterážto zhebla nezáviděníhodnou smrtí. P.S. co mě dostalo do kolen a na záda, tvůrce titulků moc angličtinu nepobral, takže párkrát tam byl zásadně obráceně význam, ale perla s "4 scores and 7 years ago" přeložené jako "před 4 úspěchy a 7 lety"... ROTFL (pozn. hovoří se o 87 letech, před kterými byly USA vyhlášeny). ()

teutates odpad!

všechny recenze uživatele

Momentálně jaksi nestíhám no na tenhle sranec si obzvlášť čas najdu. Jako správný ukrajinský dělník sem se vybral po dvanáctce do kina na porci akce, no to sem kurva netušil, že mi rusák Timur uštědří takovou podpásovku. Nejenom, že mně po náročné šichtě bralo spaní, ale ještě na oko uvelebené Béčko se změnilo na Déčko. Tenhle Vampire Hunter mi znechutil snad všechny série upíru co pleni seriálovou krev. Plné patosu, nacionalizmu, zbytečných kecú, nevýrazných hercu... u něčeho sem mněl normálně chuť odejit z kina. Nevím, který chuj to napsal, no přečíst to a následně převést na filmové plátna bylo hotové kamikadze. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Když se u nás upíři s Lincolnem poperou, tak jenom nožem a nebo sekerou... '' ----- Lincoln to je hodně zajímavá postava. A zajímavé bylo i celé devatenácté století ve kterém žil, obzvláště v Americe. Přiznávám, že když jsem si dříve prohlížel jeho dobové fotografie, vždycky na mne působil lehce strašidelně. Samozřejmě to dělala ta zvrásnělá tvář, vous a starodávná móda s nezbytným cilindrem na hlavě. Na fotkách se navíc tváří většinou dost přísně a spíše než velkého státníka připomíná hodně přísného reverenda nějaké z tehdejších farností... Zkrátka a dobře devatenácté století je takový ten přelom mezi středověkem a moderní dobou (samozřejmě vím, že mezi tím byl ještě novověk...). Leckde se ještě topilo doma v otevřených ohništích a spalo na podlaze, jinde už první parní stroje začaly nahrazovat lidskou práci a ke konci století se k tomu připojila elektřina... Do toho v Americe občanská válka, zrušení otroctví... Dost prostoru pro tajemný příběh o úpírech řekl jsem si. Spíše jsem ale odhadoval duchařský příběh v kulisách Ameriky na počátku nového věku. Žel, tady se to hned po deseti minutách upíry přímo hemží. Abe Lincoln je tu chudák představen jako jakýsi americký klon Abrahama Van Helsinga ze Stokerova Drákuly. Rozhodně zde nemrtvé neničí silou myšlenek, má na ně něco lepšího. Sekeru s postříbřeným ostřím.... Jak asi vypadají zdi a dobové tapety panských sídel, která navštívil aby je zbavil vympýrů asi nemusím zdůrazňovat... Film je plný digitálních efektů, někdy lépe zpracovaných, někdy hůře. K těm lepším počítám bitku ve stádu koní, k těm horším jízdu ,,polárního expresu'' po hořícím mostě... Ačkoliv je to celkem krvavé, je to spíše dětská záležitost. Otákou je zda to tak Timur a jeho parta zamýšleli. V podstatě celý film mi běžela hlavou jedna otázka - vlastně dvě... Proč proboha Abraham Lincoln, co jim sakra udělal ??!!! A ta druhá - byl Generál Robert Edward Lee taky upír ??? .-). Tohle bylo za dvě stříbrné kule. * * ()

Galerie (47)

Zajímavosti (19)

  • Benjamin Walker musel kvůli roli zhubnout přibližně 15 kilo, aby se jeho postava více podobala té prezidentově. V rámci přípravy se naučil také bojovým uměním. (URBAN)
  • S malou rolí ve filmu byl spojován i herec a hudební skladatel Trent Reznor, který se měl zasadit rovněž i o tvorbu hudebního doprovodu k filmu. Svoji účast později sám odřekl. (Conspi)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (více)

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)

Reklama

Reklama