Reklama

Reklama

Trans

Trailer 3

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (33)

Trailer 3

Recenze (774)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v kině. Na tento film jsem se dost těšil, posledním třem snímkům od Dannyho jsem dal plný počet a podle traileru to vypadalo, že mě Trance nemůže zklamat. A taky že nezklamal. Film má tempo nadopovaného cyklisty na Tour De France, nebojí se ukázat krev či nahotu (Rosario!!!) a jede si po svém. Trochu mi to připomnělo snímek The Game od Finchera, protože až do poslední chvíle nevíte, na čem jste a pořád uvažujete, kdo koho a jak přechčije. A pro takovéhle filmy jsem měl, a patrně vždycky budu mít, velkou slabost. K tomu si připočtěte opravdu povedený casting, (McAvoy jako vždy parádní, Casselův záporák je doslova lahůdkový) skvělý soundtrack (Mobyho song The Day opravdu potěšil, do té scény se tahle písnička opravdu hodila) a dokonalou atmosféru a dostanete film, který vám dá prakticky vše a vy z kina budete odcházet s dojmem spokojenosti a otázkou "Jak to ten Boyle dělá, že mě už počtvrté za sebou dostal?!" 100 %. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Překombinované. Každých patnáct minut přichází nové vysvětlení toho, co se vlastně stalo; zlé postavy se stávají dobrými, dobré zlými, hypnóza realitou, realita hypnózou. Motivace, význam scén a jejich hloubka se přitom s každým dalším šokujícím odhalením více rozpadá, až vám z toho všeho v druhé polovině zůstane jen jakási přestylizovaná pohádka, jejíž děj působí přinejlepším neuvěřitelně. Zcela upřímně musím přiznat, že jsem v závěru už jen čekala, kdy se mi scénárista jako bonus pokusí ještě suverénně naservírovat, že McAvoy a Cassel jsou jednou a tou samou postavou. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Ťuk! Ťuk! Ťuk! Roztomilá detektivka, střižená přesně dle dnešní módy. Jen hypnóza není tak klíčová jak se nám PR snažilo vnutit a obraz není tak úplně to o co se tu hraje. Příčetnost, lež, zloba, láska a nenávist. Boyle tenhle koktejl namíchal dle svého tradičního receptu a jeho rukopis je patrný skoro v každém záběru (kelímek hozený do kamery) jen zase možná ukázky prozrazovaly příliš. Cassel výborný, Rosario Dawson hlaďoučká a McAvoy mistrně střídá polohy a je nenápadným loutkařem celého Tranzu (nebo Transu?). Líbivé a ne úplně hloupé. Prvotřídní hudební složka vznikla pod dohledem Ricka Smitha. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Doufám, že móda tohoto typu filmu už pomalu odchází, protože tyto filmy jsou čím dál trapnější, hloupější, překombinovanější, prázdnější.... Z čeho se kritici mohli podělat slastí u Inception, je zde dovedeno k naprosté absurdnosti, a vlastně to vypadá, že divák už je úplně vedlejší. Podle tohoto mustru totiž nevznikají filmy, které by překrývaly různé významové roviny, různé zdánlivě neprůsečné látky a náměty k přemýšlení... Podle tohoto mustru vznikají jen narační guláše, pouhé hádanky či hlavolamy (!) - Primární otázkou zde je: "jak je to asi doopravdy?" (přičemž to "doopravdy" je zase jen umělcova fikce bez hlubšího smyslu; zkrátka jde o honbu za pointou). V Transu se vyprávění tolikrát otočí, tolikrát změní směr, že už vlastně nemá smysl ptát se, jaká je pointa (neřkuli "proč" je to tak, jak to je). Nula procent smyslu, sto procent efektů. Nevynucuju si tímto film jako od Dreyera nebo Tarkovského, ale balit tuctovou šestákovou zápletku do X protichůdných výsvětlení bez jasně daného příběhového rámce (a třebas i s otevřeným koncem) a tvářit se u toho jako tajemný hrad v Karpatech, je už opravdu jen pro odvážné. Takhle si film jako zábavu nepředstavuju. Závěrečná scéna s váhajícím Vincentem Casselem, zda zmáčknout nebo ne, je vyvrcholením trapnosti hlavolamových filmů a nabízí možné řešení "syndromu točící se káči": tj. bude se točit, dokud divák bude ochoten za tento balast platit. Neskutečná nuda. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Miluju tyhle manipulátorský kousky, kde si vychcaná psychoterapeutka hraje s mozky ostatních postav i diváků a když na její hru přistoupíte a pozorně se díváte, dává vám finální rozuzlení docela i smysl. Já to sežrala nedávno Catherine Zetě-Jones v Side Effects a skoro stejnou měrou si se mnou dokázala vyhrát i vyholená Rosario (jedinej wtf pro mě v tomhle filmu byla myšlenka - on tam v týhle době má snad někdo něco jinýho?) v uvolněnější verzi těchhle hrátek kočiček a myšek. 90% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (16)

  • Danny Boyle film natáčel i během příprav zahajovacího ceremoniálu Letních olympijských her v Londýně. První hrubý sestřih nechal poté šest měsíců ležet, aby dokončil svou práci na hrách, a následně se k filmu vrátil. (Brousitch)
  • Když jde Simon (James McAvoy) na hypnoterapii, dostane mobil se zvoněním, které je nápadně velmi podobné písni „Extreme Ways“, kterou proslavily filmy s Jasonem Bournem. Tato postava také trpěla uměle vytvořenou amnézií. (TaNya_)

Související novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)

Reklama

Reklama