Reklama

Reklama

Lovci dinosaurů

  • USA A Sound of Thunder (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (438)

Fr odpad!

všechny recenze uživatele

Byla vynalezena nová technologie, která mohla svět změnit nebo zničit. Muž jménem Hatton ji využil pro sebe. Že cestování v čase sebou nese značná rizika, věděl již R.Bradbury. Bohužel asi ne tvůrci tohoto ,,díla“. Scénář odpovídá snaze co nejvíc natáhnout děj. Proto jsme svědky stupidních dialogů, na to, že by snad mohla zafungovat nějaká chemie mezi hrdiny (nebo tvůrci a divákem) dopředu zapomeňte. Samostatnou kapitolou jsou triky. Příšery (a pár jich tu je) jsou bídný, nezajímavý. Vrcholem všeho je dinosaurus. Akční sekvence – k smíchu nebo k pláči. To co by mělo ohromovat (změna počasí, neznámé květiny) vyznívá obyčejně, jednoduše. Jestli se chcete vrátit zpět do filmové minulosti, neváhejte. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Filmy v réžii Petra Hyamsa nikdy neboli veľké pecky. A tak ani od tohto filmu som nečakal nič prevratné. No prevratné to je, ale z opačnej stránky, pretože natočiť v roku 2005 film s tak úbohými trikmi, že i na 12 rokov starý Juský park môže iba so závisťou pozerať z toho najspodnejšieho rebríčka je povedal by som zázrak ak samozrejme nerobím počítačovú hru. Smiešne je, že budúcnosť vyzeré tak ako určite vyzerať nikdy nebude, 90% áut sú hnusné terénne autíčka, zbrane sú nepresvedčivé hračky, no napríklad oblečenie sa vôbec nezmenilo. Cestovanie časom je síce blbosť, ale tu si s tým absolútne nelámali hlavu. V minulosti niekto zastupí motýľa a v budúcnosti tu máme šabľozubého paviánojaštera s pancierovou kožou ktorý spáva dolu hlavou ako netopier. To je dosť husté. Vďaka týmto aspektom sa film pre mňa stal nadmieru zaujímaví, pretože som len čakal čo ešte neuveriteľne zle môže byť natočené a fakt som netušil s čím sa ďalej vytasí kopa scenáristov, ktorá na tomto diele pracovala. Oproti takej The Cave (2005) to bolo aspoň normálne prehľadne nasnímané a tak si môžme všetky nezdary filmu pekne vychutnať dokonca aj na 2x. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Za mě tři hvězdy, a to hned z několika důvodů: 1) Narozdíl od jiných béčkových (někdy dokonce céčkových) sci-fi hrůz jsem film sledovala až do konce, a to se zájmem. Stačilo přežít několik prvních (po všech stránkách hrůzně vypadajících) minut a bylo to až překvapivě dobře stravitelné. 2) Námět nebyl vůbec špatný, ba právě naopak. Kdyby to někdo pojal jako vizuálně promakanou letní popcornovku (třeba někdo jako Emmerich?), hodnotila bych určitě mnohem víš. 3) Nové druhy živočichů, které měly nahradit ty stávající, nevypadaly vůbec špatně (nemyslím samozřejmě mizerné počítačové pohyby, ale samotný vzhled). 4) Nutná dávka klišé, bez kterého by to asi nešlo, se mísí se zajímavými, bohužel však hloupě provedenými nápady (časová vlna, drtící se vagony metra, lidé šílející po napadení jedovatými trny atd.)... Takže snad jediné, co mi opravdu vadilo, byl závěr plný časových paradoxů a nelogičností, ale to je u filmů tohoto typu naprosto běžná záležitost.;-) ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

V průběhu filmu jsem pochopila výraz šílenství či hrůzy, který má Ben Kingsley stále v očích. Vězte, že to nehrál. I pitomec by si musel uvědomit, k čemu se to upsal. Lovci dinosaurů nánosem pitomých dialogů a logických kiksů zadupali do země skvělý Bradburyho nápad, předvedli nulový herecký potenciál Eda Burnse (kdysi hrál v Zachraňte vojína Ryana, proboha) a ukázali, že i dnes se dají točit filmy s triky, za které by se snad styděl i Karel Zeman v padesátých letech. Ale neříkám, že občas se nezasmějete (scéna v metru je lahůdková). Jen mi tam chyběl souboj paviánodraka s mločí ženou... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Čekal jsem že to bude tak blbý až to bude zábavný a že se ze srdce zasměju. Opak je pravdou. Lovci dinosaurů jsou nejnudnějším filmem pod sluncem a to nemluvím o nejhorších efektech co jsem kdy viděl (promiň "Útěku z L.A.") Fakt! Lepší efekty má i "Cesta do Pravěku." Jedinná zábavná věc na tomhle filmu je Ben Kingsley, jeho účes se už stal kultovním a jeho debilní grimasy podle mě také neupadnou v zapomění. Edward Burns se snaží, ale co je mu to platné, když hraje v takový sračce. Veškeré ženské osazenstvo hraje na malinu. SRAČKA SRAČKA SRAČKA. Howgh. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (10)

  • Film s rozpočtom 80 miliónov amerických dolárov zarobil v kinách slabé dva. (Jello Biafra)
  • Hangár pražského letiska Letňany sa stal prechodným domovom 300 obrovských papradí, ktoré sú veľmi citlivé na teplotu. (Greenpeacak)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Reklama

Reklama