Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vysoce postavení manažeři vymění obleky za montérky, počítače za lopaty a porady v klimatizovaných kancelářích za kmitání na nejnižší možné pozici vlastní firmy. Na pět dní se vmísí mezi své zaměstnance a zjistí, co by bez tohoto pořadu nezjistili nikdy! Kdo z šéfů se znemožní, kdo naopak zaboduje? Koho z podřízených čeká odměna, kdo naopak dostane padáka? Televizní fenomén, který patří mezi nejúspěšnější světové formáty, míří poprvé na české obrazovky! Televize Nova uvede formát Undercover Boss v českém prostředí pod názvem Utajený šéf. Pořad představuje vysoce postavené manažery, kteří týden pracují v utajení ve svých společnostech. Na pět dní se vmísí mezi své zaměstnance a zjistí, co by se bez tohoto pořadu nikdy nedozvěděli! Diváci tak budou mít možnost sledovat jedinečné vztahy mezi šéfem a zaměstnanci... Utajený šéf neboli Undercover Boss vznikl ve Studiu Lambert. Česká verze show vznikla na základě zahraniční licence od All3Media International Limited z Velké Británie. Jedná se o nejpopulárnější show v americké televizní historii, kterou sledovalo neuvěřitelných 38,5 milionů diváků a získalo několik ocenění Emmy. Od roku 2010 bylo v USA odvysíláno celkem osm sérií s více než sto epizodami a tento pořad zařadilo do vysílání přes dvě stě zemí po celém světě. (TV Nova)

(více)

Recenze (67)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Je to sranda. 1) Mám rád pohádky a tak mě představa, jak se moudrý král Václav prochází mezi poddanými za doprovodu kouzelníka Žita baví. Jak vidět, nápad tedy není ani z Anglie, ani ze Států, ale z mytologie království českého. 2) Nabízí se domněnka, že zaměstnanci se před kamerou stylizují a nechovají přirozeně. Něco na tom bude. 3) Na druhé straně je zřejmé, že někteří dělníci mají kamery silně na háku anebo to jsou exhibicionisté. I na tom něco bude. 4) Zajímala by mě konkrétní opatření, která manažeři udělali ke zlepšení zjištěného stavu. Ta moc zábavná nejsou (jsou-li vůbec jaká) a tudíž se do záběrů až na vzácné výjimky prakticky nedostala._____ 29.1.2024 - 2. řada z roku 2020. Poučný byl díl o manažerce CK, která (manažerka) rozhazuje moudra na všechny strany a která (cestovka) krátce po natáčení zkrachovala. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Vyloženě pořady nejsem v záplavě filmů a seriálů všeho druhu téměř vůbec schopen sledovat, občas se ale ve volné chvíli, kdy ve večerních hodinách není člověk už schopen řádné produktivity, mrknu právě na tento koncept, co mě zprvu samozřejmě oslovil účastí našeho klatovského rodáka. Viděl jsem ale i pár dalších epizod a třebaže nejde o originální český nápad, nesleduje se Utajený šéf vůbec zle. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Samotný formát reality show je mi vysoce protivný, proto pozitivně hodnotím, že tento pořad nevstupuje lidem do jejich skříní, ložnic a následně ani do rekta. Dokonce je možné ho brát jako malé seznámení s různorodými profesemi. Rozhodně není o tom, jak si v jednotlivých povoláních vedou šéfové firem, vždy se jedná o z jejich strany audit kvality a kvantity zaměstnanci odváděné práce. Ředitelé vržení do reality zjišťují, jak náročnou práci jejich podřízení vykonávají a mnohdy i to, že jsou pro chod firmy klíčoví. Po tomhle zjištění udělá firma s mnohamilionovým obratem něco, co je adekvátní tomu, když někomu věnujete kinder vajíčko, odmění své loajální zaměstnance darem za několik desítek tisíc. A to pouze ty vybrané, kteří měli to štěstí a na celou směnu dostali na starost závaží na krk v podobě maskovaného ředitele. Čestnou výjimkou je Bukovský z Pekárny Srnín, který se rozhodl přilepšit jednou za rok všem zaměstnancům. Tohle vše představuje Nova v hávu typickém pro svoji produkci, s rádobyvtipným komentářem a neskonale pateticky. ()

Matty odpad!

všechny recenze uživatele

Cílem pořadu je zjevně ukázat lidskou tvář kapitalismu, tj. dobrosrdečnost šéfů velkých firem. Ti se v přestrojení vydávají mezi své nejhůře placené zaměstnance a strašně se diví, v jakých podmínkách, bez základního vybavení typu kladiva (když nemáš kladivo, použij kuchyňský váleček) nebo rukavic, přes které si nepopálí ruce, musejí pracovat a kolik toho zvládají. Situace je na konci „vyřešena“ tím, že jsou dotyční odměněni za kreativitu a výkonnost. Veškeré rozhovory namaskovaného šéfa se zaměstnanci přitom probíhají za přítomnosti kamer. Odpověď na otázku „baví tě to?“ je nepřekvapivě vždy pozitivní.___ Šéf se zaměstnanci také často vede hovory o jejich životě, k čemuž hraje strašlivě sladkobolná hudba a zřejmě máme být naměkko společně s „lidsky“ dojatým šéfem. Největší utrpení přitom není vázáno na práci, nýbrž na osobní život, resp. je vytvářena iluze, že myšlenky na sebevraždu a jiné zdravotní problémy nijak nesouvisejí s tím, jakou práci dotyční vykonávají, ale že jde o překážky, které dokázali překonat díky silné vůli a oddanosti práci.___ V závěru se šéf již bez přestrojení setkává s lidmi, s nimiž spolupracoval, a odměňuje je nikoliv ani tolik za vykonávanou práci, nýbrž právě za jejich životní příběhy. Jedna žena dostává prémii 10 tisíc, protože musí držet bezlepkovou dietu (to je skutečně argument, který šéf použije). Jiná pro sebe a své tři děti získává zájezd do Disneylandu. Systémové záležitosti typu nevyhovujících pracovních podmínek (extrémní horko, chybějící prostory, kde by se zaměstnanci mohli najíst), buď vůbec řešeny nejsou, nebo se o jejich řešení pořad nezmiňuje. Maximálně je plošně zvýšen plat nebo zaměstnanec dostane novou vrtačku, která neprobíjí a je tudíž nižší pravděpodobnost, že ho zabije.___ „Vyvolení“ zaměstnanci, které potkalo štěstí v podobě jejich generálního, se tak v závěru dílu ocitají v pozici těch, kdo jsou šéfovi za obdržený majetek nebo finanční odměnu a projevené porozumění (šéf je tvůj kamarád) neskonale vděční a zavázáni, jejich přimknutí k firmě je posíleno a mohou dál spokojeně makat za 66 korun na hodinu (vlastně za cca 73,-, protože jim byl milostivě zvýšen plat o 10 procent). Nikoliv hranice práce, ale práce bez hranic.___Samozřejmě jde především o show, která má modelové diváky dojmout či pobavit, nikoliv přimět k úvahám nad (sebe)prezentací kapitalismu (a mám podezření, že velká část situací je stejně nahraná). To ovšem neznamená, že by si ji levicoví intelektuálové nemohli vychutnat jako guilty pleasure. ()

Soweek odpad!

všechny recenze uživatele

Co mě na tom štve nejvíc je, že se pořad ani nesnaží, aby to vypadalo opravdově. "Ahoj, já jsem tvůj nový kolega prodavač, zaškolíš mě?" , říká majitel Pet centra ( mistrně maskovaný dioptrickými brýlemi, aby nebyl poznat ) obestoupen kameramanem a pravděpodobně dalšími lidmi ze štábu. Lidé si neuvědomují, že celou dobu koukají jenom na hodinovou reklamu na daný obchod a ne na žádnou reality show. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Přítomnost kamer a štábu byla zaměstnancům od začátku vysvětlena tak, že jde o natáčení dokumentu o dlouhodobě nezaměstnaných. [Zdroj: blesk.cz] (SONY_)
  • Aby nikdo ze zaměstnanců nepoznal během natáčení svého šéfa, který v rámci pořadu zjišťoval v přestrojení nedostatky ve firmě, eliminoval se počet zasvěcených lidí. „V rámci reality show Utajený šéf se nejedná o žádné hrané scény. Nikdo, kromě šéfa a jeho rodiny, nevěděl o tom, co se ve skutečnosti natáčí,“ říká Bohumila Skalická. [Zdroj: blesk.cz] (SONY_)
  • V 1. epizodě 5. série se objeví 2 slavní čeští kuchaři – Jan Punčochář a Zdeněk Pohlreich. Ve stejné epizodě také zazní znělka z počítačové hry „Grand Theft Auto: San Andreas“ (2004). (DominatorCZ)

Reklama

Reklama