Reklama

Reklama

Apollo 11

(festivalový název)
  • USA Apollo 11 (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Apollo 11 nás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Dokument nás veľmi živo prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký skok do budúcnosti. (Gothar)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (73)

nascendi

všechny recenze uživatele

Film začína zdanlivo náhodnými zábermi vykresľujúcimi atmosféru pred štartom. Pohľad na monštruóznu raketu núti diváka k pokore pred technickým umom, ktorý to zvládol v dobe, keď všetka technika, vrátane výpočtovej, bola na úplne inej úrovni než dnes. Táto americká odpoveď na vyslanie Gagarina na oblety Zeme bola niečím tak neuveriteľným, že ani po desaťročiach neutíchajú konšpiračné teórie o podvode v štýle filmu Kozorožec 1. Dokument je vynikajúcim darčekom k 50. výročiu pristátia človeka na Mesiaci. Iba dve udalosti vyvolali vo mne absolútny úžas. Prvou boli úvodné sekundy po štarte, keď sa nekonečne pomaly dvíhal 3000 tonový obor k oblohe a druhou, keď spočiatku porovnateľne pomaly kolabovala budova obchodného centra. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Osvěžující nahlédnutí do zákulisí nejslavnější vesmírné mise, postavené výhradně na odosobněném sledování faktů a vyprávění prostřednictvím autentických zvukových i obrazových záznamů. Pro nezainteresované sice kvůli neemocionálnímu přístupu nepříliš vtahující, ale přesto velmi hodnotný dokument z jiného úhlu pohledu, než jsme u podobných projektů zvyklí. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Na můj vkus příliš keců okolo. A uvítal bych víc informací a hlavně mnohem víc obrazového i filmového materiálu z měsíčního povrchu, vždyť třeba nešťastně šťastná třináctka dostala paradoxně mnohem víc prostoru, než první a tedy zajímavější jedenáctka (budu se muset někdy znovu podívat na onen středoproudový kosmofilm s Hanksem, který jsem viděl už strašně dávno). Mimochodem zajímalo by mě, co vysílala v době prvního měsíčního přistání třeba naše už úspěšně znormalizovaná ČST, když prý na přímý přenos z Měsíce koukal tehdy "celý svět" (potenciálně ca půl miliardy duší). // No tak uživatelka Ratchetka tvrdí, že prý to první přistání komouši u nás pouštěli taky, to by mě tedy popravdě ani nenapadlo, dík za info! ()

Honzeek95 odpad!

všechny recenze uživatele

Remake komedie z roku 1969. Tomuto opravdu mohou věřit jen ti, kteří si dnes myslí, jak je chce vláda zachránit před virem z netopýra. Otazníků mám tolik, že bych o tom mohl napsat bakalářku - a nikde žádné odpovědi. Jaká smůla, že v roce 1969 neměli na vybavení Apolla lepší kameru než tu, která snímá 1 snímek za sekundu, jejda! Spaceship máme, ale sorry, kamery došly. Větřík zafoukal, americká vlaječka vesele vlaje na Měsíci, dokud ovšem někdo nepauzne video z videomontáže. Pak se valí nazpátek v té maličké popelnici, co jim zbyla - asi na vesmírnou energii, protože palivo už není. Kluci se krásně vymaní z gravitačního pole Měsíce a zamíří si to přímo na Zemi, přičemž nám natáčí Zemi přímo před sebou. Nádherně a topově ji samozřejmě trefí. Kluci z Apolla a inženýři z NASA všechno vypočítají a odchylky v rychlosti samozřejmě být nemohou. No a následných 50 let se už na Měsíc nelétá. To víte, vědecký pokrok je vědecký pokrok, ale nikomu se už na Měsíc nechce, je to nuda, už jsme tam byli mockrát. Hlavně nepřemýšlejte a konzumujte. ()

Stružák 

všechny recenze uživatele

Zrovna když už jsem si myslel, že mě nic s podobnou tematikou nemůže překvapit nebo ohromit, přišel T. D. Miller a jeho Apollo 11. Takhle poutavě natočenej dokument nevídám na každým rohu. Má totiž hned několik dechberoucích scén (během startu jsem musel mít tep vyšší než sami austronauti), parádní hudbu a všechno, co tak nějak mít má (nic víc, nic míň) – tomu pak odpovídá i velmi přijatelnejch 90 minut zábavy. Celkovou atmosférou na mě tenhle dokument působil daleko silnějc než celá slavná Gravitace s Interstellarem a Prvním člověkem dohromady. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (6)

  • Skladatel Matt Morton napsal a také nahrál veškerou hudbu pro film i upoutávky výhradně za pomoci hudebních nástrojů, které byly dostupné v roce 1969, kdy se mise Apolla 11 uskutečnila. Použil nástroje Moog Synthesizer IIIc, Binson Echorec 2 a Mellotron. (D.Moore)
  • Dokument vznikol z novoobjavených záberov na 65 mm filme a z viac ako 11 000 hodín zvukových záznamov. (Gothar)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama